Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
چگونگی افزایش میل جنسی

میل جنسی از نظر علمی و پزشک به معنی غریزه جنسی خود آگاه و ناخودآگاه است که با میل و لذت و رضایت همراه است. تمایلات جنسی، نمونه دیگری از ارتباط حیاتی بین ذهن، بدن، روح و روان است و به لحاظ فیزیکی بودن فرایندهای جنسی سلامتی می تواند در میل جنسی تاثیر زیادی داشته باشد و همه می دانند که تغذیه خوب و ورزش منظم برای سلامتی و افزایش میل جنسی ما مهم هستند.

در واقع نداشتن رژیم غذایی مناسب باعث اختلالات جنسی مانند  ناتوانی جنسی، فقدان میل جنسی، ناباروری و غیره می شود. هر چه فرد غذای مناسب تری مصرف کند و سالم تر باشد این اختلالات جنسی کمتر می شود. گاهی اوقات به دلایل مختلفی میل جنسی کاهش پیدا می کند و حتی می تواند باعث اختلافات زناشویی شود. به همین دلیل امروز می خواهیم راه هایی را به شما اومایی های عزیز آموزش دهیم تا در چنین شرایطی بتوانید میل جنسی را افزایش دهید.

در این مقاله می خوانیم:


میل جنسی چیست؟ چرا در میان برخی از ما از بین می رود؟

- برای مردان، کاهش تدریجی لیبیدو با افزایش سن مرد دیده می شود. مردها متفاوت هستند، اما اکثر مردان تا 60 یا 70 سالگی میل جنسی دارند. اگر سن دلیل کاهش میل جنسی نباشد، افسردگی یا استرس بیش از حد باعث کاهش میل جنسی در مردان می شود. سایر علل احتمالی کاهش میل جنسی در مردان شامل عوارض جانبی برخی داروها هستند که با کاهش هورمون های جنسی مردان به علت اختلال غدد درون ریز یا آپنه خواب باعث این شرایط می شوند. آپنه خواب باعث اختلال در میزان ترشح تستوسترون و تغییزات میل جنسی می شود. 

- تستوسترون پایین همچنین می تواند اختلال نعوظ (ED) را ایجاد کند. معمولا موارد تستوسترون کم، ED و کمبود میل جنسی لزوما به طور همان زمان اتفاق نمی افتد. همچنین مردانی که دچار مشکلی در نعوظ هستند اغلب میل جنسی معمولی یا زیاد دارند.

- هنگامی که صحبت از میل جنسی پایین در زنان می شود، علل بسیاری وجود دارد. به گفته شریل کینگزبرگ، روانشناس جنسی، " میل جنسی زنان به عوامل مختلفی بستگی دارد و نسبتا پیچیده است." اما می توان مهم ترین آن ها را شرایط روحی و استرس دانست که تاثیر زیادی بر میل جنسی زنان می گذارند.

 

میل جنسی چیست

علت رایج از دست دادن میل جنسی

- موارد موثر در میل جنسی زنان شامل تاثیرات اجتماعی فرهنگی (استرس شغلی، تصاویر رسانه ای از مسائل جنسی و غیره) و شرایط پزشکی (مانند فیبروئید، اندومتریوز و مشکلات تیروئید) می باشد.

- تستوسترون پایین نیز باعث ایجاد اختلالات جنسی برای زنان می شود. سطح تستوسترون زنان در 24 الی 26 سالگی افزایش می یابد و سپس به طور پیوسته کاهش می یابد تا زمانی که یک زن در معرض یائسگی قرار گیرد. پس از یائسگی، سطح تستوسترون زن به طور چشمگیری کاهش می یابد و در نهایت می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. قرصهای قلب و سایر انواع روش های پیشگیری از بارداری هورمونی نیز می تواند بر میل جنسی خانم ها برای فعالیت جنسی تاثیر منفی بگذارد.

- هنگامی که افزایش میل جنسی مطرح می شود، دو ماده کلیدی زیستی وجود دارد که ممکن است سطح میل جنسی شما را تحت تاثیر قراردهند. این دو ماده شامل دوپامین و پرولاکتین می باشند. در واقع دوپامین باعث افزایش میل جنسی می شود ولی پرولاکتین (هورمون تولید شیر در بدن زن ها) آن را کاهش می دهد.

