Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
درد لانه گزینی چند روز است؟

لانه گزینی لحظه ای است که تخمک بارور شده به دیواره رحم در ابتدای حاملگی متصل می شود. لانه گزینی درست زمانی است که بارداری جنین آغاز می شود. این رسما اولین لحظه است که جنین شروع به تشکیل می دهد.هنگامی که تخمک بارور و یا جنین به رحم متصل می شود، گرفتگی و لکه بینی اتفاق می افتد.

درد و گرفتگی لانه گزینی چگونه است و چند روز طول میکشه؟

درد و گرفتگی لانه گزینی به طور کلی حداقل از 1 روز و حداکثر 3 روز به طول می انجامد. گرفتگی لانه گزینی یکی از آن گرفتگی های شدید نیست که شما را از امور عادی زندگی دور می سازد. گرفتگی عضلات در اکثر مواقع احساس گرفتگی ملایمی است که در قسمت پایین شکم دارید. همچنین ممکن است این گرفتگی های عضلانی را در قسمت های دیگر بدن تان احساس کنید، اما اکثر زنان آن را در ناحیه شکم خود تجربه می کنند.

سایر احساساتی که همراه با گرفتگی لانه گزینی هستند شامل سوزن سوزن شدن و درد پشت است که بسیار شبیه به درد قاعدگی است. و این فقط در خانم هایی دیده می شود که این گرفتگی ها را احساس می کنند. برای زنان باردار دیگر، گرفتگی لانه گزینی به هیچ وجه احساس نمی شود، زیرا حتی متوجه نمی شوند که این اتفاق برای آنها افتاده است. اگر احساس سوزش ناگهانی شدید بین دوره های قاعدگی خود دارید، احتمالا چیزی اشتباه است و باید در اسرع وقت به پزشک اطلاع دهید (لقاح چگونه صورت میگیرد؟).

آیا گرفتگی لانه گزینی میتواند دردناک باشد؟

همانطور که جنین در دیواره رحم کاشته می شود، بسیاری از زنان درد لانه گزینی یا گرفتگی عضلانی را تجربه می کنند. ... دردی که تجربه می کنید هرگز نباید شدید باشد. اگر تب، لرز و یا خونریزی سنگین واژینال داشتید، با پزشک خود صحبت کنید.

درد لانه گزینی چگونه است؟

درد لانه گزینی دردی است که در هنگام اتصال تخمک بارور به رحم، احساس می شود. این فرایند لانه گزینی نامیده می شود. وقتی این اتفاق می افتد، گرفتگی رخ می دهد اما این گرفتگی همیشه باعث درد نمی شود. یکی از علائم بارداری درد لانه گزینی است.گاهی نیز همراه با خونریزی لانه گزینی است

آیا تمام خانم هایی که باردار می شوند درد لانه گزینی را تجربه می کنند؟

پاسخ کوتاه به این سوال خیر است. اکثر خانم هایی که باردار می شوند، گرفتگی لانه گزینی را تجربه نمی کنند. اکثریت خانم هایی که باردار می شوند، نوزادان کاملا سالم بدون گرفتگی یا لکه بینی به دنیا می آورند. مطمئنا این چیزی نیست که زنان باردار لزوما وقتی باردار می شوند تجربه می کنند - برعکس، فقط بین 30 تا 35 درصد از خانم ها که باردار می شوند این حالت را تجربه می کنند. اما، برای خانم هایی که این حالت را احساس می کنند، این همان چیزی است که به معنی گرفتگی لانه گزینی است.

آیا در هنگام تجربه درد و گرفتگی لانه گزینی باید کاری انجام دهم؟

درد و گرفتگی لانه گزینی چگونه است؟

اگر احساس گرفتگی به اندازه کافی خفیف است که می توانید وظایف روزانه خود را انجام دهید، احتمالا آن را به راحتی از سر گذرانده اید. اما اگر درد به قدری ناراحت کننده است که بیش از حد آستانه درد است، باید به پزشک اطلاع دهید زیرا احتمال دارد در معرض بیماری دیگری قرار بگیرید.

اکثر خانم ها، گرفتگی های لانه گزینی را در نظر نمی گیرند و حتی احساس نمی کنند این گرفتگی اتفاق می افتد. در بیشتر موارد، این گرفتگی ها می توانند درد و ناراحتی خفیفی ایجاد کنند. با این حال، این مورد برای همه زنان به طور یکسان نیست. اگر یکی از اقلیت های 30٪ -35٪ از خانم ها هستید که گرفتگی لانه گزینی باعث ناراحتی شدید و غیر قابل تحمل می شود، راهنمایی های زیر به شما کمک زیادی می کند.

1-  کاهش استرس

باید هر چیزی که باعث استرس می شود را برطرف کنید. استرس درد گرفتگی لانه گزینی را تشدید می کند. بنابراین، هر کاری انجام دهید تا آرام شوید. بعضی افراد با خوابیدن یا مرخصی گرفتن از محل کار استراحت می کنند، برخی با گوش دادن به یک موسیقی ملایم یا تمرینات مدیتیشن آرام می شوند. هر کاری که باعث آرامشتان می شود را انجام دهید.

2- ماساژ

می توانید از ماساژ قبل از زایمان استفاده کنید.

3- هیدراتاسیون

در طول روز به طور مرتب آب بخورید، بنابراین جلوگیری از کم آبی بدن در هنگام لانه گزینی بسیار مهم است. هر چقدر بدن خشک تر باشد، بیشتر احتمال دارد که انواع اسپاسم و درد عضلانی را تجربه کنید - و بالعکس.

4- گرم نگه داشتن بدن

هنگامی که گرفتگی را تجربه می کنید، گرما بهترین دوست شماست. دماهای بالا باعث کاهش گرفتگی عضلات می شود و در نتیجه درد و ناراحتی را تسکین می دهد. سعی کنید حمام گرم بگیرید و یا از کمپرس داغ در ناحیه مشکوک استفاده کنید و ببینید آیا کمک می کند یا خیر.

درد لانه گزینی در مقابل درد و گرفتگی قاعدگی

یکی از چیزهایی که باید مراقب باشید، این است که گرفتگی عضلانی را با گرفتگی قاعدگی اشتباه نگیرید. بسیاری از زنان فکر می کنند که به علت لانه گزینی گرفتگی ایجاد می شود، در حالی که در واقعیت این گرفتگی به خاطر قاعدگی است. اشتباه گرفتن درد لانه گزینی از درد قاعدگی کاملا آسان است. بنابراین، در اینجا تفاوت های گرفتگی لانه گزینی از گرفتگی قاعدگی ذکر شده است:

1)    شدت گرفتگی

شدت گرفتگی نشان می دهد گرفتگی لانه گزینی است یا قاعدگی. گرفتگی لانه گزینی سبک است و در فواصل نامنظم رخ می دهد، گرفتگی قاعدگی معمولا شدیدتر است و به شدت افزایش می یابد.

2)    طول گرفتگی 

گرفتگی لانه گزینی به طور کلی حداقل از 1 روز و حداکثر 3 روز به طول می انجامد که این دوره زمانی است که فرآیند لانه گزینی معمولا به طور کامل باید انجام شود. از سوی دیگر، گرفتگی هایی که بیش از 3 روز طول می کشد، معمولا گرفتگی قبل از قاعدگی ناشی از افزایش سطح هورمون پروژسترون، می باشد. پروژسترون منجر به کاهش سرعت هضم غذا می شود که منجر به گرفتگی عضلات می شود.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.kidsimplified.com

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 95% 95