کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma
لکه بینی در اوایل بارداری چند روز طول می کشد؟

هنگامی که یک خانم فکر می کند باردار است یا ماه ها برای بارداری تلاش می کند، آرزو می کند نشانه ای پیدا کند تا از بارداری خود مطمئن شود. مشکل این است که علائم اولیه بارداری به راحتی مشخص نمی شوند. اغلب خانم ها احساس خستگی، گرفتگی عضلات و علائم پیش از پریودی را تجربه می کنند. برخی افراد خوش شانس در اوایل بارداری لکه بینی مشاهده می کنند که یکی از علائم واضح بارداری است. گاهی خانم فکر می کند خونریزی ناشی از بارداری است در حالی که حقیقاً خونریزی به خاطر پریودی می باشد. بهترین راه مشخص کردن دلیل اصلی لکه بینی و مدت زمان خونریزی لانه گزینی و مقایسه مدت زمان پریودی است. 

لکه بینی در ابتدای بارداری

لکه بینی اوایل بارداری ممکنه به دلیل لکه بینی لانه گزینی باشد که فرایندی رایج است که به خاطر چسبیدن نطفه به لایه داخلی رحم خانم اتفاق می افتد. اغلب این خونریزی بین روز ششم و دوازدهم بعد از تشکیل نطفه یا بین روز دوم و هفتم پیش از پریودی اتفاق می افتد. مدتی زمان لازم است تا تخمک بارور به داخل رحم منتقل شود و بر روی لایه داخلی رحم لانه گزینی کند. به همین دلیل خونریزی ناشی از لانه گزینی بلافاصله پس از باروری تخمک اتفاق نمی افتد.
 در هنگام خونریزی، خانم گرفتگی عضلات کمی دارد که همراه با چند قطره خون قهوه ای یا صورتی می باشد. در برخی موارد، ممکن است این قطرات به رنگ زرد باشد که با کمی خون همراه می شود.
این مسئله برای تمام خانم ها اتفاق نمی افتد. برخی خانم ها بارداری های زیادی داشته اند اما هیچ گاه خونریزی لانه گزینی را مشاهده نکرده اند. این خونریزی و لکه بینی به خانم و بارداری او بستگی دارد. در اغلب خونریزی ها فقط قطرات خون مشاهده می شود که خیلی قابل توجه نیست. به خصوص اگر خانم انتظار بارداری نداشته باشد این قطرات به چشمش نمی آید و به علائم بارداری توجه نمی کند.
خانمی که به پریودی اش توجه می کند تفاوت بین لکه بینی لانه گزینی را با علائم پیش از پریودی می فهمد به خصوص اگر معمولا چند روز پیش از پریودی لکه بینی داشته باشد. اما گاهی حتی خانم های دقیق نیز علائم اولیه بارداری را متوجه نمی شوند.