- برخی داروها باعث افزایش آزاد شدن پرولاکتین یا باعث جلوگیری از آزاد شدن دوپامین می شوند. هر یک از این دو سناریو می تواند میل جنسی را کاهش دهد و همچنین باعث ایجاد عوارض جانبی دیگر نیز می شود. در مردان، پرولاکتین کم با نشانه های متعدد سلامت جنسی و روانی مرتبط است. سطح پرولاکتین پایین نیز با یک شاخص توده بدن (BMI) بالا، میزان قند خون بالا، فعالیت بدنی پایین تر و سلامتی کمتر همراه است.

- مسائل مربوط به روابط، افسردگی، داروهای تجویزی، الکل، سوء مصرف مواد و یا بیماری های مزمن مانند دیابت می تواند عامل کاهش میل جنسی باشند. BMI بیش از حد بالا نیز می تواند مشکلاتی برای مرد و زن ایجاد کند و باعث کاهش لیبیدو (میل جنسی) می شود. مطالعات نشان داده است از دست دادن مقدار کمی وزن تا حد زیادی باعث بهبود عملکرد جنسی زن و مرد می شود. نتایج مطالعه ای در دانشگاه دوک نشان می دهد افرادی که چاق هستند 25 برابر دیگران مشکلات جنسی دارند.

- فقدان میل جنسی در زنان بیشتر از مردان است، اما به طور معنی داری بر روی هر دو جنس تاثیر می گذارد. تحقیقات نشان می دهد که 32 درصد از زنان و 15 درصد مردان تمایلی به داشتن رابطه جنسی ندارند. میل جنسی پایین می تواند در هر سنی به دلایل مختلف از جمله افسردگی، استرس، مسائل مربوط به رابطه، داروهای تجویزی، تستوسترون کم، داشتن اضافه وزن، ورزش کم، و مصرف مواد مخدر یا الکل اتفاق بیفتد. 

اگر شما میل جنسی ندارید تنها نیستید. خبر خوب این است که داروهای طبیعی زیادی برای افزایش میل جنسی وجود دارد و می توانید به طور طبیعی میل جنسی خود را افزایش دهید. اگر افزایش میل جنسی هدف شما باشد، نیاز است که تغییراتی در شیوه زندگی خود داشته باشید. به عنوان مثال کاهش استرس، بهبود خواب، اضافه کردن فست فود طبیعی به وعده های غذایی و ورزش به افزایش میل جنسی بدون نیاز به داروهای مضر کمک می کند.


افزایش میل جنسی با غذا

در این جا به شما می گوییم که چگونه با تغییر رژیم غذایی میل جنسی خود یا همسرتان را افزایش دهید:

1- موادغذای طبیعی افزایش دهنده میل جنسی: 

ابجو، موز و آووکادو مواد طبیعی هستند که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی بسیار مفید و مغذی برای بدن می باشند و می توانند جریان خون بیشتری به دستگاه تناسلی برسانند و به طور طبیعی باعث افزایش میل جنسی می شوند.

2- غذاهای حاوی ویتامین C

ویتامین C باعث افزایش گردش خون به اندام مختلف بدن و به ویژه ناحیه تناسلی می شود. بنابراین برای افزایش میل جنسی بهتر است مطمئن شوید غذاهای حاوی ویتامین C را روزانه به اندازه کافی مصرف می کنید. برخی از گزینه های عالی حاوی این ویتامین شامل بروکلی، پرتقال، فلفل قرمز و گواوا است. 

3- موادغذایی غنی از آهن

 کمبود آهن به ویژه برای زنان، می تواند منجر به کاهش میل جنسی، کم شدن تحریک و روانکاری و ناتوانی در ارگاسم شود. منابع عالی آهن شامل سبزیجات برگ سبز تیره مانند کلم و اسفناج و گوشت گاو می باشند. 

4- غذاهای غنی از کلاژن 

تولید کلاژن که نوعی پروتئین در بدن است به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. این مسئله تاثیر منفی بر سلامت پوست دارد و باعث می شود پوست کمرنگ تر و پیر شود. این پدیده باعث کاهش نعوظ در مردان و کاهش دیواره واژن در زنان نیز می شود. برای افزایش مقدار کلاژن، می توانید بیشتر از آبمیوه های استخوانی و پودر کلاژن با مشورت پزشک استفاده کنید. ویتامین C نیز به افزایش تولید کلاژن کمک می کند.

5- سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین یا یام غنی از پتاسیم و ویتامین A است. پتاسیم به درمان فشار خون بالا کمک می کند و باعث کاهش احتمال اختلال نعوظ  در مردها می شود.

6- هندوانه 

در سال 2008، تحقیقات انجام شده در تگزاس A & M نشان داد هندوانه ممکن است اثر ویاگرا داشته باشد. فیتونوتایدرها به نام لیکوپن، بتا کاروتن و سیترولین موجود در هندوانه به تسکین رگ های خونی کمک می کنند. در نتیجه می تواند به افزایش میل جنسی کمک کند. 

7- ادویه جات مانند جوز هندی و گشنیز 

ادویه جات غنی از آنتی اکسیدان هستند و برای سلامتی عمومی و افزایش میل جنسی مفید می باشند. تحقیقات منتشر شده در مجله BMC طب مکمل و جایگزین به طور خاص دریافتند که عصاره های جوز هندی و گشنیز باعث افزایش میل جنسی در مردها می شود. گشنیز همچنین در بهبود بوی بد دهان نیز مناسب است.

8- شکلات تلخ

 تحقیقات نشان داده است مصرف شکلات منجر به آزاد شدن فنیل اتیلامین و سروتونین می شود که منجر به اثرات ضد افسردگی و خندیدن خواهد شد. سعی کنید شکلات تیره با قند پایین و کیفیت بالا انتخاب کنید تا ضرری برای وزن شما نداشته باشد.

9- آجیل برزیلی

این آجیل حاوی سلنیوم بالا است، که نقش مهمی در حفظ سطح تستوسترون طبیعی دارد.

10- بادام 

بادام غنی از روی، سلنیوم و ویتامین E است و حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و چربی های سالم مورد نیاز بدن می باشد که می تواند سلامت جنسی و تولید مثل را بهبود بخشد.

11- آب

کم آبی بدن می تواند عوارض جانبی منفی داشته باشد و باعث کاهش میل جنسی شود. اگر می خواهید کمتر دچار خستگی، سردرد و خشکی واژن شوید بیشتر آب بنوشید.

 

افزایش میل جنسی با غذا

غذاهای کاهش دهنده میل جنسی

همان طور که برخی از غذاها میل جنسی را افزایش می دهند مصرف بعضی غذاهای دیگر نیز به مرور باعث کاهش میل جنسی می شود که باید مصرف آن ها را محدود کنید. این مواد غذایی عبارتند از:

1- چربی های ترانس و غذاهای سرخ شده 

غذاهای چرب و یا حاوی چربی ترانس به هیچ وجه مفید نیستند. اثرات نامطلوب مصرف اسیدهای چرب ترانس میتواند شامل افزایش تولید اسپرم غیرطبیعی برای مردان و تداخل در حاملگی زنان باشد. 

2- غذاهای فرآوری شده

مواد شیمیایی موجود در این غذاها ممکن است بر عملکرد جنسی تاثیر بگذارد.

3- پروتئین با کیفیت پایین

گوشت گیاهی کارخانه ای به خاطر هورمون های اضافه شده و آنتی بیوتیک ها شناخته شده می تواند منجر به عدم تعادل هورمونی در بدن و کاهش میل جنسی شود.

4- غذاهای پر سدیم

غذاهایی مانند غذاهای کنسرو شده و غذاهای فرآوری شده، که سدیم بسیار زیادی دارند، می توانند منجر به فشار خون بالا شوند و جریان خون به ارگان های جنسی را کاهش می دهند.

5- لبنیات متعارف 

شیر، پنیر و سایر محصولات لبنی از شیر گاو می توانند هورمون های مصنوعی داشته باشند که تأثیر منفی روی سطوح استروژن و تستوسترون دارند.

7- شکر 

شکر به طور کلی تاثیر منفی بر هورمون های جنسی دارد. مطالعات تاثیر وحشتناک شکر را بر تستوسترون نشان می دهد. در مطالعه ای که در سال 2013 بر روی مردان انجام شد، مصرف گلوکز به طور متوسط 25 درصد سطح تستوسترون خون را کاهش داد. متاسفانه این کاهش قابل برگشت به اندازه اولیه نیست و به مرور میزان این هورمون را کمتر می کند. 

