Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
16 علایم حاملگی پسر

وقتی شما باردار می شوید، در ابتدا بسیار خوشحال و هیجان زده هستید اما نگرانی و هیجان بعد از آن این است که بدانید جنین داخل شکم شما یک دختر خوشگل است و یا یک پسر بانمک. با اینکه علائم ظاهری بارداری پسر و دختر پایه و اساس علمی ندارند اما قدیمی ها اکثرا با این روش ها بصورت احتمالی جنسیت جنین را حدس می زدند که البته همیشه هم نتیجه گیری درستی نداشتند اما در بیشتر مواقع حدسشان درست در می آمد. در این مقاله 16 علامت اولیه در بارداری شما را بیان میکنیم که به شما مادر اومایی عزیز می گوید شما پسردار می شوید. با ما همراه باشید.

در این مقاله می خوانیم:

علایم پسر دار شدن در حاملگی

علامت 1) وضعیت شکم 

وضعیت شکم یکی از بهترین علائم برای تشخیص دختر و یا پسر بودن جنین شما است. به طوری که گفته می شود وقتی جنین در قسمت پایین شکم قرار دارد یعنی شما پسردار می شوید. بیشتر خانم های قدیمی مانند مادربزرگ های شما به موقعیت شکم شما نگاه می کنند تا متوجه شوند پسر دارید یا دختر؟ اعتقاد بر این است که شکم در بارداری پسر پایین تر است (جنین پسر کجای شکم قرار دارد؟). بنابراین اگر شکم شما به سمت پایین سنگین تر شود، پس احتمالا پسر باردار هستید.

علامت2) رنگ ادرار 

رنگ ادرار در دوران حاملگی به دلیل تغییرات هورمونی تغییر می کند و جنسیت جنین را نیز مشخص می کند. مطالعات نشان می دهد که ادرار تیره نشان دهنده پسردار شدن و ادرار روشن نشانه دختر دار شدن شما است.

علامت 3) آکنه 

در دوران حاملگی به دلیل تغییرات هورمونی و عدم تعادل آن ها شما دچار تغییرات پوستی می شوید که اگر جنین شما پسر باشد (آیا جوش صورت از علائم بارداری است؟)، تعداد جوش ها و آکنه ها در صورت بیشتر خواهد شد.

علامت 4) تغییرات سینه 

در دوران بارداری در همه افراد سینه برای آمادگی برای تولید شیر بزرگ تر میشود اما میزان و شکل ظاهری آن در جنین دختر و پسر و برای هر خانم متفاوت است. بطور معمول، سینه چپ در خانم ها بزرگتر از سینه راست است. درحالیکه اگر شما جنین پسر در شکم داشته باشید سینه سمت راست بزرگتر میشود.

علامت 5) سرد بودن پاها 

سرد بودن پاها در صورتیکه قبلا این تجربه را در اثر تغییرات هورمونی مثلا در طول دوره پریود نداشته اید، می تواند نشانه باردار بودن جنین پسر باشد.

علامت 6) میزان ضربان قلب در دوران حاملگی

احتمالا ضربان قلب جنین توسط پزشک اندازه گیری میشود. اگر این ضربان زیر 140 بار در دقیقه باشد، جنین شما پسر خواهد بود (تعداد ضربان قلب جنین پسر چند است؟).

علائم بارداری پسر

علامت7) رشد موی سر در حاملگی

رشد موی سر یکی دیگر از علایم جالب در بارداری است که در صورت پسر بودن جنین سرعت رشد موهای سر شما بیشتر می شود. اگر چه بارداری با بسیاری از عوارض جانبی ناخوشایند همراه است، اما رشد مو یکی از عوارض خوب بارداری است. در دوران بارداری، در اکثر خانم ها موهایشان قویتر می شود و کاهش ریزش مو مشاهده می شود. این مسئله نتیجه تغییرات هورمونی بدن است. اما اعتقاد بر این است که خانم هایی که پسر باردار هستند رشد موی بیشتری نسبت به خانم هایی که دختر باردار هستند، دارند. از سوی دیگر، برخی فکر می کنند خانم هایی که دختر باردار هستند ریزش موی سریع تری دارند.

