Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
تشخيص جنسيت جنين از ظاهر مادر

 اگر شما به دنبال یک راه ساده، جذاب و کلینیکی برای تعیین جنسیت جنین خود می گردید. مطالب این مقاله برای شما جذاب خواهد. در اینجا لیستی از یک صدم راه های تشخیص جنسیت جنین در خانه و از روی ظاهر مادر را به شما معرفی خواهیم کرد:

در این مقاله می خوانیم:

تغییرات صورت

تغییرات بدن

احساسات و سلامت

روش های قدیمی چینی

تست ادرار

تغییر عادات

این روش ها پایه و اساس علمی ندارد و تنها از کتب و روش های سنتی در ایران و سایر کشورها استفاده شده است که در زمانی افراد با این روش ها برای تعیین جنسیت جنین خود استفده میکردند.

تغییرات صورت

1-شکل صورت

 زمانیکه صورت شما لاغرتر و کشیده میشود، نشاندهنده پسر بودن جنین است در حالیکه اگر صورت شما پرتر و گرد تر شده باشد، جنین شما دختر خواهد بود.

2-پوست

آکنه و تعین جنسیت جنین

 آکنه معمولا نشانه رایج دختر بودن جنین است و اگر پوست شما صاف و عاری از جوش و لک باشد، جنین شما پسر خواهد بود.

3-موی سر:

موی سر و تعیین جنسیت جنین

اگر شما جنین دختر را در شکم داشته باشید، موی سر شما نازک تر و کدر تر خواهد شد در حالیکه داشتن جنین پسر موی شما را براق تر و پر پشت تر خواهد کرد. همچنین ممکن است مادرانی که جنین دختر دارند هایلایتی قرمز رنگ در موهای آنها دیده میشود.

تعیین جنسیت از روی مو سر

همچنین زن باردار می بایست موهای خود را مانند تصویر به بالا جمع کرده و اگر رشد موهای جدید بصورت " v" بود او جنین پسر دارد و اگر مو های جدید در حال رشد بصورت مستقیم پشت گردن رشد کند جنین دختر است.

4-بینی:

 زمانی که باردار هستید اگر تغییراتی را درسایز و اندازه بینی خود حس کردید شما دارای جنین پسر هستید. این تغییرات شامل بزرگ تر شدن و پهن تر شدن موقتی بینی است که بعد از تولد به حالت اولیه باز خواهد گشت.

5-عروق چشمی

عروق چشمی و تعین جنسیت

با مطالعه بخش سفید زیر عنبیه شما می توانید جنسیت جنین را پیش بینی کنید. اگر عروقی به شکل "v" و "y" و یا "u" زیر چشم چپ شما دیده شد شما دارای جنین دختر هستید و اگر این اشکال در زیر چشم راست شما بود ممکن است جنین شما پسر باشد.اگر این اشکال در هر دو چشم دیده شد، جنسیت جنین دختر و اگر در هیچ یک دیده نشد جنین پسر خواهد بود.

6- زیبایی کلی

اگر بنظر شما و دوستانتان زیبا تر از قبل شده اید، ممکن است جنین شما پسر باشد و اگر شما در دوران بارداری زشت  شده باشید ممکن است جنین شما دختر باشد.

تغییرات بدن

1-تغییرات سینه

سینه زنانی که دارای جنین دختر هستند سریع تر رشد کرده و بزرگ تر میشود نسبت به مادرانی که جنین آنها پسر خواهد بود. همچنین اگر سینه سمت راست بزرگتر از سمت چپ بود جنسیت جنین شما پسر خواهد بود و اگر سمت چپ بزرگتر باشد، جنین شما دختر می باشد.

2-سایز شکم

شکم و تعیین جنسیت

تعیین جنسیت جنین از طریق شکل شکم نیز امکان پذیر است. زمانیکه شکم شما پهن شده و و تا سمن لگن کشیده شده است و به شکل هندوانه باشد جنسیت جنین شما دختر خواهد بود و اگر شکم شما شبیه توپ بسکتبال باشد، جنین پسر خواهد بود.

3- سفتی شکم

اگر شکم مادر نرم باشد جنین دختر است و اگر سخت و سقت شده باشد جنین شما پسر خواهد بود.

4- موقعین جنین در شکم

اگر بزرگی شکم به سمت بالا یعنی معده باشد، جنین دختر است و اگر شکم به سمت پایین کشیده شود، جنین پسر خواهد بود.

5-پاها

اگر مادر در مراحل اولیه بارداری دچار ورم پاها شد جنسیت جنین او دختر خواهد و اگر تا اواخر بارداری پاها متورم نشد، جنین پسر خواهد بود.

6- رشد موی پاها

اگر شما احساس کردید که رشد موهای پاها افزایش یافته است شما دارای جنین پسر هستید.

7-ناخن ها

رشد سریع تر و سخت تر ناخنها یعنی داشتن جنین پسر

8- ناف شکم

اگر در بارداری احساس کردید که ناف بسمت خارج حرکت میکند، جنسیت جنین شما پسر است و اگر در سر جای خود بدون حرکت ماند، جنین دختر خواهد بود.

9-خطوط استریا

خطوط استریا نیز نشاندهنده جنسیت جنین خواهد بود. اگر استریا در سمت چپ شکم دیده شد، نشاندهنده جنین پسر و در سمت راست جنین دختر خواهد بود.

