کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma
چند روز بعد از لقاح علائم بارداری ظاهر می شود؟

علائم اولیه بارداری شامل خونریزی ناشی از کاشت، از دست دادن اشتها و سوزش سینه ها از علائم اولیه بارداری است. برای بسیاری از خانم ها این سوال وجود دارد چند روز بعد از لقاح علائم بارداری ظاهر می شود؟ در ادامه پاسخ پرسشهای خود را دریافت خواهید کرد.

اگر فکر می کنید باردار هستید باید به این علائم دقت کنید. علائم اولیه بارداری شامل:

حالت تهوع و خستگی از اولین علائم هفته اول  بارداری هستند که در برخی خانم ها ماه سوم بارداری علائم از بین می رود و در برخی در کل طول بارداری هفته به هفته ادامه خواهد داشت. اما برای برخی خانم ها پریود نشدن اولین علامت بارداری است. علائم معمول بارداری به هورمون بارداری  hCG مربوط میباشد. علائم بارداری معمولا هفته ها بعد از کاشت نمایان می شوند هنگامی که هورمون hCG به مقدار زیاد ترشح می شود و موجب بروز علائم می شود.

علائم بارداری چه زمانی خود را ظاهر می سازند؟

ظهور علائم بارداری به هورمون hCG بستگی دارد در واقع به میزان چسبندگی تخمک بارور به رحم بستگی دارد.  علائم تخمک بارور شده در برخی زنان قابل احساس است. کاشت 10-8 روز بعد از تخمک گذاری انجام می شود. هورمون hCG در ابتدا در خون حدود 4-3 روز بعد از کاشت یا 10-9 روز بعد از تخمک گذاری ظاهر می شود. پیش از پریود نشدن و انجام آزمایش بارداری، تشخیص علائم فیزیکی و ربط دادن آن ها به بارداری کار سختی است.

پریود نشدن اولین علامت واضح بارداری است. اما برخی خانم ها با توجه به علائم و تغییرات فیزیکی پیش از پریود نشدن بارداری را تشخیص می دهند. این علائم برای خانم هایی که پریودی نامنظمی دارند مهم است. علائم بارداری قبل از پریود را بشناسید.

علائم بارداری که شما حس می کنید

علائم اولیه بارداری

- چند روز بعد از لقاح، جنین در رحم کاشته می شود. در اینجا اولین علائم بارداری ظهور می کنند. خانم احساس گرفتگی عضلات دارد و لکه بینی مشاهده می کند. لکه بینی تا یک یا دو هفته بعد از کاشت تخمک بارور اتفاق نمی افتد. لکه بینی خونریزی کاشت نیز نامیده می شود و گاهی با پریودی اشتباه گرفته می شود اما به اندازه پریودی خونریزی زیاد نیست.

- هنگام که لکه بینی اتفاق می افتد تغییر در سینه ها نیز حس می شود. این تغییرات شامل حساس شدن، سوزش و ورم کردن می باشد.

- یکی از رایج ترین تغییرات فیزیکی در ابتدای بارداری خستگی است. هنگامی که باردار می شوید، سطح پروژسترون افزایش می یابد. پروژسترون باعث خستگی در ابتدای بارداری می شود

- میزان استروژن نیز در ابتدای بارداری افزایش می یابد. استروژن باعث حالت تهوع و از دست دادن اشتها می شود. 

- کاهش قند خون و فشار خون باعث سرگیجه و ضعف می شود. برخی خانم ها پس از تجربه این حالت به پزشک مراجعه می کنند.

جدول زمانی برای نشانه های بارداری که ممکن است حس کنید

تغییراتی که اتفاق می افتد یک هفته بعد از بارداری خود را نشان میدهند. از آن زمان تا آخر بارداری تغییرات فیزیکی کاملا مشهود هستند.

-    12-6 روز بعد از باردار شدن: کاشت تخمک بارور باعث گرفتگی عضلات می شود.
-    14-7 روز بعد از باردار شدن: سینه ها حساس و سنگین می شوند و احساس سوزش در آن ها وجود دارد.
-    14-7 روز بعد از باردار شدن: احساس خستگی به خاطر افزایش پروژسترون، کاهش قند خون و فشار خون
-    14-7 روز بعد از باردار شدن: افزایش استروژن و حالت تهوع

زمانی که خانم ها علائم بارداری را مشاهده می کنند متفاوت است. معمولا علائم اولیه بارداری تا بعد از انجام آزمایش بارداری یا پریود نشدن مشهود نیستند.