علامت8) ویار غذایی

اگر جنین شما پسر باشد تمایل غذایی شما به سمت غذاهای ترش و شور یکی از رایج ترین علایم نشان دهنده پسر دار شدن شما خواهد بود (ویار پسر چیست؟).

علامت9) وضعیت خوابیدن در حاملگی

در طول دوران بارداری و بخصوص در ابتدای آن شما مدام احساس خستگی و نیاز به خواب دارید. اگر شما بیشتر به سمت چپ می خوابید احتمالا شما دارای نوزاد پسر خواهید شد.

علامت 10) خشک شدن پوست دست در حاملگی

خشکی پوست دست و ترک ترک شدن آن معمولا نشانه خوبی برای تشخیص بارداری پسر است.

علامت 11) عدم داشتن بیماری صبحگاهی

اگر شما علایم حالت تهوع و بیماری صبحگاهی را ندارید، این بدان معنی است که جنین شما احتمالا پسر خواهد بود.

علامت 12) وزن گیری زیاد

اگر شما دارای جنین پسر باشید، احتمالا وزن گیری زیادی در دوران حاملگی خواهید داشت. در مادرانی که جنین پسر دارند معمولا چربی در ناحیه معده تجمع میکند و در مادرانی که جنین دختر دارند معمولا این چربی بیشتر در ناحیه صورت خواهد بود.

علامت 13) شخصیت شما

تحقیقات نشان می دهد مادرانی که در دوران بارداری روحیه مردانه دارند به این دلیل است که ترشح تستوسترون در این افراد بالا است و به احتمال زیاد این مادران دارای جنین پسر هستند.

مقاله پیشنهادی اوما: علائم بارداری | 12 نشانه لقاح موفق

علامت 14) خوب به نظر نمی رسید!

اعتقاد بر این است که هورمون ها در زمان بارداری پسر به پوست شما آسیب زیادی می رسانند و باعث تشکیل آکنه می شوند. اما صورتتان براق تر می شود.

علامت 15) تهاجمی تر هستید!

جنسیت نوزاد مسئول برخی از ترشحات هورمونی است که می تواند بر شخصیت شما تأثیر بگذارد. اگر احساس جسارت بیشتری در کارها دارید احتمالا پسر باردار هستید.

علامت 16) بیشتر وزنتان در شکم قرار گرفته است!

بارداری با افزایش وزن همراه است. اگر پسر باردار باشید، متوجه خواهید شد که بیشتر افزایش وزن به سمت شکم متمرکز می شود. زناني كه پسر باردار هستند، معمولا در مناطق ديگر بدن افزایش وزن ندارند. 

روش های پزشکی تشخیص جنسیت پسر در بارداری

1- روش سونوگرافی:

این روش در هفته شانزدهم حاملگی قادر خواهد بود که جنسیت جنین را با دقت بالایی مشخص کند.

2- روش RAMZI:

در این روش در هفته شش بارداری براساس موقعیت جفت جنسیت جنین مشخص میشود. 

3- روش آزمایش ژنتیکی:

با اندازه گیری آمنیوسنتز و CVS در هفته دهم تا دوازدهم حاملگی تا 99 درصد جنسیت جنین به شکل صحیح قابل پیش بینی است. اما این آزمایش ها برای تشخیص اختلالات کرموزومی است و صرفا جهت تشخیص جنسیت جنین توصیه نمی شود. 