لکه بینی در اوایل بارداری چند وقت طول می کشد؟

دانستن مدت زمان لکه بینی خیلی مهم است زیرا خانمی که در بارداری به شدت خونریزی می کند می تواند ملاحظات لازم را رعایت کند. پیش از نگران شدن به این نکته توجه کنید حتی خانم هایی که بارداری سالمی دارند نیز ممکن است لکه بینی داشته باشند. لکه بینی معمولا در ابتدای بارداری اتفاق می افتد. لکه بینی در هنگام لانه گزینی یا پس از نزدیکی جنسی با همسر اتفاق می افتد. بنابراین اگر لکه خون مشاهده کردید لزوماً امری نگران کننده نیست. لکه بینی لانه گزینی برای افراد مختلف مدت زمان متفاوتی طول می کشد. هر خانم و هر بارداری ویژگی های متفاوتی دارد. به طور کلی، اگر در طول لانه گزینی خون مشاهده کردید، این خونریزی را یک بار یا شاید دوبار مشاهده کنید. اگر به مدت دو روز ترشحات بی رنگ مشاهده کنید نگران می شوید اما جای نگرانی ندارد.
دلیل لکه بینی ساده است. هنگامی که لانه گزینی اتفاق می افتد خونی که نتیجه تشکیل نطفه باشد به زودی خارج نمی شود. این خون کم کم از دهانه رحم و واژن خارج می شود. نهایتاً خون راه خروج را پیدا می کند و بر روی دستمال توالت ظاهر می شود. طول خونریزی به مقدار خون آزاد شده از فرایند لقاح و مدت زمانی که بدن آن خون را از دست می دهد بستگی دارد. در بیشتر موارد، کل خون در مدت دو ساعت از بدن خانم خارج می شود اما در برخی موارد خونریزی تا دو روز به طول می انجامد. لکه بینی که بیشتر از این طول بکشد خیلی کم پیش می آید.
اگر فکر می کنید باردار هسیتد و لکه بینی به خاطر لانه گزینی است بهتر است با پزشک مشورت کنید. اگرچه خونریزی لانه گزینی علامت اولیه بارداری است اما خونریزی شدید یا خونریزی بیش از دو روز طبیعی نیست. 

آیا همیشه لکه بینی به معنی خونریزی لانه گزینی است؟

لکه بینی همیشه به معنی لانه گزینی نیست. ممکن است خونریزی در روز اول پریودی اتفاق بیفتد یا به خاطر بیماری باشد. روش فهمیدن این مسئله دانستن تفاوت بدن پیش از لانه گزینی است. برای این کار، باید به پریودی خود توجه کنید.
در برخی خانم ها پریودی شدید است و در برخی دیگر به صورت لکه بینی است. برخی خانم ها چند روز قبل از پریودی گرفتگی عضلات دارند اما برخی دیگر بعد از شروع پریودی گرفتگی دارند. شناخت بدن و واکنش آن به عادت ماهانه به شما کمک می کند. اگر حالت شما مطابق احساس شما پیش از پریودی است و نزدیکی جنسی نامطمئن داشته اید، به شدت لکه بینی و مدت آن توجه کنید.
اگر فکر می کنید لکه بینی به خاطر لانه گزینی است و نمی توانید تا زمان پریودی صبر کنید بهتر است تست بارداری خانگی انجام دهید. به یاد داشته باشید ابتدا لانه گزینی اتفاق می افتد سپس بارداری پس از تشکیل نطفه اتفاق می افتد بنابراین ممکن است تست دقیق نباشد. سعی کنید با اولین ادرار خود در روز تست را انجام دهید زیرا در این حالت مقدار هورمون گنادوتروپین بالا است.

مشکلات ممکن در خصوص لکه بینی در اوایل بارداری

هنگامی که از خونریزی لانه گزینی مطمئن شدید، اگر خونریزی خیلی طول کشید یا درد زیادی داشتید یا ترشحات خونی افزایش یافت به پزشک مراجعه کنید. ممکن است سقط جنین یا بارداری خارج از رحم اتفاق افتاده باشد. هر دو حالت خطرناک است بنابراین بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.
چه می خواهید باردار شوید یا لکه بینی در زمان پریودی انجام نشده است سعی کنید عادت ماهانه خود را دقیق بدایند و به مدت زمان خونریزی لانه گزینی نیز توجه کنید. هر چقدر زودتر از بارداری خود مطمئن شوید سریع تر می توانید مصرف ویتامین ها و مواد لازم را شروع کنید. 

مبنع: implantationspotting.net

امتیاز مطلب: 93%
93


 • profileTaraneh مسگری10 روز قبل

  سلام خانم دکتر من 8روز از تاریخی که باید پریودمیشده میگذره و پریود نشدم امروز یه لکه بینی داشتم بصورت قطره خون بوده ایا امکان بارداری وجود داره؟

  • profileپزشک اوما4 روز قبل

   سلام عزیزم بهتره از بی بی چک استفاده کنید.

