Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
ماه نهم بارداری از هفته چندم شروع میشه؟

حاملگی چند هفته است؟

40 هفته/ 9 ماه و ده روز یا 280 روز است.  در دوران بارداری، از اولین روز آخر دوره پریودی شما وجود دارد. با این حال توجه داشته باشید که تنها حدود 30 درصد حاملگی ها به هفته 40 می رسند. در حقیقت، یک بارداری کامل از هفته 39 تا 41 می باشد.

سه واژه رایج در دوران بارداری

1- هفته 

 که از اولین روز آخرین پریود حساب میشه . تمام اعمال مامایی و پزشکان بر مبنای همین "هفته" هست.پس سعی کنید همیشه از اول سن بارداری تان را به "هفته " یا د گرفته و بیان کنید."سن واقعی جنینی " همیشه دو هفته عقب تر از " سن بارداری بر اساس تاریخ پریود" می باشد . مثلا در واقع  ، خانمی که در هفته 42 بارداری به سر می برد ، سن جنینی اش 40 هفته است . یعنی از لقاح 40 هفته و 10 روز گذشته و بارداری به اتمام رسیده است .

2- سه ماهه

کل بارداری از روز اول پریود ، 42 هفته است که  به طور قراردادی به سه تا تریمستر(سه ماهه) تقسیم شده است.

3- ماه 

تقسیم بندی بصورت "ماه" ارزش بالینی برای ماما و پزشک ندارد . فقط جهت اطلاع شما ، و برای رسیدن به پاسخ این سوالات ، ماه های بارداری رو محاسبه کردم. ولی هم چنان یادتون باشه که ارزش "ماه" خیلی کمتر از " هفته " ست و ما اصلا با سیستم "ماه چندم بارداری" کاری نداریم. پس موقع شرح حال دادن ، فقط هفته ها در ذهنتون باشه.

در هر سه ماهه چند هفته وجود دارد؟

در هر سه ماهه 13 یا 14 هفته وجود دارد.

چندین سه ماهه در بارداری وجود دارد؟

سه  سه ماهه در هر بارداری وجود دارد: سه ماهه اول بارداری، که حدود یک تا 14 هفته طول می کشد؛ سه ماهه دوم بارداری، که از حدود هفته 14 تا 28 ادامه می یابد؛ و سه ماهه سوم بارداری ، که از حدود هفته 28 تا هفته 42 ادامه دارد.

آیا بارداری 9 ماه است یا 10 ماه؟

40 هفته بارداری به عنوان نه ماه بارداری در نظر گرفته می شود. چهار هفته در یک ماه وجود دارد که 40 هفته در 10 ماه می باشد. درست؟ نه دقیقا. چهار هفته 28 روز است، اما ماهها 30 یا 31 روز دارد که هر ماه حدود 4.3 هفته طول می کشد.

ماه نهم بارداری از هفته چندم شروع میشه؟

در این نمودار هفته ها و ماه های بارداری به صورت جدا مشخص شده است:

سه ماهه اول بارداری

سه ماهه دوم بارداری

سه ماهه سوم بارداری

چون بارداری 9 ماه و 10 روزه : یعنی 38 هفته و 4 روز + 10 روز = 40 هفته تمام .

چگونه می توانم بدانم چه هفته ای از بارداری من است؟

دکتر شما می گوید شما 15 هفته باردار هستید، اما به شما گفته می شود در هفته 16 هستید. کدام درست است؟ پاسخ کوتاه: هر دو. در هر دو مورد، تاریخ رسمی شما یکسان است - این زبان مربوط به تفاوت آن است. اگر در هفته 16 باشید، شما 15 هفته و چند روز از حاملگیان گذشته است. پانزده هفته کامل شده است، اما نه 16 هفته، به طوری که مردم می گویند که شما هم 15 و هم 16 هفته باردار هستید.

پس چگونه می توانم تاریخ زایمان را محاسبه کنم؟

تاریخ بارداری با استفاده از شمارش آخرین دوره قاعدگی به جای زمان بارداری محاسبه می شود. بنابراین سعی کنید اول روز از LMP خود را به یاد داشته باشید و 40 هفته به آن اضافه کنید.

چرا بارداری از آخرین پریودی شما محاسبه می شود؟

احتمالا نمیتوانید لحظه دقیق تخمک گذاری را مشخص کنید. اسپرم وارد واژن می شود و به مدت سه تا پنج روز منتظر می ماند تا تخمک پس از ورود به واژن بارور شود و تخمک را می توان تا 24 ساعت بعد از تخمک گذاری بارور کرد.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.whattoexpect.com

امتیاز مطلب: 94%
94