Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
تشخیص جنسیت جنین در ماه اول بارداری

نه ماه انتظار برای تشخیص جنسیت جنین زمان زیادی است. به همین دلیل اکثر والدین می خواهند جنسیت جنین را قبل از تولد بدانند تا بتوانند برای خریدهای او و نامش برنامه ریزی کنند. اما خیلی هم عجله نکنید در ماه اول بارداری تعیین جنسیت جنین قابل تشخیص نیست و به طور معمول، جنسیت جنین در سونوگرافی هفته 16 به بعد مشخص می شود. در موارد نادر نیز جنین همکاری نمی کند و به خاطر موقعیت نامناسب، جنسیت او به خوبی مشخص نمی شود.

با این حال، راه های احتمالی  دیگری برای تشخیص جنسیت جنین در ماه اول بارداری وجود دارد.  با توجه به جنسیت جنین، مادر بارداری متفاوتی را تجربه می کند. همچنین نوع علائمی نظیر تهوع و یا ویارهای خاص می تواند به شما در تشخیص جنسیت کمک کند. محققان مشخص کرده اند که پاسخ ایمنی زن در تشخیص جنسیت جنین، نقش مهمی ایفا می کند. در این مقاله می خواهیم شما والدین اومایی عزیز را با علائم اولیه که می تواند تا حدودی جنسیت جنین را تعیین کند آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

علائم تشخیص جنسیت جنین در ماه اول بارداری

در این قسمت علائم احتمالی در تعیین جنسیت جنین معرفی میشود:

1- بیماری صبحگاهی

بیماری صبحگاهی برای مدت طولانی به عنوان یک نشانه مهم برای تعیین جنسیت جنین استفاده می شده است. اغلب اعتقاد بر این است که اگر از بیماری صبحگاهی شما شدید باشد به احتمال زیاد فرزندتان دختر است. با این حال، همیشه این قانون درست نیست. به نظر می رسد که هورمون های تولید شده توسط جنین دختر در دوران بارداری باعث می شود مادر در مقایسه با جنین پسر بیشتر در معرض حالت تهوع قرار گیرد.

بنابراین بیماری صبحگاهی شدید در سه ماهه اول اغلب به عنوان شاخصی برای دختر بودن جنین در نظر گرفته می شود (حالت تهوع بارداری کی تموم میشه). اما این روش به عنوان قانونی تضمینی برای پیش بینی جنسیت قابل استفاده نمی باشد. خانم هایی زیادی هم هستند که ابتدا از بیماری صبحگاهی شدید رنج می برند و در نهایت فرزند آن ها پسر می شود.

2- موقعیت خط شکمی

آیا خط تاریکی در پایین شکم شما تشکیل شده است؟ این خط تیره  که با پیشرفت بارداری روی شکم ظاهر می شود Linea Nigra نامیده می شود و علامت بارداری است. گفته می شود اگر این خط از ناف به استخوان شرمگاهی برسد، فرزند شما دختر و اگر این خط به بالای ناف شما برسد، به طوری که از استخوان شرمگاهی تا زیر قفسه سینه ادامه داشته باد، نوزاد شما پسر است.

مقاله پیشنهادی اوما: هفته یازدهم بارداری و تعیین جنسیت

3- سرعت ضربان قلب جنین 

نظریه استفاده از ضربان قلب جنین به عنوان راهی برای پیش بینی جنسیت جنین بیان می کند که اگر ضربان قلب بیش از 140 ضربه در دقیقه (BPM) باشد، به احتمال بیشتر جنین دختر است. اما اگر ضربان قلب کمتر از 140BPM  در دقیقه باشد جنین پسر است. با این حال شواهدی در خصوص اثبات این نظریه وجود ندارد و ممکن است با وجود ضربان بالا جنین پسر و یا با وجود ضربان پایین جنین دختر باشد و این نظریه فقط یک احتمال است.

 

3464-تشخیص-جنسیت-جنین-درماه-اول

4- موقعیت شکم

داستان های قدیمی می گوید اگر شکم شما پایین باشد پسر باردار هستید و اگر شکم شما بالا باشد و به صورت گسترده در وسط ظاهر شده باشد احتمالا دختر باردار هستید (شکم زنان باردار پسر). همچنین اگر بیشتر وزن حاملگی شما در اطراف کمر متمرکز باشد دختر باردار هستید. با این حال در ماه اول و دوم تغییرات چندانی در وضعیت شکم شما رخ نمی دهد که بتوانید بر اساس ظاهر آن جنسیت را تشخیص دهید.

5- مقدار غذای مادر

همه ما می دانیم که در دوران بارداری باید بیشتر غذا بخوریم. با این حال برخی می گویند اگر مادر دائم در حال خوردن باشد و غذاهای مختلفی هوس کند فرزند او پسر است. تحقیقات نشان می دهد مادرانی که پسر باردار هستند اغلب 10 برابر مادرانی که دختر باردار هستند غذا می خورند.

این مسئله مربوط به سطح هورمون تستوسترون است که در طول بارداری افزایش می یابد. پسران حتی در رحم نیاز به انرژی بیشتری نسبت به دختران دارند که سبب افزایش اشتهای مادر می شود. در نتیجه، جنین پسر در هنگام تولد نیز سنگین تر از جنین دختر است.

مقاله پیشنهادی اوما: تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین

6- قند و چاشنی

بر اساس داستان های " دخترها از شکر و ادویه و همه چیزهای خوب تشکیل می شوند."  بنابراین گرایش شما در بارداری به طعم های مختلف می تواند به شما نشان دهد پسر باردار هستید یا دختر؟طبق این اعتقاد اگر غذاهای شور مانند سیب زمینی و پاپ کورن هوس کنید احتمالا پسر باردار هستید (ویار پسر چیست؟) و اگر هوس غذاهای شیرین کنید دختر باردار هستید. 

7- تغییرات هورمونی

تغییرات هورمون ها در بارداری باعث تغییر احساسات شما می شود. به طوری که ممکن است یک دقیقه بخندید، و چند دقیقه بعد از آن بدون دلیل مشخصی گریه کنید. طبق تجربه نوسانات شدید احساسی می تواند به معنی داشتن دختر باشد هرچند یک فرضیه اثبات شده و صد در صدی نیست. 

 سخن آخر

بیشتر خانواده هایی که می خواهند فقط یک فرزند داشته باشند با این مسئله مواجه هستند که جنسیت نوزادشان دختر باشد یا پسر؟ این افراد دائما به دنبال راهکارهایی برای تعیین آن می باشند و بعد از اقدام نیز می خواهند سریعا بفهمند که نتیجه چگونه بوده است. از آن جایی که شروع بارداری از اولین روز آخرین پریودی شما محسوب می شود و تازه دو هفته بعد از آن تخمک گذاری و لقاح انجام می شود تشخیص جنسیت جنین در ماه اول بارداری دشوار است و باید کمی صبر داشته باشید تا نتیجه دقیق تری بگیرید. 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 85% 85