Ooma
تشخيص جنسيت جنين از ظاهر مادر

 اگر شما به دنبال یک راه ساده، جذاب و خانگی برای تعیین جنسیت جنین خود می گردید می توانید از روش های تشخیص جنسیت جنین از ظاهر مادر استفاده کنید. بسیاری از مامان های عزیز از همان موقع که متوجه بارداری خود می شوند هیجان عجیبی برای فهمیدن جنسیت جنین دارند و نمی توانند تا سه ماه بعد صبر کنند تا پزشک جنسیت را به آن ها بگوید. برای این دسته از مادران اومایی عزیز مطالب این مقاله بسیار جذاب خواهد بود. در اینجا لیستی از یک صدم راه های تشخیص جنسیت جنین در خانه و از روی ظاهر مادر را به شما معرفی خواهیم کرد. البته این روش ها باعث تشخیص قطعی نمی شود و احتمال اشتباه هم وجود دارد.

در این مقاله می خوانیم:

تشخیص از طریق تغییرات صورت

زمانی که باردار می شوید تغییراتی در صورت شما ظاهر می شود که به عقیده قدیمی ها این تغییرات برای جنین دختر و پسر متفاوت است. در ادامه این موارد را کامل تر توضیح می دهیم:

1-شکل صورت

 زمانیکه صورت شما لاغرتر و کشیده می شود، نشان دهنده پسر بودن جنین است در حالیکه اگر صورت شما پرتر و گرد تر شده باشد، جنین شما دختر خواهد بود.

2-پوست

 آکنه معمولا نشانه رایج دختر بودن جنین است و اگر پوست شما صاف و عاری از جوش و لک باشد، جنین شما پسر خواهد بود.

 

آکنه و تعین جنسیت جنین

3-موی سر:

اگر جنین شما دختر باشد، موی سر شما نازک تر و کدر تر خواهد شد در حالیکه داشتن جنین پسر موی شما را براق تر و پر پشت تر خواهد کرد. همچنین ممکن است مادرانی که جنین دختر دارند هایلایتی قرمز رنگ در موهای آنها دیده میشود.

 

موی سر و تعیین جنسیت جنین

همچنین زن باردار می بایست موهای خود را مانند تصویر زیر به بالا جمع کرده و اگر رشد موهای جدید بصورت " v" بود او جنین پسر دارد و اگر مو های جدید در حال رشد بصورت مستقیم پشت گردن رشد کند جنین دختر است.

 

تعیین جنسیت از روی مو سر

4-بینی:

 زمانی که باردار هستید اگر تغییراتی را درسایز و اندازه بینی خود حس کردید شما دارای جنین پسر هستید. این تغییرات شامل بزرگ تر شدن و پهن تر شدن موقتی بینی است که بعد از تولد به حالت اولیه باز خواهد گشت.

5-عروق چشمی

با بررسی بخش سفید زیر عنبیه شما می توانید جنسیت جنین را پیش بینی کنید. اگر عروقی به شکل "v" و "y" و یا "u" زیر چشم چپ شما دیده شد شما دارای جنین دختر هستید و اگر این اشکال در زیر چشم راست شما بود ممکن است جنین شما پسر باشد. اگر این اشکال در هر دو چشم دیده شد، جنسیت جنین دختر و اگر در هیچ یک دیده نشد جنین پسر خواهد بود. 

 

عروق چشمی و تعین جنسیت

6- زیبایی کلی

اگر بنظر شما و دوستانتان زیبا تر از قبل شده اید، احتمالا جنین شما پسر است و اگر شما در دوران بارداری زشت شده باشید ممکن است جنین شما دختر باشد.

تشخیص از طریق تغییرات بدن

علاوه بر چهره و ظاهر بدن نیز دچار تغییرات زیادی در بارداری می شود که باز هم این اعتقاد وجود دارد که تغییرات بدنی در جنین های دختر و پسر متفاوت است.

1-تغییرات سینه

سینه زنانی که دارای جنین دختر هستند نسبت به مادرانی که جنین آنها پسر خواهد بود، سریع تر رشد کرده و بزرگ تر می شود. همچنین اگر سینه سمت راست بزرگ تر از سمت چپ بود جنسیت جنین شما پسر خواهد بود و اگر سمت چپ بزرگتر باشد، جنین شما دختر می باشد.

2-سایز شکم

تعیین جنسیت جنین از طریق شکل شکم نیز امکان پذیر است. زمانیکه شکم شما پهن شده و و تا سمت لگن کشیده شده است و به شکل هندوانه باشد جنسیت جنین شما دختر خواهد بود و اگر شکم شما شبیه توپ بسکتبال باشد، جنین پسر خواهد بود.

شکم و تعیین جنسیت

3- سفتی شکم

اگر شکم مادر نرم باشد جنین دختر است و اگر سخت و سفت شده باشد جنین شما پسر خواهد بود.