مقاله پیشنهادی اوما:  تشخیص جنسیت جنین در چند هفتگی 

مواد غذایی مفید قبل از بارداری برای پسردار شدن

همان طور که می دانید رژیم غذایی قبل از بارداری می تواند در جنسیت جنین تاثیر داشته باشد اما حتی یک دقیقه بعد از انجام لقاح دیگر نمی توانید جنسیت جنین را تغییر دهید حتی اگر خودتان نفهمید که جنسیت فرزندتان چیست. (راز پسر دار شدن) در اینجا غذاهای خاصی را به شما معرفی می کنیم که احتمال حاملگی پسر به طور طبیعی را افزایش می دهد:

1.  موز:

 موز حاوی درصد بالایی از پتاسیم است و یک غذای فوق العاده برای حاملگی پسر است. پتاسیم به اسپرم کمک می کند برای مدت زمان طولانی تر در رحم بماند و حتی به بارداری موفق هم کمک می کند. مصرف دو موز در روز احتمال بارداری و بخصوص بارداری پسر را افزایش می دهد.

2. غلات صبحانه:

 کروموزوم پسر در اسپرم مردانه بسیار حساس است و نیاز به عناصر غنی از مواد مغذی دارد تا بتواند در بدن زن بماند.  به همین علت، باید صبحانه ای با غلات غنی شده مصرف کنید تا شانس خود را برای بارداری پسر افزایش دهید.

3. قارچ ها:

قارچ حاوی ویتامین D است که یک عنصر کلیدی در حفظ سلامتی اسپرم است.  به علاوه قارچ حاوی پتاسیم است که شانس پسردار شدن را افزایش می دهد.

4.  میوه های مرکبات:

 مرکبات دارای درصد بالایی از ویتامین C هستند که به منظور بهبود سلامت و ایمنی کلی شما مناسب می باشند.  مرکبات به ایجاد یک محیط قلیایی کمک می کنند که برای بارداری پسر مطلوب تر می باشد.  محیط قلیایی برای زنده ماندن اسپرم پسر یعنی کروموزوم Y مناسب تر است. بعضی از میوه های مرکبات مفید که به بارداری پسر کمک می کنند شامل لیمو، پرتقال، و گریپ فروت می باشند.

5. غذاهای نشاسته ای:

محققان نتیجه گرفتند دوز بالای گلوکز و نشاسته در غذا باعث افزایش احتمال تولد پسر می شود. برای افزایش مصرف نشاسته، می توانید برنج و سیب زمینی را در منوی رژیم غذایی خود بصورت روزانه وارد کنید. اما اگر دچار اضافه وزن یا چاقی هستید حواستان به مقدار مصرف این مواد غذایی باشد.

6. غذاهای دریایی:

غذاهای دریایی حاوی عنصر روی هستند که به افزایش میزان اسپرم کمک می کنند. افزایش تعداد اسپرم، شانس بارداری پسر را افزایش می دهد. بنابراین بهتر است ماهی های دریایی که منبع تازه ای از روی هستند را مصرف کنید.

 

علائم بارداری پسر

7.  غذاهای شور:

نمک حاوی مقادیر فراوانی از پتاسیم و سدیم است. هر دو این مواد معدنی در بارداری پسر مفید هستند. می توانید غذاهای شور را در رژیم های غذایی خود قرار دهید. از جمله این غذاها می توان به پپرونی، ترشی و چوب شور اشاره کرد. همچنین می توانید نمک را بر روی میوه ها و سالاد تازه بریزید. اما پس از بارداری باید میزان مصرف نمک را کاهش دهید زیرا به طور موثر سطح فشار خون شما را افزایش می دهد و باعث احتباس آب و ورم در بدنتان می شود. 

8. گوجه فرنگی:

 گوجه فرنگی به حفظ تعادل سدیم - پتاسیم در بدن کمک می کند و مقادیر بالاتری از ویتامین C را تامین می کند.  تمام این مواد مغذی و مواد معدنی حیاتی به حفظ تعادل PH بدن شما کمک می کنند. تعادل کامل PH برای بارداری پسر بسیار مهم است.

