Ooma
روش های موثر در پیشگیری از بارداری

کلمات مورد استفاده برای توصیف روش های کنترل از تولد عبارت از پیشگیری از بارداری، پیشگیری از حاملگی، کنترل باروری و تنظیم خانواده می باشد مردمی که از نظر جنسی فعال هستند می تواند از روش های گوناگونی برای کاهش احتمال باردار استفاده کنند با این وجود بهترین روش کنترل بارداری وجود ندارد هر روشی جوانب مثبت و منفی دارد به خاطر داشته باشید، که حتی موثرترین روش کنترل بارداری می تواند شکست بخورد. تمام روش های کنترل بارداری با دو روش جلوگیری از اسپرم مرد را از رسیدن و ورود به تخمک زن ( لقاح ) و یا جلوگیری از تخمک بارور شده از جایگزینی در رحم زن و شروع به رشد، عمل می کند.

متاسفانه، هیچ روش کنترل بارداری ( به جز قطع ) نمی تواند 100٪  در پیشگیری از بارداری موثر باشد برایپیشگیری از بارداری نیاز به داشتن اطلاعات دقیق و توانایی برقراری ارتباط آشکارا با همسر خود می باشد و مسائلی از قبیل اثر بخشی، ایمنی و عوارض جانبی باید در مقابل راحتی، هزینه و مسائل مربوط به اعتماد و کنترل وزن در نظر گرفته شود.

جدول میزان اثر روش های جلوگیری از بارداری

روش کنترل تولد

تعداد بارداری در یک سال با این روش

میزان اثر این روش

میزان اثر در برابر STDS موثر است

خودداری پایدار

نه

کاملا موثر

بلی

پچ کنترل تولد

8 تا از 100

موثر

نه

قرص کنترل تولد

8 تا از 100

موثر

نه

حلقه کنترل

8 تا از

موثر

نه

کاندوم زنانه

 21 تا از 100

کمتر موثر

بلی

کاندم مردانه

18 تا از 100

نسبتاً موثر

بلی

دیافراگم

16 تا از 100

نسبتاً موثر

نه

ضد بارداری فوری

2 تا از 100

خیلی موثر

نه

IUD

کمتر از 1 از 100

خیلی موثر

نه

باروری آگاهانه

25 تا از 100

کمتر موثر

نه

کشتن اسپرم

29 تا از 100

کمتر موثر

نه

خروج ( سنتی )

27 از 100

کمتر موثر

نه

بدون کنترل تولد

85 از 100

بدون اثر

نه

لذا انتخاب یک روش کنترل بارداری بر اساس اینکه چگونه موثر است مهم است اما چیزهای دیگری مانند ( هزینه، کنترل بارداری، بیماری، مصرف دارو و میزان اثر روش ) نیز باید در نظر گرفته شود.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 83% 83