Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
چند روز بعد از لقاح علائم بارداری ظاهر می شود؟

علائم اولیه بارداری شامل خونریزی ناشی از کاشت، از دست دادن اشتها و سوزش سینه ها از علائم اولیه بارداری است. برای بسیاری از خانم ها این سوال وجود دارد چند روز بعد از لقاح علائم بارداری ظاهر می شود؟ در ادامه پاسخ پرسشهای خود را دریافت خواهید کرد.

اگر فکر می کنید باردار هستید باید به این علائم دقت کنید. علائم اولیه بارداری شامل:

حالت تهوع و خستگی از اولین علائم هفته اول  بارداری هستند که در برخی خانم ها ماه سوم بارداری علائم از بین می رود و در برخی در کل طول بارداری هفته به هفته ادامه خواهد داشت. اما برای برخی خانم ها پریود نشدن اولین علامت بارداری است. علائم معمول بارداری به هورمون بارداری  hCG مربوط میباشد. علائم بارداری معمولا هفته ها بعد از کاشت نمایان می شوند هنگامی که هورمون hCG به مقدار زیاد ترشح می شود و موجب بروز علائم می شود.

علائم بارداری چه زمانی خود را ظاهر می سازند؟

ظهور علائم بارداری به هورمون hCG بستگی دارد در واقع به میزان چسبندگی تخمک بارور به رحم بستگی دارد.  علائم تخمک بارور شده در برخی زنان قابل احساس است. کاشت 10-8 روز بعد از تخمک گذاری انجام می شود. هورمون hCG در ابتدا در خون حدود 4-3 روز بعد از کاشت یا 10-9 روز بعد از تخمک گذاری ظاهر می شود. پیش از پریود نشدن و انجام آزمایش بارداری، تشخیص علائم فیزیکی و ربط دادن آن ها به بارداری کار سختی است.

پریود نشدن اولین علامت واضح بارداری است. اما برخی خانم ها با توجه به علائم و تغییرات فیزیکی پیش از پریود نشدن بارداری را تشخیص می دهند. این علائم برای خانم هایی که پریودی نامنظمی دارند مهم است. علائم بارداری قبل از پریود را بشناسید.

علائم بارداری که شما حس می کنید

علائم اولیه بارداری

- چند روز بعد از لقاح، جنین در رحم کاشته می شود. در اینجا اولین علائم بارداری ظهور می کنند. خانم احساس گرفتگی عضلات دارد و لکه بینی مشاهده می کند. لکه بینی تا یک یا دو هفته بعد از کاشت تخمک بارور اتفاق نمی افتد. لکه بینی خونریزی کاشت نیز نامیده می شود و گاهی با پریودی اشتباه گرفته می شود اما به اندازه پریودی خونریزی زیاد نیست.

- هنگام که لکه بینی اتفاق می افتد تغییر در سینه ها نیز حس می شود. این تغییرات شامل حساس شدن، سوزش و ورم کردن می باشد.

- یکی از رایج ترین تغییرات فیزیکی در ابتدای بارداری خستگی است. هنگامی که باردار می شوید، سطح پروژسترون افزایش می یابد. پروژسترون باعث خستگی در ابتدای بارداری می شود

- میزان استروژن نیز در ابتدای بارداری افزایش می یابد. استروژن باعث حالت تهوع و از دست دادن اشتها می شود. 

- کاهش قند خون و فشار خون باعث سرگیجه و ضعف می شود. برخی خانم ها پس از تجربه این حالت به پزشک مراجعه می کنند.

جدول زمانی برای نشانه های بارداری که ممکن است حس کنید

تغییراتی که اتفاق می افتد یک هفته بعد از بارداری خود را نشان میدهند. از آن زمان تا آخر بارداری تغییرات فیزیکی کاملا مشهود هستند.

-    12-6 روز بعد از باردار شدن: کاشت تخمک بارور باعث گرفتگی عضلات می شود.
-    14-7 روز بعد از باردار شدن: سینه ها حساس و سنگین می شوند و احساس سوزش در آن ها وجود دارد.
-    14-7 روز بعد از باردار شدن: احساس خستگی به خاطر افزایش پروژسترون، کاهش قند خون و فشار خون
-    14-7 روز بعد از باردار شدن: افزایش استروژن و حالت تهوع

زمانی که خانم ها علائم بارداری را مشاهده می کنند متفاوت است. معمولا علائم اولیه بارداری تا بعد از انجام آزمایش بارداری یا پریود نشدن مشهود نیستند.

منبع: www.babymed.com

امتیاز مطلب: 91%
91


 • profileستاره اميري1398/08/19

  سلام خانم دكتر
  الان دو ماه اقدام به بارداري كردم
  پريودي قبلم كه ماه پيش بود بعد پريوديم زير دلم شديدا درد گرفت و سينم تير ميكشيد حالا هم پريود شدم هردفه نزديكي هم لقاح ميشه
  چرا حامله نميشم ؟؟؟؟

  • profileمامانی کوشولوووو1397/09/17

   سلام شکمم یه کمی سفت شده دردکمروشکم دارم تقریبا4روزمیشه که نزدیکی کردم احتمالش هست باردار شده باشم......لطفاجوابموبدین اخه من هنوزعقدم.....

   • profileمامانی کوشولوووو1397/09/17

    سلام........تقریباچهارروز ازلقاح میگذره شکمم به کوچولوسفت شده ودرد کمر ودردشکم زیادی دارم ایامیشه گفت که باردارشدم درضمن بلافاصله بعداز اینکه پاک شدم عمل لقاح انجام شده........ممنووووونم......

    • profileمریم. ف1397/07/07

     سلام, پریودی های من نامنظم هست بین 30 تا 34 روز..وروز 20 و 24 پریودیم نزدیکی داشتم..الان یک هفته از نزدیکی گذشته و احساس تیر کشیدن زیر شکمم میکنم..ایا احتمال بارداری هست؟

     • profilezahra asqari1397/07/02

      سلام دکتر منو نامزدم دو روز پیش باهم رابطه داشتیم ولی دخولی صورت نگرف و من باکره هستم.فک میکنم پیش منی روی الت تناسل نامزدم بود و روم دراز کشید الت تناسلیش ب واژنم خورد ممکنه باعث حاملگی بشه لطفا جواب بدید