Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
مشکلات  خوابیدن در سه ماهه سوم بارداری

چرا نمی توانم در سه ماهه سوم راحت باشم؟

در سه ماهه سوم، شکم بزرگ تر از ماه های قبل شده است و به شما امکان نمی دهد راحت دراز بکشید. بالشهای بین پاها و پشت خود را هر شب استفاده کنید و به سمت پهلوی چپ بخوابید.

در چهار هفته تا شش هفته پایانی، اگر واقعاً نمی توانید در رختخواب راحت باشید، می توانید روی صندلی یا مبل راحت استراحت کنید.

مشکلات خوابیدن در سه ماهه سوم بارداری

روزهای ابتدایی بارداری خود را به یاد می آورید، هنگامی که به نظر می رسید شما زمان بیشتری را در دستشویی وقت صرف کرده اید؟ خب، ما دوباره اینجاییم. این بار به لطف جنین در حال رشد شما است که به مثانه فشار می آورد.

هیدراته ماندن (آبرسانی) در دوران بارداری مهم است، بنابراین در طول روز مقدار زیادی نوشیدنی غیر کافئین دار مصرف کنید. اما قطع نوشیدنی در اواخر شب می تواند به کاهش تعداد سفرهای شبانه به توالت کمک کند. همچنین می توانید هنگام رفتن به دستشویی، به سمت عقب و جلو حرکت کنید، که می تواند به شما کمک کند مثانه خود را کاملا تخلیه کنید.

ممکن است خواب شما توسط انبوهی از مشکلات حاملگی مختل شود. که می تواند شامل موارد زیر باشد:

اگرچه می توانید برخی از این مشکلات را کاهش دهید،  اما به احتمال زیاد مجبورید چند شب بی خوابی را تحمل کنید. به این زمان فکر کنید که حاملگی مانند یک لباس تمرین برای زندگی بعد از تولد کودک شماست!

آیا کمبود خواب در اواخر بارداری به جنین آسیب می رساند؟

نه بی خوابی در مراحل آخر بارداری بسیار رایج است،  اما به کودک شما آسیب نمی رساند. با این وجود می تواند احساس فرسودگی و خستگی در شما ایجاد کند. همچنین ممکن است کمبود خواب شدید در چند هفته آخر بارداری به معنی زایمان طولانی تر باشد. کمبود خواب شدید ممکن است احتمال سزارین شما را افزایش دهد.

به بدن خود گوش دهید و هر زمان که می توانید استراحت کنید. اگر نمی توانید شب بخوابید، خوب است در طول روز چرت بزنید. به فکر شروع مرخصی زایمان خود باشید کمی زودتر از آنچه برنامه ریزی کرده اید، بنابراین می توانید استراحت روزانه را جبران کنید.

 Jennifer Wu, M.D., F.A.C.O.G. Insomnia During Pregnancy. on December 2, 2020

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100