Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
عکس شکم زن باردار

شکم مادر در طول هفته های بارداری تغییر میکند اما چگونگی این تغییرات در همه افراد یکسان نیست. برخی از همان ماه ها ینخست دارای شکم بزرگ هستند و برخی خیر اما در این مقاله بطور کلی عکس های شکم مادر باردار در هرماه از بارداری توضیح داده شده است.

عکس شکم مادر در ماه اول بارداری

عکس شکم مادر در ماه اول بارداری

در واقع در ماه اول بارداری شکم شما از نظر اندازه تغییر خاصی ندارد و خیلی ها اصلا متوجه ماه اول بارداری خود نمیشود. اگر شما احساس می کنید که شکمتان بزرگتر شده و یا شلوار جین شما تنگ تر شده است احتمالا به دلیل حجم غذای اضافی مصرفی شما بوده و بعد از یکی دو روز به حالت اولیه بر میگردد.

عکس شکم مادر در ماه دوم بارداری

عکس شکم مادر در ماه دوم بارداری

احتمال زیاد در این ماه دوم  بارداری خود را نشان نمی دهید. حتی در این ماه ممکن است به دلیل داشتن حالت تهوع و یا تنفر غذایی نسبت به خیلی از غذاها، مقداری از وزن خود را از دست بدهید. هنوز در این ماه می توانید لباس های مورد علاقه خود را بپوشید البته لباس خیلی تنگ را استفاده نکنید.

عکس شکم مادر در ماه سوم بارداری

عکس شکم مادر در ماه سوم بارداری

در ماه سوم بارداری ممکن است مقدار خیلی کوچکی شما بیرون زده باشد و شما بارداری خود را احساس کنید.اما خیلی از مادرها هیچ تغییری در اندازه شکم خود در این ماه نمی بینند. اگر در این ماه هنوز نمی خواهید که بارداری خود را به دیگران اعلام کنید می توانید از لباس های گشادتر و بلند تر استفاده کنید.

عکس شکم مادر در ماه چهارم بارداری

عکس شکم مادر در ماه چهارم بارداری

دیگر مادر شدن شما در ماه چهارم بارداری مشخص شده است. حتی اگر در این ماه جنین شما حداقل وزن گیری را داشته باشد باز بارداری شما مشخص میشود.  در این ماه ممکن است شلوار جین شما بطور کامل بسته نشود که در این حالت باید دکمه شلوار را جابجا کنید زیرا هنوز این شلوار برای شما قابل استفاده است.

عکس شکم مادر در ماه پنجم بارداری

عکس شکم مادر در ماه پنجم بارداری

در ماه پنجم بارداری بزرگی شکم شما نمایان شده است. ممکن است دراین ماه خطوطی بر روی شکم شما مشخص شود. این خطوط استریا نام دارد و شما برای جلوگیری از بیشتر شدن این خطوط از روغن زیتون و یا سایر کرم ها استفاده میکند که البته اگرچه مدرک علمی برای درست کار کردن این کرم ها وجود ندارد اما خیلی از خانم ها از آن استفاده می کنند.

عکس شکم مادر در ماه ششم بارداری

عکس شکم مادر در ماه ششم بارداری

در ماه ششم بارداری شکم شما بیشتر برآمده شده است و خطوط نیگرا در پایین ناف شما دیده میشود این خط سیاه رنگ باعث میشود که قسمت های دیگر شکم شما نیز تیره تر دیده شود. البته این خطوط در همه مادران دیده نمیشود.

عکس شکم مادر در ماه هفتم بارداری

عکس شکم مادر در ماه هفتم بارداری

در  ماه هفتم بارداری از لباس های گشاد و راحت استفاده کنید . برای جلوگیری از حرکت زیاد شکم به اطراف می توانید کمربند شکم مخصوص بارداری استفاده کنید. این کمربند معمولا بعد از زایمان نیز به هنگام منقبض شدن شکم قابل استفاده خواهد بود.

عکس شکم مادر در ماه هشتم بارداری

عکس شکم مادر در ماه هشتم بارداری

در ماه هشتم بارداری بدون در نظر گرفتن جنسیت جنین و یا اینکه جنین در بالای شکم قرار گرفته است و یا در پایین شکم شما، شکم شما بسیار بزرگ شده است و استفاده از لباس مخصوص بارداری الزامی می باشد. هرگز سعی نکنید با لباس های تنگ تر و یا نامناسب بزرگی شکم خود را بپوشانید. زیرادر این روز ها باید بیشتر از قبل مراقب جنین خود باشید.

عکس شکم مادر در ماه نهم بارداری

عکس شکم مادر در ماه نهم بارداری

تبریک می گویم دیگر زمان پایان انتظار شیرن نزدیک شده است. در ماه نهم بارداری شکم شما تقریبا مانند ماه هشتم و به همان اندازه بزرگ است. عد از زایمان کم کم معده به سرجای خود بازمی گردد و انقباضات پوست باعث جمع شدن شکم شما میشود. هنوز لباس های قبل از زایمان برای شما قابل استفاده خواهد بود زیر برگشت به شرایط قبل از بارداری و صاف شدن شکم و یا کوچک شدن نیاز به زمان دارد. با داشتن رژیم غذایی مخصوص شیردهی و انجام ورزش های بعد از زایمان قطعا شما می توانید به وزن دلخواه قبل از بارداری خود برسید.پس نگران نباشید.

شما می توانید تغییرات بدن مادر و جنین را در صفحه بارداری هفته به هفته مشاهده نمایید.

منبع : http://www.parents.com/

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 92% 92