9. ترشی:

 ترشی یکی از غذاهای پرخطر در دوران بارداری است. اما جالب است بدانید خوردن ترشی قبل از بارداری باعث افزایش احتمال بارداری پسر می شود.  ترشی غنی از نمک و حاوی درصد زیادی از سدیم و پتاسیم است. اضافه کردن ترشی به منوی روزانه باعث می شود اسپرم مردانه پسر تخمک را بارور کند.

10. میوه ها و سبزیجات:

بسیاری از میوه ها منابع طبیعی پتاسیم هستند و اثر مشابه غلات کامل گندم دارند.  مصرف بیشتر میوه های غنی از پتاسیم مانند طالبی و زردآلو احتمال بارداری پسر را افزایش می دهد.  برخی از سبزیجات نیز مانند سیب زمینی، اسفناج و لوبیا حاوی مقادیر بالایی از پتاسیم هستند که احتمال پسردار شدنتان را بیشتر می کنند. 

11.  تخمه کدو:

تخمه کدو حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب مانند امگا 3 و روی است که باعث می شود احتمال بارداری پسر افزایش یابد.  اسیدهای چرب امگا 3 در عملکرد قلبی عروقی و افزایش جریان خون نیز موثر هستند.  در مردان مصرف تخمه کدو باعث افزایش خون رسانی به ارگان های جنسی می شود و منجر به تولید اسپرم های سالم تر می شود.  در زنان نیز مصرف تخمه کدو باعث می شود که محیط داخلی رحم برای زنده ماندن اسپرم پسر فراهم شود.

یک نکته دیگر در مورد تخمه کدو این است که حاوی مقدار زیادی روی است، که یکی دیگر از عناصر کلیدی برای بالا بردن احتمال بارداری پسر است. برخی از آجیل های دیگر دارای نیز مانند بادام و تخم کتان ارزش تغذیه ای مشابه تخمه کدو را دارند. 

12.  مارچوبه:

مارچوبه یکی از بهترین سبزیجات است که احتمال بارداری پسر را افزایش می دهد. مارچوبه حاوی مقادیر زیادی از مواد معدنی حیاتی و ویتامین ها مانند ویتامین D، B-12 و C همراه با پتاسیم است که همگی آن ها شانس پسردار شدن شما را زیاد می کنند.

سخن آخر

در نهایت لازم به یاد آوریست برای داشتن حاملگی سالم و در نهایت کوپولوی سلامت؛ آگاهی خود را در بارداری هفته به هفته  بالا برده، و بیش از پیش با ما (گروه اوما) همراه باشید. همچنین نگران جنسیت جنین خود نباشید و مطمئن باشید چه دختر و چه پسر هر دو تجربه شیرینی برای شما خواهد بود و به هر دو می توانید افتخار کنید. بنابراین لطفا کمی صبور باشید و بیشتر به فکر سلامت خودتان و فرزندتان باشید. 

 DR. SANGEETA AGRAWAL (MD, OB/GYN). Symptoms Of Baby Boy During Pregnancy: Are They Reliable? JUNE 4, 2020

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 94% 94


 • profileفریبا Barao1401/02/19

  من فعلا هفته شش هستم بدون علایم فقط میل ب خوابیدن زیاد دارم

  • profilesarah gh1400/05/11

   😊😊😊

   • profileدل آرام م1399/03/06

    من که نصفشو دارم نصفشم ن 😂😂

    • profileفاطمه قنبریان1397/10/17

     خب در مورد دختر دار شدن هم می نوشتید دیگه .... خیلی ها دختر دوست دارند .

     • profileالی بانو1397/09/15

      کاملا با همش مخالفم😊

      • profileحدیث .1397/03/20

       این علائن از کی بوجود میان? از هفته ی چندم میشه این علائم رو توی بدن خودمون پیدا کنیم?

       • profileپزشک اوما1397/04/31

        سلام ممکنه علائم از همان ابتدای بارداری وجود داشته باشه و در برخی ممکنه هیچ علامتی نباشه