8- کافئین

کافئین زیاد بر عملکرد جنسی تاثیر منفی می گذارد.

9- الکل

الکل بیش از حد منجر به کاهش میل جنسی، تحریک و حساسیت می شود. اگر میخواهید مشروب بنوشید، یک لیوان شراب قرمز غنی از پلی فنل را انتخاب کنید. آنتی اکسیدان ها در شراب قرمز می توانند به گشاد شدن رگ های خونی و افزایش جریان خون به مناطق اصلی تحریک کمک کنند. 

چگونگی افزایش میل جنسی با روغن های ضروری

- مصرف روغن های ضروری مانند چوب صندل، گل رز و یاسمن به طور طبیعی باعث افزایش میل جنسی مردان و زنان می شوند. همچنین برای بهبود روحیه نیز مناسب هستند.

- وقتی صحبت از روغن های ضروری برای تعادل هورمونی می شود، روغن چوب صندل برای هر دو جنس مخصوصا برای افزایش میل جنسی مفید است. این ماده در تعادل تستوسترون در مردان و زنان بسیار عالی عمل می کند. چوب صندل یک ماده طبیعی افزایش دهنده میل جنسی است، به همین دلیل در بسیاری از عطرها استفاده می شود.

- برای مردان با تستوسترون کم، می توانید چند قطره روغن چوب صندل را به دئودورانت یا لوسیون خانگی اضافه کنید تا نه تنها بوی خوبی داشته باشید، بلکه هورمون ها و میل جنسی شما نیز بهبود یابد.

- روغن دارچین یکی دیگر از گزینه های ضروری اسانس است که باعث افزایش میل جنسی می شود. روغن دارچین یک درمان طبیعی برای ناتوانی جنسی است. این ماده با تأثیر بر آنزیم ها در مسیر اکسید نیتریک برای افزایش جریان خون به اندام تناسلی عمل می کند.


چگونگی افزایش میل جنسی با مکمل ها

علاوه بر رژیم غذایی مناسب مصرف برخی مکمل ها با مشورت پزشک نیز می تواند باعث بهبود عملکرد جنسی شما شود. 

مکمل های مناسب برای افزایش میل جنسی در مردان:

 1.  L-arginine  هزار میلی گرم دو بار در روز: این مکمل به کاهش انقباض رگ های خونی و بهبود جریان خون به ناحیه تناسلی کمک می کند. 
 2.  Ginkgo biloba صد و بیست میلی گرم دو بار در روز: می تواند جریان خون را به اندام تناسلی بهبود بخشد.
 3.  Tribulus  هشتاد و پنج تا دوبیست و پنجاه میلی گرم سه بار در روز: از این مکمل در طب سنتی چینی برای افزایش قوای جنسی استفاده می شود.
 4.  ماکا (500 میلی گرم سه بار در روز): تحقیقات نشان می دهد که این گیاه به افزایش میل جنسی کمک می کند.
 5.  نیاسین (250 میلی گرم سه بار در روز): این مکمل دارای ویتامین B3 (نیاسین) است که به بهبود جریان خون کمک می کند.

مکمل های مناسب برای افزایش میل جنسی در زن ها

 •  Panax Ginseng ( هزار میلی گرم یک بار در روز به مدت سه هفته): این ماده باعث افزایش میل جنسی در زنان در طول یائسگی می شود.
 •  مکا (500 میلی گرم سه بار در روز): تحقیقات نشان می دهد این گیاه میل جنسی، تعادل هورمونی و باروری را در زنان افزایش می دهد.
 •  آهن (25-30 میلی گرم روزانه): اگر کم خونی ناشی از کمبود آهن دارید، مکمل آهن می تواند به افزایش میل جنسی شما کمک کند. از طرفی مکمل های آهن می تواند باعث یبوست شود. بنابراین توجه کنید که حتما کم خونی شما ناشی از کمبود آهن باشد.
 •  Yohimbine : (پانزده تا سی میلی گرم روزانه): نشان داده شده است که این ماده به نارسایی ارگاسم کمک می کند. 
 •  Ashwagandha (پانصد میلی گرم یک یا دو بار در روز): مصرف این ماده به زنان کمک می کند تا افسردگی جنسی آن ها برطرف شود. 

