Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
13 علائم پسر بودن جنین

یکی از پرهیجان ترین مسائل مربوط به بارداری تعیین جنسیت جنین است. بسیاری از والدین از همان ابتدای بارداری بی صبرانه منتظرند تا ببینند جنسیت فرزندشان چیست و به دنبال راهکارهایی برای تشخیص سریع تر آن هستند. در این مقاله می خواهیم 13 علائم پسر بودن جنین را که به شما کمک می کند تا دختر یا پسر بودن نوزادتان را مشخص کنید معرفی کنیم. با ما همراه باشید. 

علائم پسر بودن جنین در بارداری:

علائمی که به شما نشان می دهد به احتمال زیاد فرزند شما پسر است عبارتند از:

1.    بیماری صبحگاهی:

هنگامی که علائم اولیه بارداری مانند بیماری صبحگاهی یا حالت تهوع را تجربه نکنید، پسر باردار هستید.

2.    ضربان قلب:

اگر متوجه شدید ضربان قلب جنین کمتر از 140 ضربه در دقیقه است، پسر باردار هستید.

3.    بروز آکنه:

شروع آکنه های پوستی در بدن و صورت  یکی از نشانه هایی است که نشان می دهد شما پسر باردار هستید.

4.    میل به غذا:

هنگامی که پسر باردار باشید، اشتهای زیادی برای غذاهای شور و ترش دارید.

5.    موقعیت شکم

موقعیت شکم یکی از علامت های رایج است که می تواند جنسیت را تعیین کند و اگر شکم شما پایین باشد فرزند شما پسر است (جنین پسر کجای شکم قرار دارد؟).

 

8511-5

6.    تغییر شخصیت:

جنسیت نوزاد شما عمدتا بر رفتار شما نیز تاثیر می گذارد. زنان با طبیعت تهاجمی، جسورانه و غالب، بیشتر احتمال دارد پسر باردار باشند، زیرا هورمون تستسترون آن ها افزایش یافته است.

7.    رنگ ادرار:

رنگ ادرار شما در دوران بارداری تغییر می کند. اگر ادرار تیره باشد، نشان می دهد پسر باردار هستید.

8.    اندازه سینه:

در دوران بارداری، سینه ها بزرگ می شوند. اگر پسر باردار باشید، سینه سمت راست شما بزرگتر از سمت چپ می شود.

9.    پاهای سرد:

احساس دائمی سردی پاها در طول بارداری یکی از نشانه های روشن این است که پسر باردار هستید.

10-   رشد مو:

یکی دیگر از نشانه های رایج برای بارداری پسر، میزان رشد مو است. اگر پسر باردار باشید، معمولا موها سریعتر رشد می کند (شکم زنان باردار پسر).

11-  موقعیت خواب:   

در دوران بارداری، اغلب احساس خستگی می کنید. در چنین وضعیتی، اگر بیشتر به پهلوی چپ بخوابید، پسر باردار هستید.

12. دست های خشک:

خشک شدن و ترک خوردن دست یکی دیگر از نشانه های قابل توجه بارداری پسر است.

13. افزایش وزن:

همراه با شکم گرد، ماهیت افزایش وزن به طور قابل توجهی جنسیت را نشان می دهد. هنگامی که پسر باردار باشید، اضافه وزن بارداری عمدتا در شکم دیده می شود. در حالی که در بارداری دختر افزایش وزن مادر در سراسر بدن از جمله صورت توزیع می شود.

آزمایش های پزشکی برای نشان دادن جنسیت کودک شما در طول بارداری:

بعضی از آزمایشات پزشکی معمولی نیز برای تعیین دقیق تر جنسیت جنین وجود دارند که عبارتند از:

1.  سونوگرافی:

آزمون سونوگرافی دقیقا آزمایش پزشکی است که به وضوح جنسیت جنین را نشان می دهد (تشخیص جنسیت جنین در ماه اول بارداری). این اسکن تقریبا 90٪ دقت دارد و به وضوح جنسیت جنین را تشخیص می دهد. پزشکان توصیه می کنند بعد از هفته شانزدهم بارداری انجام معاینه سونوگرافی برای تعیین جنسیت انجام شود که کاملا غیر تهاجمی و بدون خطر می باشد.

2.  روش رمزی:

این یکی از روش های جدیدتر سونوگرافی است که جنسیت نوزاد را در هفته ششم بارداری تعیین می کند. این آزمایش پزشکی جنسیت جنین را براساس محل جفت تعیین می کند.

3.  تست ژنتیک:

روش های آزمایش ژنتیکی محبوب مانند نمونه برداری ویروس کوریونی CVS و آمنیوسنتز به طور واضح جنسیت جنین را قبل از تولد نشان می دهد (تعیین جنسیت جنین در سه ماهگی). نمونه برداری ویروس کوریونی معمولا در هفته 10-12 بارداری انجام می شود و آمنیوسنتز در طول مرحله پیشرفته بارداری انجام خواهد شد. این آزمون ها تقریبا 99٪ دقت دارد. با این حال انجام این آزمایش ها تنها به دلیل تعیین جنسیت توصیه نمی شود زیرا آزمون های تهاجمی هستند و می توانند تا حدودی خطرناک باشند. این آزمایشات معمولا برای بررسی های خاص مثل اختلالات کروموزومی با تجویز پزشک انجام می شود.

سخن آخر

همان طور که ملاحظه کردید شما می توانید خودتان با بررسی چندین علامت همراه همدیگر از پسردار شدن خود مطمئن شوید. البته نمی توان گفت نشانه ها صد در صد هستند و ممکن است استثنا نیز وجود داشته باشد. به همین دلیل اعتماد نسبت به آزمایشات پزشکی مانند سونوگرافی برای تعیین جنسیت فرزند بیشتر است. 

 Dr. Sangeeta Agrawal (MD, OB/GYN). Symptoms Of Baby Boy During Pregnancy: Are They Reliable?June 4, 2020

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 94% 94


 • profilemahsa pv1399/04/07

  چه جالب من اکثر این علائم رو دارم اما نی نی م دختره

  • profilesara alikhah1398/10/09

   من هفته دهم بارداری هستم خیلی درد معده دارم وضعف شدید خیلی کلافه کننده س حسم میگه پسره نمیدونم باز هرچی هس پوستمونو کنده از ناراحتیای گوارش

   • profileحکیمه شقایق1398/03/03

    سلام من هفته ی نهم هستم ودوست دارم پسر باشه بچم من صبح حالت تهوع ندارم ولی حالم خیلی بده معدم خیلی درد داره اصلا اشتهای خوردن غذا ندارم شکمم پایین هست چاقیش سینه ی سمت راستم بزرگتر کوچیکه

    • profileآندريا افشار1397/10/22

     ولی من کاملا قبول دارم. من هفته بیست و سوم بارداری هستم و جنینم پسره. و اکثرا همه ی علائم مربوط به بارداری پسر رو دارم. ممنونم ازمطالبتون. عالی بود

     • profilesoniya shahi1397/09/29

      راستش اینا واسه آدمای مختلف فرق داره...من قبولشون ندارم....ممکنه این نشانه ها در دو آدم مختلف دو جنسیت متفاوت باشه....