4- موقعیت جنین در شکم

اگر بزرگی شکم به سمت بالا یعنی معده باشد، جنین دختر است و اگر شکم به سمت پایین کشیده شود، جنین پسر خواهد بود.

5-پاها

اگر مادر در مراحل اولیه بارداری دچار ورم پاها شد جنسیت جنین او دختر خواهد بود و اگر تا اواخر بارداری پاها متورم نشد، جنین پسر خواهد بود.

6- رشد موی پاها

اگر شما احساس کردید که رشد موهای پاها افزایش یافته است شما دارای جنین پسر هستید. به طور کلی جنین پسر میزان رشد موها در بدن مادر را افزایش می دهد و این امر احتمالا به دلیل هورمون های مردانه او می باشد که بر بدن مادر هم تاثیر می گذارد. 

7-ناخن ها

رشد سریع تر و سخت تر شدن ناخن ها به معنی داشتن فرزند پسر می باشد.

8- ناف شکم

اگر در بارداری احساس کردید که ناف بسمت خارج حرکت می کند، جنسیت جنین شما پسر است و اگر در سر جای خود بدون حرکت ماند، جنین دختر خواهد بود.

9-خطوط استریا

خطوط استریا نیز نشان دهنده جنسیت جنین خواهد بود. اگر استریا در سمت چپ شکم دیده شد، نشا ندهنده جنین پسر و اگر در سمت راست دیده شد جنین دختر خواهد بود.

10-خط نیگرا

خط نیگرا یک خط سیاه رنگ است که از ناحیه تناسلی تا ناف بصورت مستقیم کشیده شده است. اگر این خط از ناف عبور کرده و به بالای قفسه سینه برسد شما دارای جنین پسر هستید و اگر در ناف باقی ماند، جنین دختر خواهد بود. در این مقاله بخوانید خط سیاه از کدام هفته بارداری نمایان می شود.

11-پشت بدن

اگر از پشت کسی متوجه باردار شدن شما نشد، جنین شما پسر خواهد بود و اگر از همه جهات بارداری شما قابل تشخیص بود جنین شما دختر خواهد بود.

12-ترشحات واژن

اگر در دوران بارداری ترشحات کم سفید رنگ مایع شکل داشتید؛ جنین شما پسر خواهد بود و اگر شما لکه هایی از خون را اتفاقی در بارداری دیدید، جنین شما دختر است.

تشخیص از تغییرات روحی و سلامتی

به طور کلی در بارداری به دلیل تغییرات هورمونی زیاد شما دچار تغییرات روحی و سلامتی نیز می شوید اما اعتقاد بر این است که این تغییرات با توجه به اینکه جنین پسر است یا دختر، متفاوت می باشد. در ادامه این تغییرات را بیشتر توضیح می دهیم:

1- سوزش سر دل

قدیمیا معتقد بودن مادرانی که سوزش سر دل شدید دارند دارای یک پسر پر مو خواهند شد.

2-سر درد

مادرانی که بطور مکرر سردرد دارند دارای جنین پسر و مادرانی که گاها دارای سردرد در بارداری هستند دختر دار خواهند شد.

3-اشتها

مادرانی که در طول کل بارداری گرسنه هستند دارای جنین پسر هستند و آنهایی که اشتهایشان کم شده و یا نسبت به گذشته تغییر نکرده دارا ی فرزند دختر میشوند.

4-انرژی

اگر شما کم انرژی هستید و تنبل شده اید، دختر دار خواهید شد و زمانی که شما فعال تر و شاداب تر هستید جنین شما پسر خواهد بود.

5- بیماری صبحگاهی

اکثر زنان در اوایل بارداری دارای حالت تهوع یعنی بیماری صبحگاهی هستند اما شدت حالت تهوع می تواند در تعیین جنسیت جنین به شما کمک کند .مادرانی که حالت تهوع شدید دارند دارای جنین دختر هستند و مادران با حالت تهوع خفیف تر پسردار میشوند.

6-حرکات جنین

در مرحله یکسان از بارداری جنین پسر با قدرت بیشتری نسبت به جنین دختر به شکم مادر ضربه وارد می کند. درباره حرکات جنین در بارداری بیشتر بخوانید.

روش های قدیمی چینی

در طب سنتی و چینی نیز روش هایی برای تشخیص جنسیت جنین از روی ظاهر مادر وجود داشته است که عبارتند از:

1-ضربان نبض

زمانی که نبض مچ چپ سریع تر بزند، بنظر می آید جنین پسر باشد.

 

تعیین جنسیت با روش چینی

2-رنگ نوک سینه

در طول بارداری شکل و رنگ نوک سینه تغییر میکند اما اگر رنگ نوک سینه سمت چپ تیره تر از سمت راست باشد شما دارای جنین پسر خواهید بود و اگر سمت راست تیره تر باشد جنین شما دختر است.

