Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
شکم زنان باردار پسر

یکی از افسانه های شایع در بارداری این است که می توانید جنسیت نوزاد را با استفاده از اندازه و شکل شکم تشخیص دهید. باید بدانید از نظر علمی این ابعاد هیچ ارتباطی با جنسیت فرزند شما ندارند. این ابعاد و اندازه ها فقط موقعیت جنین، جفت و رحم را نشان می دهد و رابطه ای با جنسیت نوزاد ندارد. اینکه شکل شکم خانم های باردار با هم متفاوت است به شرایط بارداری و واکنش های بدن مادر نسبت به بارداری و میزان رشد جنین بستگی دارد. بنابراین، ممکن است شنیده باشید هنگامی که شکم بالاتر است فرزند شما دختر است و هنگامی که شکم پایین تر است فرزند شما پسر است. اما لزوما این نشانه ها جنسیت فرزند شما را نشان نمی دهد و فقط یک علامت تجربی است. در این مقاله می خواهیم شما مادران اومایی عزیز را با شکل شکم زنان باردار پسر آشنا کنیم. با ما همراه باشید. 

شکل و اندازه شکم در بارداری

فرم شکم شما در بارداری یکی از مواردی است که اطلاعات زیادی در خصوص بارداری شما ارائه می دهد. در هر جلسه ملاقات با پزشک قبل از زایمان، پزشک یا ماما شکم شما را اندازه گیری می کند تا مطمئن شود شکم در حال رشد طبیعی و مناسب است. در این وضعیت آنها ارتفاع پایه یعنی بالای رحم از استخوان شرمگاهی را اندازه گیری می کنند. این اندازه در هر هفته در دوران بارداری بیشتر خواهد شد و رشد می کند. در هفته 22 بارداری این عدد حدودا به 20 تا 24 سانتیمتر رسیده است.

گاهی اوقات شکم خانم های باردار اگر بالا قرار دارد،  فرزند او پسر است و یا اگر شکم پایین قرار دارد، فرزند او دختر است. این مسئله در بارداری های مختلف متفاوت است. بعضی از خانم ها در تمام بارداری ها شکمشان بالا قرار دارد و برخی دیگر در تمام بارداری ها شکمشان پایین قرار دارد (17 علایم حاملگی پسر). بالا یا پایین بودن شکم به عوامل زیادی بستگی دارد و نمی تواند نشان دهنده جنسیت جنین باشد.

اندازه و شکل شکم شما عمدتا به مواردی مانند وضعیت بدن شما، چگونگی حمل جنین، چگونگی رشد رحم، رشد و چگونگی قرارگیری جنین در رحم در هر روز بستگی دارد.

شکل شکم زن باردار پسر

ممکن است شنیده باشید شکل و موقعیت شکم، بالا و یا پایین بودن آن، نشان دهنده بارداری پسر یا دختر است. در زمان های قدیم که علم پزشکی مثل امروز پیشرفت نکرده بود فرهنگ ها و سنت های مختلف روش های متفاوتی برای تعیین جنسیت جنین داشتند و این نظرات در هر شهر و مکانی با منطقه ای دیگر متفاوت بوده است.

یکی دیگر از باورهای قدیمی که برای تعیین جنسیت جنین مورد استفاده قرار می گرفته این بوده است که زنانی که شکمشان مثل هندوانه باشد نوزادشان دختر و زن حامله ای که شکمش فرمی شبیه توب بیسبال دارد نوزادش پسر خواهد بود.

از نظر علمی وقتی در شکم مادر باردار، جنین پسر باشد ، معمولا شکم مادر باردار به حالت یک توپ گرد در می‌آید که کمی از کناره های شکم فاصله گرفته و از وسط شکم ، بیشتر برآمده می‌باشد. در این حالت اگر به دو کنار شکم مادر حامله دقت کنیم ، انگار کمی به طرف داخل بدن حالت فرورفتگی دارند. اما در مورد جنین دختر ، وضعیت کمی  متفاوت است. با این گاهی اوقات نمی توان این حالت ها را به درستی تشخیص داد.

حدس زدن جنسیت نوزاد در حال حاضر بسیار پیچیده است و بسیاری از خانم ها از طریق سونوگرافی و سایر روش ها استفاده می کنند تا به صورت دقیق جنسیت جنین را تعیین کنند (جنین پسر کجای شکم قرار دارد؟). حتی گاهی پیش آمده است که در سونوگرافی هم جنسیت جنین اشتباه تشخیص داده شده است. اما به هر حال سونوگرافی نسبت به روش های تجربی قدیمی یعنی تشخیص جنسیت از روی ظاهر شکم بسیار دقیق تر و راحت تر است. 

 

شکل شکم زن باردار پسر

چرا شکم برخی خانم ها ی باردار کوچک و برخی بزرگ است؟

توضیح اشکال مختلف شکم توسط دکتر جان تپپیل در مقاله ای در مورد بارداری مناسب مطرح شده است. مشاهدات او عبارتند از:

  •  حجم عضله خوب باعث می شود شکم کوچکتر به نظر برسد.
  •  حجم عضلات ضعیف تر باعث می شود شکم بزرگ تر به نظر برسد.
  •  نوزادان بزرگ تر باعث می شوند شکم بزرگ تر به نظر برسد.
  •  چند قلوها باعث می شوند شکم بزرگ تر به نظر برسد.
  •  شکل طبیعی رحم زن می تواند شکل شکم را تغییر دهد.
  •  تنه کوتاه تر در خانم ها باعث عریض تر شدن شکم می شود.
  •  تنه بلندتر باعث باریک تر شدن شکم می شود.

سخن آخر

اگر یادتان باشد قدیمی ها همیشه می گفتند مهم نیست فرزند دختر باشد یا پسر و مهم این است که سالم باشد. شاید این جمله برای ما خنده دار یا کلیشه ای شده باشد اما وقتی خوب به آن فکر کنید متوجه می شوید که کاملا درست است. داشتن دختر یا پسر هر دو لذت بخش است و با تربیت خوب شما هر دو می توانند از بزرگ ترین افتخارآفرینان برای خانواده و جامعه باشند. 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 88% 88