 • profileسارا ابراهيمي13 روز قبل

  سلام ٦ ماهه دوفاستون ميخورم و پريوديم منظم شده اما الان از روز٨ فروردين مه پريوديم تموم شده تا الان شديد درد پريودي دارم و سينه هام به شدت درد ميكنه، ايا اينا علايم بارداريه؟؟؟

  • profileپزشک اوما11 روز قبل

   سلام سارا جان بلهاگر اقدام برای بارداری داشتید میتونه از علائم بارداری باشه تا تاریخ پریود صبر کنید و در صورت تاخیر یکی دو روزه از بی بی چک استفاده کنید

 • profileLeili Kargar16 روز قبل

  سلام من سه روز قبل از پریودیم لکه بینی داشتم امروز دو روزه وامروز سرگیجه وحالت تهوع وگرسنگی شدید داشتم یعنی ممکنه علایم بارداری باشه؟لانه گزینی چندروز طول میکشه؟

  • profileپزشک اوما15 روز قبل

   سلام عزیزم علائم لانه گزینی یکی دو روز و اغلب در روز 22 سیکل رخ میده. علائم میتونه نشانه بارداری باشه. تا تاریخ پریود صبر کنید و در صورت تاخیر از بی بی چک استفاده کنید

 • profileZahra Azimi26 روز قبل

  سه ماهه برای بارداری اقدام میکنم فقط این ماه علایم بارداری رو داشتم.دو روز زودتر از پریودیم لکه بینی داشتم و گرفتگی عضلات اما روز سوم خونریزیم شدید شد و پریود شدم.خیلی امیدوار شده بودم که حاملم اما نشد؟دلیلش چی بود که با وجود علایم اولیه بارداری حامله نشدم و پریود شدم؟؟؟

  • profileپزشک اوما23 روز قبل

   سلام عزيزم، علائم پريود و بارداري خيلي مشابه هستند و از روي صرفا علائم پريودي نميشه علائم بارداري رو تاييد كرد، در هرماه زوجين سالم تنها ١٥ تا ٢٠ درصد شانس بارداري دارند پس طبيعيه چند ماه اقدام كنيد و بارداري اتفاق نيافته، از روي روزشمار اوما محدوده تخمك گذاري خود را مشخص كنيد و در آن محدوده تخمك گذاري داشته باشيد

  • profileZahra Azimi23 روز قبل

   سلام.سه ماه از قرصهای سوم و هشتم و شانزدهم پریودی و آمپول اچ سی جی برای بارزار شدن استفاده میکنم و هنوز باردتر نشدم.حدود یکماهه سردرد خفیف و سرگیجه دارم گاهی چشمام سیاهی میره.آیا امکان داره این حالاتی که دارم از عوارض مصرف این داروها ی بارداری باشد؟؟؟

  • profileپزشک اوما18 روز قبل

   سلام ممکنه از علائم قبل از پریود باشه و هم علائم قبل از بارداری، تا تاریخ پریود صبر کنید و در صورت تاخیر از بی بی چک استفاده کنید

 • profileZahra Azimi27 روز قبل

  دو روز پیش از تاریخ پریودیم است و لکه بینی دارم و درد زیر شکم.آیا این علایم بارداری است؟

  • profileپزشک اوما26 روز قبل

   سلام اگر پریود منظم دارید و 2 روز تاخیر داشتید از بی بی چک استفاده کنید

 • profileZahra Azimi27 روز قبل

  چه زمانی باید تست بارداری رو استفاده کنم؟

  • profileپزشک اوما26 روز قبل

   سلام باید تا تاریخ پریود صبر کنید و در صورت تاخیر یکی دو روزه از بی بی چک استفاده کنید

اپلیکیشن سلامت بانوان اوما همراه هوشمند بانوی ایرانی پرسش و پاسخ پزشکی، دوران پیش از باردرای، بارداری و شیردهی، روزشمار پریودی بانو ... دانلود اپلیکیشن اوما