Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
علت ترشحات واژن هنگام  رابطه چیست؟

ترشحات واژن چیست؟

ترشحات واژن نگرانی بسیار طبیعی در خانم ها است. در حقیقت، ترشحات واژن عمل بسیار مهمی در سیستم تولید مثل خانم ها ایفا می کند. ترشحات واژن طبیعی ممکن است به رنگ سفید شیری باشد و وظیفه آن حذف سلول های مرده و باکتری ها است. این ترشحات به تمیزی واژن و جلوگیری از عفونت کمک میکند.

مقدار ترشحات، بو و ویسکوزیته (غلظت) در روزهای مختلف متفاوت است. این عوامل به روز چرخه قاعدگی، باردار بودن شما یا شیردهی، تمیزی و یا تحریک جنسی بستگی دارد.

مخاط دهانه رحم چیست؟

مخاط دهانه رحم یک مایع شفاف یا ژل مانند است که توسط دهانه رحم تولید می شود. این مایع براساس چرخه قاعدگی شما تغییر میکند و اگر باردار باشید نیز متفاوت است. بسیار مهم است که بدانید در طول مراحل مختلف چرخه قاعدگی مخاط دهانه رحم به چه شکل ظاهر می شود؛ به ویژه اگر در حال تلاش برای بارداری هستید. این مخاط نقش مهمی در تغذیه و محافظت از اسپرم در هنگام عبور از سیستم تولید مثل زن به مقصد نهایی (تخمک) بازی می کند. بیایید نگاهی به انواع مختلف مخاط دهانه رحم و تغییرات آن بیندازیم.

مخاط تولید شده توسط دهانه رحم عمدتا توسط هورمون استروژن کنترل می شود. همانطور که می دانید، استروژن مسئولیت برخی از تغییراتی را که در طول چرخه قاعدگی مشاهده می کنید را برعهده دارد. در طول چرخه قاعدگی، مخاط دهانه رحم برای حمایت از احتمال بارداری تغییر می کند.

ترشحات واژن هنگام برانگیختی

مایع برانگیختگی زنانه به عنوان واکنشی به حس میل جنسی رخ می دهد. در طی این روند، جریان خون به آلت تناسلی، از جمله دیواره های واژن که باعث می شود مایع از طریق آنها عبور کند، افزایش می یابد. این منبع اصلی روانکاری است که باعث می شود واژن مرطوب شود. این مایع باعث می شود بافت ها مرطوب شود و روانکاری فراهم شود، که به عنوان اولین مرحله از تحریک (برانگیختگی) شناخته می شود.

مرحله دوم تحریک جنسی، flat است. در طی این دوره خون به اندام های تناسلی جریان یافته و افزایش می یابد و سومین قسمت از واژن متورم و سفت می شود. این مرحله به عنوان سکوی ارگاسم شناخته می شود. در این مرحله، تولید مایع برانگیختگی افزایش می یابد، کلیتوریس به سمت استخوان لگن فشرده می شود و بدن برای ارگاسم آماده می شود. در این مرحله تحریک مداوم برای رسیدن به ارگاسم ضروری است.

تحریک ما را به مرحلۀ بعدی برانگیختگی (ارگاسم) می رساند. ارگاسم آزادی شدید جنسی از مراحل قبلی است. این بخش لذت بخش از تحریک جنسی، چرخه را با انقباضات ریتمیک عضلات تناسلی تکمیل می کند و ترشحات برانگیختگی زنانه را افزایش می دهد. این مرلحه به عنوان نقطه اوج شناخته می شود. خانم ها مانند مردها به فاز بازیابی نیاز ندارند و با ادامه تحریک می توانند به ارگاسم چندگانه دست یابند.

در ادامه خانم دکتر فاطمه ارشادی، متخصص زنان و زایمان و نازایی، در مورد ترشحات واژن هنگام نزدیکی اظهار کرد:" علت ترشحات واژن به علت ترشحات غدد ناحیه تناسلی دراثر تحریکات جنسی می باشد که دربعضی خانمها میزان ومقدار ان بیشتر و یا کمتر است‌".

دکتر فاطمه ارشادی
این مطلب به ویرایش و تأیید رسیده است، ایشان متخصص زنان و زایمان، فارغ التحصیل سال 1375 پزشکی عمومی از دانشگاه تهران و رشته تخصصی جراحی زنان ونازایی از دانشگاه هرمزگان در سال ۱۳۸۳ می باشد. خدمات قابل انجام در مطب وی درمانها وجراحی های مربوط به بیماریهای زنان، انجام سونو گرافی، مراقبتهای دوران بارداری و راهنماییها و مشاوره های لازم جهت ازمایشات غربالگری جنین و انجام زایمان های طبیعی و سزارین می باشد.

امتیاز مطلب: 90% 90