Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
آیا جوش صورت از علائم بارداری است؟

 آیا جوش صورت از علائم بارداری است؟

5 علامت اولیه بارداری :

  1.  نوسانات خلق و خو
  2. جوش صورت
  3. بیماری صبحگاهی (حالت تهوع)
  4.  تغییرات سینه
  5.  لکه بینی

چه موقع می توانم بفهمم باردار هستم؟

بر اساس مطالعات انجام شده، بارور شدن 12 ساعت پس از آزاد شدن تخمک از تخمدان اتفاق می افتد. در پایان 24 ساعت بعد از تخمک گذاری تخمک شروع به مردن می کند. در صورت لقاح، تخمک به رحم منتقل می شود و لانه گزینی صورت می گیرد.

ممکن است بعد از لانه گزینی علائم حاملگی را تجربه کنید و لانه گزینی بین روزهای هفتم و هشتم پس از لقاح رخ می دهد (چند روز بعد از لانه گزینی تست بارداری مثبت میشود). این اتفاق تنها پس از لانه گزینی است که آزمایش های بارداری نتایج دقیق را نشان می دهد. زیرا هورمون hCG که برای تعیین بارداری استفاده یم شود بعد از لانه گزینی شروع به تولید می کنند.

پیش از انجام آزمون بارداری، 5 نشانه بارداری وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

1- نوسانات خلق و خو

 

نوسانات خلق و خو و بارداری

 

نوسانات خلق و خو به خاطر تغییرات شدید در حالت روحی شما دیده می شود. این اتفاق یکی از علائم اولیه بارداری است. این اتفاق معمولا به دلیل عدم تعادل هورمونی رخ می دهد.

2- جوش صورت

 

جوش صورت و بارداری

 

یکی از نشانه های اولیه بارداری، جوش هایی است که روی صورت، سینه، خط مو یا پشت ظاهر می شود. با این حال، هنگامی که سطح هورمون شما پایین می آید، این جوش ها ناپدید می شوند، اما همیشه می توانید از استفاده از محصولات مراقبت از پوست برای درمان جوش صورت استفاده کنید.

3- بیماری صبحگاهی (حالت تهوع)

 

حالت تهوع بارداری

 

در اغلب زنان، بیماری صبحگاهی معمولا اولین نشانه بارداری است. این نشانه معمولا در 50 درصد از خانم های باردار اتفاق می افتد. اگرچه این تجربه ناخوشایند است، باید بدانید که این تجربه یک بخش منظم بارداری است و هیچگونه خطر بهداشتی برای جنین ندارد.

4- تغییرات سینه

تغییرات در سینه های از روزهای اول بارداری قابل ملاحظه است. این تغییرات شامل حساس شدن نوک سینه ها می باشد که ممکن است تیره شدن رنگ نیز با آن همراه باشد. رگ سینه ها بزرگتر و قابل توجهتر می شوند.

5- لکه بینی

خونریزی و لکه بینی یکی از این تجربیات ترسناک در دوران بارداری است. خونریزی معمولا 8 تا 10 روز پس از تخمک گذاری اتفاق می افتد وقتی که تخمک بارور بر روی دیواره رحم کاشته می شود. لکه بینی معمولا خونریزی سبک است که به رنگ صورتی دیده می شود.

علت تشکیل جوش صورت در طول بارداری چیست؟

علت تشکیل جوش صورت در بارداری

دو دلیل وجود دارد که ممکن است هنگام بارداری، جوش روی صورت تشکیل شود. یکی از دلایل افزایش هورمون است. افزایش سطح هورمون پروژسترون سبب افزایش غدد چربی و سبب افزایش میزان ترشحات می شود.
یکی دیگر از دلایل این است که بدن در طول بارداری مایعات زیادی را حفظ می کند. این مایعات حاوی سموم هستند که باعث ایجاد جوش می شوند.

چه کاری برای درمان جوش صورت در بارداری می توان انجام داد:

اگر در طول عمر پوست صافی داشته اید، احتمالا در اثر تشکیل جوش ناراحت می شوید. اما اگر می خواهید جوش روی صورتتان تشکیل نشود از کندن جوش اجتناب کنید.  می توانید صورت خود را با تمیزکننده بدون صابون پاک کنید. هنگام شستن صورت اطمینان حاصل کنید که آن را به طور کامل شستشو می دهید تا منافذ روی صورت شما مسدود نشود. همچنین می توانید با رژیم مناسب مانع از تشکیل جوش روی صورت شوید (جوش صورت: 24 روش خانگی از بین بردن جوش صورت). این رژیم شامل کاهش شکر و دانه های تصفیه شده می باشد زیرا باعث تشدید جوش می شوند.

نتیجه گیری

برای اکثر خانم ها، جوش صورت نشانه ای از بارداری است و می تواند اولین نشانه باشد. تشکیل جوش روی صورت ناشی از تغییرات هورمونی است که زمانی رخ می دهد که غدد چربی سبوم را به دلیل افزایش سطح هورمون پروژسترون ترشح می کنند. اگر چه جوش صورت باعث ناراحتی می شود و منزجر کننده است، اما پس از زایمان از بین می رود، و به زودی پوستی صاف خواهید داشت.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: intelligentmother.com

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 92% 92