10-خط نیگرا

خط سیاه رنگ از ناحیه تناسلی تا ناف بصورت مستقیم کشیده میشود، خط نیگرا نامیده شده میشود. اگر این خط از ناف عبور کرده و بالای قفسه سینه برسد شما دارای جنین پسر هستید و اگر در ناف باقی ماند، جنین دختر خواهد بود. در این مقاله بخوانید خط سیاه از کدام هفته بارداری نمایان میشود.

11-پشت بدن

اگر از پشت کسی متوجه باردار شدن شما نشد، جنین شما پسر خواهد بود و اگر از همه جهات بارداری شما قابل تشخیص بود جنین شما دختر خواهد بود.

12-ترشحات واژن

اگر در دوران بارداری ترشحات کم سفید رنگ مایع شکل داشتید؛ جنین شما پسر خواهد بود و اگر شما لکه هایی از خون را اتفاقی در بارداری دیدید، جنین شما دختر است.

تغییرات روحی و سلامتی

1- سوزش سر دل

قدیمیا معتقد بودن مادرانی که سوزش سر دل شدید دارند دارای یک پسر پر مو خواهند شد.

2-سر درد

مادرانی که بطور مکرر سردرد دارند دارای جنین پسر و مادرانی که گاها دارای سردرد در بارداری هستند دختر دار خواهند شد.

3-اشتها

مادرانی که در طول کل بارداری گرسنه هستند دارای جنین پسر هستند و آنها که اشتهایشان کم شده و یا نسبت به گذشته تغییر نکرده دارا ی جنین دختر میشوند.

4-انرژی

اگر شما کم انرژی هستید و تنبل شده اید، شما دختر دار خواهید شد و زمانی که شما فعال تر شده اید و شاداب تر جنین شما پسر خواهد بود.

5- بیماری صبحگاهی

اکثر زنان در اوایل بارداری دارای حالت تهوع هستند اما شدت آنها می تواند در تعیین جنسیت جنین شما کمک کند .مادرانی که حالت تهوع شدید دارند دارای جنین دختر هستند و مادران با حالت تهوع خفیف تر پسردار میشوند.

6-حرکات جنین

در مرحله یکسان از بارداری جنین پسر با قدرت بیشتری ضربه وارد میکند تا جنین دختر. درباره حرکات جنین در بارداری بیشتر بخوانید.

روش های قدیمی چینی

1-ضربان نبض

تعیین جنسیت با روش چینی

زمانیکه نبض مچ چپ سریع تر بزند، بنظر می آید جنین پسر باشد.

2-رنگ نوک سینه

در طول بارداری شکل و رنگ نوک سینه تغییر میکند اما اگر رنگ نوک سینه سمت چپ تیره تر از سمت راست باشد شما دارای جنین پسر خواهید بود. و اگر سمت راست تیره تر باشد جنین شما دختر است.

تست ادرار

1-تست الکل

تستی که در ادرار اول صبح در زنان باردار گرفته میشود اگر به آن الکل پزشکی اضافه کنیم و رنگ آن تغییر نکند شما دارای جنین دختر خواهید بود و اگر قرمز تر شد شما جنین پسر خواهید شد.

2-تعیین جنسیت با جوش شیرین

در این مقاله با عنوان "تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین" بطور کامل توضیح داده شده است.

3-تست کلم

تست کلم و تعیین جنسیت

در این تست شما نیاز به کلم قرمز دارید آن را به دو نیم تقسیم کرده و در داخل آب جوش بریزید.بگذارید برای 10 دقیقه بجوشد. سپس به مقدار برابر ادرار و آب کلم را در یک لیوان بریزید. اگر رنگ آن بنفش شد، شما دختردار خواهید شد و اگر به رنگ قرمز درآمد شما پسر دار میشوید.

4-رنگ ادرار

رنگ روشن ادرار نشان دهنده جنین پسر و رنگ تیره آن نشاندهنده جنین دختر است.

تعیین جنسیت جنین به روش  ژاپنی

برای فهمیدن جنسیت جنین، شما باید ماه تولد همسرتان، ماه تولد خودتان و ماهی که در آن لقاح انجام داده اید را بدانید. سپس از جدول اولی ماه تولد همسرتان را از قسمت افقی جدول انتخاب و ماه مادر را از قسمت عمودی انتخاب و امتداد میدهید در یک شماره همدیگر را قطع میکنند که آن شماره به عنوان " عدد انتخابی" معرفی میشود.

ژ

حال در جدول زیر عدد انتخابی را امتداد تا ماه لقاح انجام داده شده باهم تلقی کنند و جنسیت جنین مشخص میشود.

تعیین جنسیت با روش ژاپنی

برای مثال اگر ماه تولد پدر ژولای باشه و ماه تولد مادر سپتامبر هست و ماه انجام لقاح آپریل باشد. عدد انتخابی "1" میشود که محل قطع کردن عدد انتخابی با ماه لقاح روی شکل دختر قرار میگیرد.

عادات تغییر یافته در بارداری

  1. موقعیت خوابیدن

اگر مادر عادت دارد همیشه بر روی سمت چپ خود بخوابد جنسیت جنین شما پسر خواهد بود و اگر مادر عادت به سمت راست بخوابد جنین دختر خواهد بود.

2-بلند شدن در حین خواب

اگر مادر در طول خواب شبانه چند مرتبه بلند شود و بنشیند و هر دو  دست ها را بسمت عقب بگذارد احتمال دختردار شدن آن بالا است و اگر تنها یک دست را به عقب بگذارد احتمال پسر دار شدن بالا است.

منبع: www.chinesegenderchart.info

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 84% 84