Ooma
تعیین جنسیت جنین با نظریه رمزی

نظریه رمزی ادعا می کند که اگر جفت شما در سمت راست رحم شما شکل می گیرد، شما صاحب یک پسر می شوید، و اگر در سمت چپ ایجاد می شود، شما صاحب یک دختر می شوید. سونوگرافی انجام شده در شش هفته ممکن است این اطلاعات را ارائه دهد. 50/50 احتمال پیش بینی دقیق وجود دارد!

نظریه رمزی چیست؟

نظریه رمزی (که روش رمزی نیز نامیده می شود) ادعا می کند که با استفاده از تصاویر سونوگرافی می توانید جنسیت نوزاد را در 6 هفته اول از بارداری پیش بینی کنید. هیچ مدرکی مبنی بر کارکرد آن وجود ندارد و کارشناسان اصلی آن را رد می کنند.

برخی از مادران متقاضی دوست دارند به هر حال آن را امتحان کنند، اما شانس این تکنیک برای پیش بینی درست جنسیت کودک شما حدود 50/50 است، بهتر از حدس زدن نیست.
طبق نظریه، قرار دادن جفت در حال رشد شما، که باید به روش بسیار دقیقی تعیین شود، می تواند جنسیت نوزاد شما را آشکار کند. اگر جفت شما در سمت راست رحم شما شکل می گیرد، به احتمال زیاد نوزاد پسر است. اگر در سمت چپ شکل می گیرد، احتمالاً یک دختر است.

 نظریه رمزی از کجا آمده است؟

بر اساس مطالعات، بیش از 5000 زن در هفته 6 بارداری سونوگرافی کردند تا ببینند جفت در کدام طرف رحم در حال شکل گیری است. سپس زنان در هفته 18 تا 20 سونوگرافی دیگری انجام دادند تا جنسیت نوزاد خود را دریابند. (این زمانی است که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی معمولاً می توانند با نگاه به اندام تناسلی نوزاد، دختر یا پسر بودن نوزاد را تشخیص دهند.)

اما نه محققان دیگر به این موضوع پرداخته اند و هیچ شواهد قطعی برای اثبات این نظریه در این مرحله وجود ندارد. اما شواهدی برای رد آن وجود دارد. یک مطالعه استرالیایی که در مجله اولتراسوند در زنان و زایمان منتشر شد، این نظریه را آزمایش کرد و هیچ رابطه ای بین محل جفت و جنسیت نوزاد پیدا نکرد.

سازمان های پزشکی حرفه ای، از جمله کالج زنان و زایمان آمریکایی (acog)، نظریه رمزی را به رسمیت نمی شناسند. یک سخنگوی acog می گوید "بسیار بعید است" که محل جفت می تواند نشان دهنده جنسیت جنین باشد.

آیا می توانم روش رمزی را برای حدس زدن جنسیت جنین امتحان کنم؟

مطمئناً امتحان کردن روش ramzi برای تفریح ضرری ندارد. اما ایده بدی است که بر اساس نتایج آن  تصمیم گیری یا خرید مهمی انجام دهید. همچنین، ممکن است تا اواخر بارداری سونوگرافی انجام ندهید. برخی از پزشکان و ماماها سونوگرافی را برای تأیید و تعیین تاریخ حاملگی از 6 هفته پیش توصیه می کنند، اما برخی دیگر فقط در صورت مشکوک بودن به مشکلی مانند سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی این کار را زود انجام می دهند.

اگر در سه ماهه اول سونوگرافی دارید، می توانید از سونوگرافیست بپرسید که جفت شما از کدام طرف در حال شکل گیری است. بدون آموزش، ممکن است آنچه را می بینید اشتباه تفسیر کنید.

 

روشهای تضمینی برای تشخیص جنسیت جنین

اگر می خواهید بدانید پسر دارید یا دختر، بهترین عکسبرداری شما معمولاً سونوگرافی اواسط دوران بارداری بین هفته های 16 تا 20 است. در آن زمان، اندام تناسلی نوزاد شما به اندازه ای رشد کرده است که سونوگرافیست آن را ببیند، مگر اینکه کودک شما آنها را پنهان کند. آزمایشات دیگر قبل از تولد وجود دارد که می تواند جنسیت را به شما بگوید، اگرچه اینها برای تشخیص ناهنجاری های کروموزومی هستند. آزمایشات عبارتند از:

• آزمایش پیش از تولد غیر تهاجمی (nipt): این آزمایش خون است که می تواند سندرم داون و چند بیماری کروموزومی دیگر را در هفته 10 تشخیص دهد. این تقریباً 99 درصد در تعیین جنسیت نوزاد دقیق است.

• نمونه برداری از پرزهای کوریونی (cvs): برای این آزمایش، پزشک نمونه ای از سلول های جفت شما را گرفته و برای آزمایش ژنتیکی به آزمایشگاه می فرستد. معمولاً بین هفته های 10 تا 13 انجام می شود، این آزمایش می تواند تعداد زیادی از ناهنجاری های کروموزومی و جنسیت نوزاد شما را تشخیص دهد، اما با کمی خطر سقط جنین همراه است.

• آمنیوسنتز: این آزمایش شامل گرفتن نمونه ای از مایع اطراف نوزاد در رحم است که به مایع آمنیوتیک معروف است. معمولاً بین 16 تا 20 هفته برای تشخیص ناهنجاری های کروموزومی انجام می شود. مانند cvs ، amnio می تواند جنسیت نوزاد شما را به شما بگوید و احتمال کمی برای سقط جنین دارد.

 Zawn Villines. What is the Ramzi theory? on September 22, 2020

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100