تشخیص از طریق تست ادرار

گاهی اوقات از روی ظاهر ادرار نیز می توان جنسیت جنین را تشخیص داد. به این صورت که:

1-تست الکل

در این تست ادرار اول صبح در زنان باردار گرفته می شود و به آن الکل پزشکی اضافه می کنیم. اگر رنگ آن تغییر نکند شما دارای جنین دختر خواهید بود و اگر قرمز تر شد شما جنین پسر خواهید شد.

2-تست کلم

در این تست شما نیاز به کلم قرمز دارید آن را به دو نیم تقسیم کرده و در داخل آب جوش بریزید. بگذارید برای 10 دقیقه بجوشد. سپس به مقدار برابر ادرار و آب کلم را در یک لیوان بریزید. اگر رنگ آن بنفش شد، شما دختردار خواهید شد و اگر به رنگ قرمز درآمد شما پسر دار می شوید.

 

تست کلم و تعیین جنسیت

3-رنگ ادرار

به طور کلی رنگ روشن ادرار نشان دهنده جنین پسر و رنگ تیره آن نشان دهنده جنین دختر است.

تعیین جنسیت جنین به روش  ژاپنی

برای فهمیدن جنسیت جنین به روش ژاپنی، شما باید ماه تولد همسرتان، ماه تولد خودتان و ماهی که در آن لقاح انجام شده است را بدانید. سپس از جدول اولی که در زیر آمده است، ماه تولد همسرتان را از قسمت افقی جدول انتخاب و ماه تولد مادر را از قسمت عمودی انتخاب و امتداد می دهید . این دو خط در یک شماره همدیگر را قطع می کنند که آن شماره به عنوان " عدد انتخابی" معرفی می شود.

 

ژ

حال در جدول زیر عدد انتخابی را امتداد داده تا با ماه انجام لقاح همدیگر را قطع کنند و جنسیت جنین مشخص شود.

 

تعیین جنسیت با روش ژاپنی

برای مثال اگر ماه تولد پدر ژولای باشه و ماه تولد مادر سپتامبر هست و ماه انجام لقاح آپریل باشد. عدد انتخابی "1" می شود که محل قطع کردن عدد انتخابی با ماه لقاح روی شکل دختر قرار میگیرد. پس فرزند شما دختر خواهد بود.

عادات تغییر یافته در بارداری

علاوه بر تغییرات صورت، بدنی و روحی برخی عادات شما در بارداری تغییر می کند که باز هم بر اساس اینکه جنین دختر باشد یا پسر، این عادت ها متفاوت خواهد بود. به این شکل که:

1- موقعیت خوابیدن

اگر مادر عادت دارد همیشه بر روی سمت چپ خود بخوابد جنسیت جنین سر خواهد بود و اگر مادر عادت دارد به سمت راست بخوابد جنین دختر خواهد بود.

2-بلند شدن در حین خواب

اگر مادر در طول خواب شبانه چند مرتبه بلند شود و بنشیند و هر دو  دست ها را بسمت عقب بگذارد احتمال دختردار شدن آن بالا است و اگر تنها یک دست را به عقب بگذارد احتمال پسر دار شدن بالا است.

سخن آخر

همان طور که گفتیم علائم آورده شده بر اساس تجربه می باشد و پایه علمی ندارد. در واقع قدیمی ها به دلیل نبود امکانات از طریق تجربه ای که در مادران مختلف مشاهده کرده اند این فاکتورها را بعنوان معیارهایی برای تشخیص جنسیت جنین معرفی نموده اند. اما نمی توانیم بگوییم که نشانه ها صد در صد هستند. بنابراین ممکن است در برخی موارد مادر علائم جنین پسر را نشان دهد اما دختر دار شود و یا برعکس این اتفاق بیفتد. اما می دانیم که دقت سونوگرافی بعد از سه ماهه اول بارداری از همه این علائم در تشخیص جنسیت نوزاد بالاتر خواهد بود.

chinesegenderchart team. 100 plus Gender Predictor Tests. 2016

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 84% 84


 • profileآرام جون1401/01/06

  دوستان کسی روش جوش شیرین رو امتحان کرده؟ درست بوده؟

  • profileفاطمه عابدی1399/05/11

   عالی بود .تمام علایم گفته شده در بارداری من که بچم پسر بود درست گفته شده

   • profileسولماز نعمتی1398/11/08

    خوبین؟!من از وقت پریودم گذشته ۴روز. ماه قبل هم بلافاصله بعد از پریود نزدیکی ازاد داشتم. ممکنه باردار باشم؟

    • profileفاطمه عابدی1399/05/11

     به احتمال خیلی زیاد بارداری. چون بعد پاکی رحم امادگی داره باردار بشی

   • profileفاطمه سادات رضوی1398/06/30

    سلام