Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
علت سردی و گرمی بدن در زمان پریود و بارداری

اینجا یک نمودار استاندارد است از دمای بدن خانم ها از ابتدای یک دوره پریود تا ابتدای دوره بعدی :

هنگامی که در طی یک دوره قاعدگی صبح از خواب بیدار میشوند تا ماه  بعد. مشاهده می کنید که دمای بدن تصادفی نیست. به طور آشکاری  در ابتدای دوره  یک الگوی دمای پایین وجود دارد و بعد شما این پرش را مشاهده می کنید و بعد یک سری دماهای بالاتر در انتهای پریود.

اینجا چه اتفاقی می افتد ؟  داده ها به شما چه میگویند؟ 

در ابتدای دوره قاعدگی ما، هورمون استروژن غالب است و این استروژن است که باعث می شود دمای بدن پایین بماند. و در  زمان تخمگ گذاری  یک تخمک آزاد شده و بعد از آن هورمون پروژسترون غالب میشود. پروژسترون هورمون قبل از بارداری است .  بنابراین بدن شما گرم شده و در انتظار لانه گزینی این تخمک کوچک بارور شده قرار می گیرد.

 چرا دمای بدن بالا می رود؟

 به پرنده ای فکر کنید که روی تخم هایش می نشیند. چرا روی آنها می نشیند؟چون می خواهد که تخم ها رو گرم نگه دارد و از آنها محافظت کند و گرم نگهشون دارد. این دقیقاً چیزی است که هر ماه بدن زنان انجام میدهد، دمای بدن  در انتظار گرم نگه داشتن یک زندگی کوچک جدید،  بالا می رود. و اگرلقاح صورت نگیرد هورمون استروژن دوباره غلبه می کند و دوباره دوره از اول شروع می شود. 

ولی اگر حاملگی  صورت بگیرد، بعضی وقتها یک تغییر بزرگ دیگر در دمای بدن می بینید و برای نه ماه آینده دما  بالا می ماند. به خاطر همین است که شما خانم های باردار را می بینید که عرق می کنند و گرمشان است.

امتیاز مطلب: 85%
85