 

مکمل های افزایش دهنده میل جنسی


چه کارهایی باعث کاهش میل جنسی میشود؟

برخی از عادات غلط در شیوه زندگی ما باعث تاثیر منفی بر میل جنسی می شوند. این عادت ها عبارتند از:

ورزش بیش از حد

ورزش های سنگین و زیاد باعث کاهش میل جنسی می شوند. اما در کنار آن ها تمریناتی که هورمون رشد انسانی را افزایش می دهند، مانند تمرینات وزنه ای و تمرینات پشت سر هم می توانند جریان خون را به اندام تناسلی بهبود بخشند. همچنین، یوگا به افزایش جریان خون به ناحیه تناسلی و ارگاسم کمک می کند.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن نه تنها میل جنسی و رضایت را کاهش می دهد، بلکه باعث کاهش باروری نیز می شود. بر طبق تحقیقات انجام شده، سیگاری ها کمتر از شش بار در ماه رابطه جنسی دارند، در حالی که مردانی که سیگار نمی کشند دو برابر این مقدار نزدیکی جنسی دارند.

اعتماد به نفس

به طور کلی پایین بودن اعتماد به نفس سبب کاهش میل جنسی می شود. شما همچنین باید راه هایی برای کاهش میزان استرس خود و بهبود طول و کیفیت خواب خود پیدا کنید. 

 

کارهای کاهش دهنده میل جنسی

درمان دارویی میل جنسی

میل جنسی پایین به خاطر مسائل جسمی یا روحی یا هر دو است. گاهی اوقات با شیوه های طبیعی نمی توان میل جنسی را افزایش داد و باید از طریق درمان های پزشکی برای افزایش میل جنسی استفاده کرد. این درمان ها شامل موارد زیر می باشند:

درمان جایگزین تستوسترون

برای مردان، درمان جایگزین تستوسترون یک درمان رایج و معمول است. بسیاری از مردان فکر می کنند داروهای تجویزی مانند ویاگرا یا سیالیس نتایج خوبی ایجاد کرده اند. البته باید بدانید داروها میل جنسی شما را افزایش نمی دهد بلکه آنها فقط به شما کمک می کنند تا نعوظ داشته باشید. این داروها دارای عوارض جانبی از جمله مشکلات حافظه، درد پشت، از دست دادن شنوایی و بسیاری عوارض دیگر نیز هستند.

کرم استروژن

اگر یک زن دارای میل جنسی کمی باشد و در دوران یائسگی باشد، معمولا کرم استروژن واژینال برای درمان خشکی واژن توصیه می شود. درمان تستوسترون به صورت قرص نیز به طور معمول برای زنان تجویز می شود. اگر یک بیماری مانند فیبروم باعث مسائل جنسی شود، احتمالا توصیه می شود که فیبروئید (ها) را جراحی کنید. گاهی اوقات مصرف قرص ضد بارداری میل جنسی شما را کاهش میدهد، در این صورت پزشک گزینه های پیشگیری غیر هورمونی را تجویز می کند.

- سایر روش های معمول برای افزایش میل جنسی مردان و زنان شامل تغییر دارو یا تجویز داروهای ضد افسردگی می باشد. با این حال، بسیاری از داروهای ضد افسردگی می توانند باعث کاهش میل جنسی شوند.

- همچنین برای مردان و زنان، مشاوره های روابط یا درمان جنسی گاهی مفید است.

اقدامات احتیاطی برای افزایش میل جنسی

اگر میل جنسی شما کم باشد و درمان های طبیعی کمک نکنند، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. همچنین مهم است عوارض جانبی هر یک از داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید را بدانید تا اطمینان حاصل کنید که آنها میل جنسی شما را پایین نمی آورند. در صورتی که متوجه شوید کاهش میل جنسی به دلیل مصرف نوعی دارو است باید به پزشکتان اطلاع دهید تا از دارویی جایگزین استفاده کند. 


