Ooma
اوما چیست؟

از نگاه ما، اوما از همراهی دو واژه او و ما در کنار یکدیگر شکل گرفته است، این نام در زبان سانسکریت به معنای مادر و بانوی کوهها، در زبان انگلیسی عامیانه به معنای مادر بزرگ و همچنین به معنای معشوق من و در زبان عربی با تلفظ اومّا به معنای مادر می باشد. اوما در چندین زبان دیگر نیز معانی مادرانه و مفهوم مهربانی و محبت را بهمراه دارد.

همانطور که از نام نرم افزار سلامت بانوان اوما آشکار است، محدوده فعالیت این نرم افزار بهداشت و سلامت بانوان می باشد، که از بخشها و قسمتهای متنوع، جذاب و بر پایه‌ی مستندات کاملاً علمی تشکیل شده است. در حقیقت اوما حاصل تلاش پیگیر و مستمر شرکت نرم افزاری رایان توسعه بعنوان بخش تولید‌کننده و ارائه دهنده نرم افزار و انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران بعنوان هیئت علمی و بخش آکادمی نرم افزار می باشد. اجرای پروژه نرم افزاری اوما از زمستان سال 1390 آغاز شد، در طول این زمان، آنچه ما را برآن داشت همواره مصمم تر از پیش، با امید و پشتکار و روحیه مضاعف به انجام هرچه دقیقترِ وظیفه‌ی خود بپردازیم تنها و تنها ارائه محصولی کارآمد و درخور کاربران گرامی و هم سطح با استانداردهای روز جهانی بوده است.


معرفی بخشهای اصلی نرم افزار

به طور فهرست وار اوما از بخشهای دانشنامه سلامت بانوان، مقالات علمی به روز، پرسش و پاسخ سلامت، روزشمار پریودیک زنان، پایگاه داده داروها، بارداری هفته به هفته، نمودارهای وزن گیری در بارداری، مواد غذایی و ریزمغذیها، کالری و سطح فعالیت فیزیکی، تناسب اندام و فاکتورهای سلامت، رژیم غذایی پیشرفته، ویدئو های آموزشی، موسیقیهای آرامش بخش، نام گذاری نوزاد و ... تشکیل شده است. این نرم افزار وابسته به مشخصات هر کاربر کاملاً خصوصی سازی می شود و همواره با پرتال اینترنتی اوما بطور آنی در ارتباط خواهد بود، مقالات جدید روزانه در نرم افزار بار گذاری می شوند، ویدئو ها و آموزشهای مختلف افزوده خواهند شد و کاربران به راحتی پرسشهای خود را چه از طریق نرم افزار و چه از طریق پرتال اوما (سایت اوما) ارسال می نمایند، پرسش‌های ارسال شده در کوتاه ترین زمان توسط متخصصین و کارشناسان اوما پاسخ داده خواهد شد. از دیگر ویژگی های نرم افزار اوما به روز رسانی محتوای نرم افزار بصورت خودکار در طول زمان می باشد، بطوریکه کاربر بعد از گذشت مدت زمان کوتاه، اضافه شدن امکانات جدید و تغییر در ظاهر و بهبود محتوای نرم افزار را شاهد خواهد بود.

لازم به ذکر است نرم افزار سلامت بانوان اوما بطور رسمی در ابتدای بهار سال 1395 توسط مراکز بهداشت و درمان و متخصصین زنان و زایمان در اختیار بانوان گرامی قرار می گیرد.

جهت مشاهده بخشهای مختلف نرم افزار و خرید آن می توانید به این صفحه مراجعه فرمایید

با شما خواهیم ماند ...

امتیاز مطلب: 70% 70


 • profileعلی فریدونی1396/11/23

  سلام خدمت شماعزیزان ممنون ازتلاش بی وقفه شماوکارارزشمندی که برای عموم راه اندازی کردین باارزوی موفقیت برای شما

  • profileپشتیبانی اوما1396/11/24

   سلام. از حسن توجه شما کاربر گرامی ممنونیم. شاد و سلامت باشید

 • profileSHEIDA MIRZAEE1396/09/26

  سلام
  مطالب خوب و اموزنده ای دارید.من شخصا خیلی استفاده کردم
  موفق باشید

  • profileپشتیبانی اوما1396/09/27

   ممنون شیدای عزیز از ابراز لطفتون
   سعی ما این است بطور روز افزون خدمات بهتر و موثرتری در حوزه سلامت به انجام رسانیم

 • profileمژگان آزادی1396/09/22

  خیلی جالبه مشتاق شدم بیشترمطالعه کنم