منبع: www.babymed.com

امتیاز مطلب: 92%
92


 • profileahmad a20 روز قبل

  با سلام و خسته نباشید
  ۶۳ روز پیش یکی از دوستان با یک خانم رابطه (صیغه) داشتن و این خانم چند روز بعد از دوست من با یک نفر دیگم رابطه داشتن الان دارای جنین ۶ هفته ای هستن آیا احتمال دارد که این جنین از دوست بنده باشه. با تشکر

  • profileعطیه رمضانی20 روز قبل

   سلام وقتتون بخیر.من سال 94 یه حاملگی خارج از رحم داشتم که باعث شد لوله سمت راستمو بردارن.الان 3 ماه هست که اقدام به بارداری کردم.دوره ی پریودیم منظم هستش و اینکه ماه گذشته 18هُم پریود شدم و 24م پاک شدم روز ده و دوازده و سیزده نزدیکی داشتیم و منی داخل ریخته شد.الان علائم گرفتگی عضلانی پا و سوزش سینه و ضعف و سرگیجه و خستگی شدید رو دارم اما بیبی چک منفی هستش امکان چسبندگی لوله چپم هست؟چه داروهایی باید مصرف کنم ؟آیا بیبی چک منفی نشون بده ممکنه بازم مثبت باشه؟

   • profileنرگس آرایش29 روز قبل

    یک سالی هست که ازدواج کردم.و در طی این یکسال رابطه ای که داشتم. هربار در حین رابطه دردی رو زیر شکمم احساس میکنم ‌.خواستم بدونم علت این درد چیه.
    یک ماه پیش هم اواسط ماه بودش که لکه میبینم و بعدش بدون لک بودمو اواخر ماه هم که پریود میشدم حدود 5.6روز زودتر پریود شدم. لطفا راهنماییم کنید

    • profileنرگس آرایش29 روز قبل

     سلام خانم دکتر من تقریبا3.4روز پیش با همسرم نزدیکی داشتم و مطمئن نیستم که منی داخل ریخته شده یا نه. اما از فردای اون روز ترشحاتم زیاد شده در صورتی که من یا اصلا ترشح ندارم یا خیلی کم ترشح دارم. میخواستم بدونم این عامل میتونه نشان دهنده ی باردار شدن من باشه؟الان هم که ماه رمضونه و من روزه میگیرم. ازتون پرسیدم که اگه یه وقت باردار باشم باروزه گرفتن دچار مشکل نشم.

     • profilezakieh dadkhah1397/02/11

      سلام دکتر دوره پریودمو اشتباه گفتم ۲۴،۲۶و۲۷هستش والان ۱۷ روز هست ک عقب افتاده با اینکه نزدیکی نداشتیم ولی احساس میکنم شاید مانع منی به پایین رسیده اینقد نگرانم ک هیچ حضور ذهنی از اونروز ندارم توروخدا زود جواب بدید😢

      • profilezakieh dadkhah1397/02/10

       سلام دکتر من 9روز بعد از پاکیم با همسرم رابطه داشتم ولی مطمئنم مایع منی داخل واژن نریخت و دوره پریودمم هم بین 18 و 19روز متغییره ک اکثرا 19وزه هستش (اما دوره قبل هم زودتر شدم ) الان ۲هفتس عقب افتاده بی بی چک هم منفی بود من شدیدا نگرانم آیا ممکنه باردار باشم؟عقد هستم و اصلا شرایط بارداری ندارم

       • profileپزشک اوما1397/02/11

        سلام عزیزم چون سیکل منظم داشتید بی بی چک درست نشون میده و احتمال بارداری در میشه، نگران نباشید صبر کنید تا پریود شوید

      اپلیکیشن سلامت بانوان اوما همراه هوشمند بانوی ایرانی پرسش و پاسخ پزشکی، دوران پیش از باردرای، بارداری و شیردهی، روزشمار پریودی بانو ... دانلود اپلیکیشن اوما