یوگا و افزایش میل جنسی

یوگا شگفت انگیز است و به شما کمک می کند تعادل را در دنیای خود از نظر جسمی، ذهنی و احساسی پیدا کنید. یوگا به ما اجازه می دهد تا بهتر با خودمان و همسرمان ارتباط برقرار کنیم.  یوگا استرس را کاهش می دهد و انرژی ما را افزایش می دهد. بنابراین می تواند تاثیرات مثبتی بر میل جنسی داشته باشد. مطالعاتی که تا سال 2009 انجام شد نشان داد که "تمرین یوگا به طور منظم، چندین جنبه از عملکرد جنسی در زنان از جمله میل، تحریک، ارگاسم و رضایت کلی را بهبود می بخشد".

چگونه یوگا می تواند زندگی جنسی شما را بهبود بخشد:

 1.  یوگا به افزایش انعطاف پذیری کمک می کند.
 2.  یوگا به حفظ یک تصویر بدنی سالم و عزت نفس کمک می کند.
 3.  یوگا به شما کمک می کند که در لحظه یاد بگیرید.
 4.  یوگا به افزایش میل جنسی کمک می کند.
 5. تمرین منظم یوگا باعث افزایش اعتماد به نفس و آرامش می شود.

در اینجا برخی از حرکات یوگا که بدون شک باعث افزایش میل جنسی می شود ذکر شده است:

1. حالت گربه / گاو 

 • در این حرکت شانه ها باید بطور مستقيم بالاي کمر باشد و مانند تصویر زیر باسن روي زانو قرار بگیرد.
 •  نفس را حبس کنید و قفسه سینه را از شکم دور کنید و به سمت بالا برسانید.
 •  نفس را بیرون بدهید و شکم را به ستون فقرات نزدیک کنید و شانه ها را از هم دور نگه دارید.
 •  این کار را پنج بار تکرار کنید.

مزایا: شما با این تمرین عضلات Kegel را تقویت می کنید که در طول ارگاسم درگیر هستند. تمرینات کگل قوی باعث تولید ارگاسم بهتر و کنترل بهتر می شوند.

 

یوگا و افزایش میل جنسی

2. حالت زاویه اتصال

 •  پاها را به هم بچسبانید، زانو ها را خم کنید و سعی کنید مانند تصویر آنها را به زمین برسانید.
 •  انگشتان پا را با دست ها بگیرید. نفس بکشید و بدن را تاب بدهید. نفس را بیرون بدهید.
 • سر را به طرف انگشتان پا خم کنید. این حالت را می توانید در حالت دراز کشیده نیز انجام دهید.
 •  تا 10 بشمارید و نفس را نگه دارید.

مزایا: زاویه اتصال برای افزایش میل جنسی عالی است. کشیدن ران های داخلی و باز کردن مفصل ران برای طیف گسترده ای از حرکت ها استفاده می شود. در این حالت، اغلب اضطراب از بین می رود. این حرکت جریان خون را به ناحیه لگن بهبود می بخشد و جایی که خون جریان داشته باشد، انرژی و سرزندگی نیز به وجود می آید. گردش خون و افزایش جریان خون به طور مستقیم باعث افزایش تحریکات جنسی می شود.

 

یوگا و میل جنسی

3. حالت کبوتر

 • برای انجام این حرکت مانند تصویر ساق پای چپ باید موازی با کف پا و زمین باشد، پاشنه را به کشاله ران نزدیک کنید.
 •  پای راست را به صورت خم شده و یک خط راست زیر سر داخل شکم بگذارید.
 •  به آرامی به سمت ساعد به طرف پایین حرکت کنید، سر را روی دست قرار دهید.
 •  قبل از رفتن به سمت دیگر، 10 شماره نفس را نگه دارید.

مزایا: حرکت کبوتر برای رها کردن تنش عمیق در ناحیه کمر عالی است و ذهن را آرام می کند. با تمرکز بر روی نفس کشیدن، از تفکرات استرس زای خود دور می شوید. این مسئله توانایی شما برای ایجاد یک حس صمیمیت جنسی با شریک زندگی را افزایش می دهد.

