Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
نزدیکی در هفته آخر بارداری

زمان زایمان فرا رسیده است. شما آماده زایمان هستید اما گویان جنین هنوز آماده نشده است. شما هر کاری می کنید که درد زایمان شروع شود به عنوان مثال غذاهای ادویه دار، پیاده روی طولانی، رانندگی و ... اما هیچ کدام تغییری ایجاد نمی کند. بنابراین به پزشک مراجعه می کنید. پزشک به شما نزدیکی را توصیه می کند. 
آیا نزدیکی باعث تحریک و شروع درد زایمان می شود؟ بله ممکن است این اتفاق بیفتد. مایع منی حاوی ماده ای است که باعث آماده شدن دهانه رحم برای زایمان می شود. در واقع همسر شما و شما باید به اوج لذت برسید. اما آیا ارزشش را دارد؟ آیا عجیب نیست؟ آیا اصلا امکان پذیر است نزدیکی داشته باشید؟ در ادامه چند نکته برای شما و همسرتان وجود دارد:

آیا نزدیکی جنسی در هفته آخر بارداری خطرناک نیست؟

در صورت ایجاد مشکل و خطرناک بودن پزشک به شما اجازه نمی دهد نزدیکی کنید. نباید نگران باشید به جنین آسیبی برسد. در واقع آلت جنسی همسر شما به سر جنین نمی رسد (حتی اگر جنین در لگن قرار داشته باشد) و ارگاسم در این مرحله خطرناک نمی باشد. در واقع انقباض رحم و آزاد شدن اکسی توسین همراه با ارگاسم باعث می شود رحم برای زایمان آماده شود.

آیا نزدیکی در هفته آخر بارداری جالب است؟

در واقع بستگی به تعریف شما از جالب دارد. در واقع نزدیکی در آن حالت جالب است. در این زمان شکم شما سر راه است و سینه های شما بسیار حساس هستند و شما بزرگ تر از قبل هستید و در واقع خیلی جذاب نیستید. سعی کنید حالتی را انتخاب کنید که بتوان راحت تر نزدیکی داشت. سعی کنید زمان بیشتری با همسر خود بگذرانید و موقعیت و حالت مناسب را پیدا کنید.

آیا نزدیکی در هفته آخر بارداری متفاوت است؟

بله، اگر دهانه رحم برای زایمان آماده شده باشد، همسر شما در هنگام نزدیکی دهانه رحم را حس می کند و ممکن است لکه بینی خفیفی نیز مشاهده کنید زیرا دهانه رحم حساس و نرم شده است. خوب بودن نزدیکی در سه ماهه دوم بارداری بخاطر بی حس بودن شما است. در نهایت ترشحات واژن افزایش می یابد بنابراین بهتر است پیش از آن با همسر خود در این باره صحبت کنید.

آیا نزدیکی در هفته آخر باعث می شود درد زایمان شروع شود؟

شاید. اگر پزشک به شما نزدیکی را توصیه می کند زیرا هیچ کار دیگری نمی تواند به شما توصیه کند. اگر بدن شما و جنین و دهانه رحم آماده زایمان باشد، نزدیکی باعث می شود سرعت آن افزایش یابد. اما اگر هنوز دهانه رحم آماده زایمان نشده باشد، باید صبر کنید تا زمان آن فرا برسد و اگر در هفته چهل و دوم بارداری هیچ نشانی از درد زایمان مشاهده نکردید پزشک باید درد زایمان را در شما تحریک کند.
به یاد داشته باشید که هنگامی که جنین آماده زایمان است، چهار تا شش هفته پیش از توصیه پزشک برای نزدیکی جنسی می باشد. بنابراین سعی کنید زمان بیشتری با همسر خود باشید. زیرا نزدیکی در انتهای بارداری فرصتی است که دیگر به دست نخواهید آورد و اگر این نزدیکی باعث تولد فرزند شما نشود باعث می شود زمانی مناسب با همسر خود بگذرانید.

منبع: http://www.whattoexpect.com/pregnancy/sex-and-love/sex-at-40-weeks.aspx

امتیاز مطلب: 87%
87