Ooma
تشخیص جنسیت جنین با کلم قرمز: 8 مرحله

پسر یا دختر شدن فرزند شما بستگی به این دارد که سلول اسپرم پدر که تخمک را بارور می کند، عامل غالب کروموزومی X زنانه داشته باشد یا Y  مردانه. معمولا مادران باردار باید دو ماه صبر کنند تا بتوانند آزمایش جنسیتی DNA نوزاد را انجام دهند و جنسیت جنین را تشخیص دهند. با این حال بسیاری از مادران دوست دارند زودتر جنسیت جنین را بدانند و برای این کار یک روش قدیمی وجود دارد که شامل ترکیب ادرار با آب کلم قرمز است. دیگر آزمون های قدیمی شامل تست با جوش شیرین، تست حلقه و تقویم چینی می باشد.

بیش از هر چیز باید گفت تمام این تستهای خانگی تنها طی تجربیات و اعتقادات قدیمی ها است ، علم امروزی هیچ کدوم از این تست ها را تایید نمیکند. جنسیت جنین در 16 هفته به بالا مشخص میشود و  جنسیت در سه ماهه اول بارداری و با سونوگرافی ان تی قطعی نخواهد بود.

تعیین جنسیت با کلم قرمز

تست کلم قرمز حداقل 55 درصد دقت دارد.

آزمون تشخیص جنسیت جنین با کلم قرمز روشی است که از قدیم استفاده می شده است. در این آزمون مادران باردار نصف کلم قرمز خرد شده را با حدود 450 میلی لیتر آب جوش مخلوط می کنند. بعد از حدود 11 دقیقه جوشیدن، آب کلم قرمز به رنگ بنفش تبدیل می شود و برای انجام آزمایش ادرار آماده می شود.

سپس مادر باید مایع را تحت فشار قرار دهد و سپس باید به مقدار مساوی ادرار و آب کلم مخلوط شود. تحقیقات نشان داده است مادرانی که از نمونه صبحگاهی استفاده می کنند و آن را با آب کلم مخلوط می کنند، نتیجه بهتری دریافت می کنند زیرا در این زمان غلظت ادرار در بالاترین حد می باشد.

از منظر علمی 

بسیاری از پزشکان اعلام کرده اند تفاوت زیادی در سطح pH در خانم های مختلف وجود دارد، به ویژه هنگامی که خانم ها حامله هستند و عوامل دیگری وجود دارد که می تواند بر رنگ ترکیب تاثیر بگذارد. بنابراین استفاده از سونوگرافی بهترین روش برای تعیین جنسیت جنین است. دقت کنید قبل از انجام هر گونه آزمون تعیین جنسیت به مرحله بارداری خود توجه کنید.

چگونگی انجام تست جنسیت جنین با استفاده از کلم قرمز

 

تعیین جنسیت با کلم قرمز

 مرحله 1:

به فروشگاه بروید و یک کلم قرمز بخرید.

 مرحله 2:

دستشویی بروید و ادرار خود را در فنجان بریزید. توصیه می شود از فنجان یکبار مصرف استفاده کنید.

 مرحله 3:

کلم را نصف کنید.

 مرحله 4:

کلم را در یک قابلمه بزرگ قرار دهید و آن را با آب سرد بپوشانید.

 مرحله 5:

قابلمه را روی حرارت زیاد قرار دهید تا جوش بیاید.

 مرحله 6:

قابلمه را از روی گاز بردارید و بگذارید محتویات آن برای 10 دقیقه بماند تا خنک شود.

مرحله 7:

در یک فنجان جداگانه (یکبار مصرف)، یک قسمت آب کلم را با یک قسمت ادرار (به مقدار مساوی) مخلوط کنید. 

مرحله 8:

ادرار / آب کلم را بررسی کنید. رنگ مخلوط جنسیت جنین را تعیین می کند. اگر مایع صورتی مایع به قرمز باشد، فرزند شما پسر است. اگر رنگ مایع بنفش باشد، فرزند شما دختر است.

نتیجه آزمایش

 به مقدار مساوی آب کلم را با ادرار مخلوط کنید. توصیه می شود از "ادرار اول صبح" استفاده کنید.  رنگ مخلوط آب کلم / ادرار را تجزیه و تحلیل کنید. صورتی / قرمز به معنی پسر و بنفش به معنی دختر است!

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 88% 88


 • profileمامان پوریا و سلین پوریایی1400/01/14

  خودش مگه بنفش نیست؟چطور میشه؟

  • profilefateme khosravi1399/07/03

   اصلا اینجور چیزها الکیه،جنسیت فقط توی سنو معلوم میشه

   • profileazadeh bayat1398/05/28

    سونو احتمال خطا داره دیگ این ک کلم هست معلومه صددرصد نیس نتیجش

    • profileپ ن1398/05/13

     سلام من انجام دادم بنفش شد اما بچه م پسره.