 

حالت های یوگا و میل جنسی

4. حالت عقاب 

 •  زانوی خود را پایین بیاورید.
 • پاشنه پا را روی زانوی چپ بگذارید، سپس جلوی پای راست را مانند مارپیچ در اطراف پای چپ قرار دهید. برای انجام راحت تر حرکت به تصویر دقت کنید. 
 •  خم شوید و به آرامی به پاها برسید.
 •  بازوها را در معرض هوا قرار دهید. دست چپ را به سمت راست بچرخانید، کف دستها را در آرنج خم کنید، دور گردن قرار دهید تا کف دست ها به هم بچسبند.
 • آرنج را به سمت آسمان بلند کنید و تا پشت قلب بکشید.
 •  پنج شماره نفس را نگه دارید، آزاد کنید و حرکت را برای سمت دیگر انجام دهید.

مزایا: حرکت عقاب بسیار جذاب است. هنگامی که پاها را آزاد می کنید، تمام خون از طریق دهانه رحم جریان پیدا می کند و کل منطقه را برای نزدیکی جنسی آماده می کند!

 

حرکت یوگا و میل جنسی

5. پل زدن

 •  برای پل زدن، مانند تصویر دراز بکشید، زانوها را خم کنید، و پاها را از هم جدا کنید و 5 اینچ ( حدود 10 الی 12 سانتیمتر) زیر باسن قرار دهید.
 •  پاها را به سمت آسمان بکشید. انگشتان تان را در زیر کمر قرار دهید، تیغه های شانه را با هم جمع کنید و هر دو را روی پایه نگه دارید.
 •  10 شماره نفس را نگه دارید و بعد از آزاد سازی دوباره حرکت را تکرار کنید.

مزایا: حرکت پل  موجب بهبود ارگاسم می شود. پل شبیه به انجام Kegel است، زیرا شما همان عضلات لگن را فشار می دهید.

 

حرکت یوگا و افزایش میل جنسی

6. حرکت سگی

 • برای انجام این حرکت،  پاشنه پا را از هم جدا کنید و آن ها را به سمت کف قرار دهید. دست ها را باز کنید و حالت وی شکل درست کنید.
 • شانه ها را از گوش دور و گردن را آرام کنید.
 •  برای پنج تا 10 شماره نفس را نگه دارید.

مزایا: حرکت سگ، ذهن را آرام می کند و میل جنسی را تقویت می کند. این حرکت نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس می شود، بلکه باعث می شود شخصیت شما جذاب تر به نظر برسد و باعث افزایش آرامش می شود. این حرکت باعث کاهش تنش عضلانی در پشت و بهبود انعطاف پذیری نیز می شود.

 

حرکت های یوگا و میل جنسی

7. زوایای گسترده

انجام زوایای گسترده برای همه افراد آسان نیست زیرا نیاز به انعطاف زیادی دارد بنابراین ممکن است در ابتدا نتوانید به طور کامل آن را انجام دهید. در این صورت بیش از حد به خودتان فشار نیاورید و کم کم با انجام تمرینات دیگر و به دست آوردن انعطاف لازم این حرکت را هم بزنید.

 • برای این کار صاف بنشینید و پاها را از هم جدا کنید.
 •  پشت پاها را به کف فشار دهید، زانوها و پا را به سمت آسمان فشار دهید.
 •  نفس بکشید. نفس را بیرون بدهید و بر روی باسن دراز بکشید و سعی کنید به انگشتان بزرگ پا برسید.
 •  برای 10 شماره نفس را نگه دارید. با هر بازدمی، سینه را به سمت پایین بکشید.

مزایا: مانند زاویه محدود، این حرکت برای افزایش میل جنسی خوب است و باعث بهبود جریان خون به ناحیه لگن و افزایش انرژی و سرزندگی می شود.

 

یوگا و افزایش میل جنسی

سخن آخر

همان طور که مشاهده کردید روش های بسیار گوناگونی برای افزایش میل جنسی وجود دارد که می توانید از آن ها بهره مند شوید. توصیه می شود تا می توانید میل جنسی را با روش های طبیعی مانند بهبود رژیم غذایی و کنار گذاشتن عادت های غلط و همچنین انجام حرکات یوگا بهبود دهید و حتی الامکان از داروهای موجود در این زمینه استفاده نکنید زیرا این داروها اکثرا هورمونی هستند و ممکن است بر عملکرد دیگر سیستم های بدنی شما تاثیرات منفی داشته باشند. 

Zawn Villines. 10 ways to boost libido. www.medicalnewstoday.com. Thu 6 December 2018

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 91% 91