Ooma
خط سیاه ( لینا نیگرا) در کدوم هفته از بارداری؟

تغییرات پوستی مادر در هفته های 29 تا 32 بارداری، رخ می دهد که این تغییرات پوستی دارای نوع های مختلفی است. علاوه بر آنژیوم عنکبوتی و واریس، تغییرات دیگری در پوست رخ می دهد. تیره شدن خط عمودی که در خط وسط پایین شکم ایجاد شده و خط سیاه " لینا نیگرا" نامیده می شود، در اثر افزایش پیگمانتاسیون بوده و بعد از زایمان از بین می رود. خط سیاه در 10 % زنان باردار مشاهده می شود.

در صورتی که مبتلا به خارش شدید همراه با لکه های  برجسته قرمز رنگ شدید، به مراقب مراجعه کرده تا درمان  پلاکها خارش دار دوران بارداری برای شما آغاز شود. این بیمارلی از هر 150 زن، یک نفر را مبتلا کرده  و ابتدا در شکم ظاهر سپس دستها، پاها، باسن یا زانوها را درگیر می کند.

بروز خطوط صورتی رنگ بر شکم، پستانها، بخش داخلی رانها که کمی هم برجسته بوده و گاهی اوقات قرمز رنگ است به دلیل کشش پوست بوده و استریای حاملگی نامیده می شود. استریای حاملگی در نیمی از زنان باردار مشاهده می گردد. در بعضی از موارد علت بروز استریا، افزایش سطح هورمون کورتیزول است.

هر چند استفاده از کرمها و پمادها در سطح پوست، کاهنده ضایعه می باشند اما به طور کامل آن را درمان نمی کنند.

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 91% 91