Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
ترشحات واژن در اوایل بارداری

شما باردار هستید و حواس تان به کوچک ترین تغییرات بدن است. برخی از این تغییرات ساده بود و قابل چشم پوشی و برخی نشاندهنده یک خطر جدی برای سلامتی شما و جنین است.ترشحات واژن در اوایل بارداری و درسایر ماه های بارداری کاملا طبیعی است اما رنگ ترشحات به شما می گوید که آیا مشورت با پزشک الزامی است یا نه؟
اگر شما در مورد ترشحات واژن و رنگ آن نگران هستید و یا درباره بو و ظاهراین ترشحات اطلاعاتی ندارید. در این مقاله سعی شده تا حدودی شما را با این مشکلات آشنا کنیم:

انواع مختلف ترشحات واژن وقتی شما باردارید

زمانی که باردار هستید، ترشحات در واژن افزایش می یابد قبل از نگران شدن بدانید که ترشحات جزیی از بارداری شما است و کاملا طبیعی است. در این مقاله به انواع این ترشحات در اویل بارداری و سایر دوره های بارداری اشاره میشود:

1-ترشحات سفید رنگ واژن

ترشحات سفید رنگ در اوایل بارداری

- ترشحات سفید رنگ واژن اولین نوع از ترشحات است که شما در اوایل بارداری می بینید.
- این ترشحات بو ندارد و یا بوی خیلی ملایم شبیه بوی شیر دارد. حتی ممکن است شما این ترشحات را قبل از باردار شدن هم تجربه کرده باشید. اگر تجربه کرده اید این ترشحات چرکی بوده اند. تا زمانی که خارش و یا بوی بد را همراه با این ترشحات احساس نکرده اید، نگران نباشید.
- تنها تفاوت این ترشحات در اوایل بارداری و قبل از باردار شدن در مقدار آن است. مقدار آن در اوایل بارداری بیشتر خواهد بود.
- زمانی که شما باردار هستید بدن هورمون استروژن را بیشتر ترشح میکند که نتیجه آن افزایش جریان خون به ناحیه واژن است.
- ترشحات سفید رنگ مخلوطی از مایعات است که از دهانه رحم، واژن و باکتری های ساکن در واژن ترشح میشود.
- در اواخر بارداری این ترشحات سفید رنگ تغییر کرده و غلیظ تر میشود.
- در اوایل بارداری، ترشحات  دهانه رحم شما را پر میکند که باعث ایجاد سد دفاعی شده با گذشت بارداری کم کم دهانه رحم از این ماده خالی میشود و ممکن است این ماده را بصورت ترشحات سفید رنگ خارج کند. این ماده بیشتر شبیه سفیده تخم مرغ است و گاهی هم ممکن است حاوی چند نقطه خونی باشد.
- در مراحل بعدی بارداری و نزدیک شدن به زمان زایمان، ترشحات شفاف تر و آبکی تر شده که ممکن است نشت مابع آمنیوتیک باشد و سیگنالی برای زایمان بشمار رود.

2-ترشحات سبز رنگ واژن 

- رنگ سبز ترشحات در دوران بارداری معمولا نشانه عفونت است. زمانی که شما عفونت واژن دارید نوتروفیل ها، نوعی گلوبول سفید خون، بسیار فعال شده و برخی از آنها شروع به مردن می کنند و به تکه های کوچکتر تبدیل میشوند که دارای پیگمتنهای سبز رنگ هستند و دفع میشوند.

- دلیل دیگر ترشحات سبز رنگ واژن داشتن زگیل تناسلی است. زگیل حاصل نوعی عفونت ویرسی مانند بیماری های مقاربتی است. اگر شما بوی بد و تند را همراه با ترشحات سبز رنگ دیدید می تواند نشانه تریکومونیازیس باشد که نوعی عفونت انگلی است.

- دلیل دیگر این ترشحات سبز رنگ می تواند، سوزاک باشد.

3-ترشحات صورتی رنگ واژن

رنگ صورتی ترشحات ممکن است کاملا صورتی، صورتی تیره و یا صورتی روشن باشد. در دوران بارداری اغلب رنگ صورتی به خاطر مخلوط شدن خون با ترشحات سفید رنگ است. در اوایل بارداری مخصوصا روزها بعد از انجام لقاح معمولا اولین بار است که شما ترشحات صورتی رنگ را می بینید. این ترشحات بیشتر شبیه خونریزی لانه گزینی است.

- در روزهای آخر بارداری نیز شما ممکن است که این ترشحات صورتی رنگ را ببینید. که این نشانه زمان زایمان است.

- گاهی ترشحات صورتی رنگ نشاندهنده عفونت واژن است که اگر با خارش همراه بود حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

- گاهی نیز ترشحات صورتی رنگ ممکن است نشاندهنده سقط جنین باشد.

- دلیل دیگر ترشحات صورتی رنگ در بارداری، بارداری اکتوپیک است.

4-ترشحات زرد رنگ در بارداری

ترشحات زرد رنگ دوران بارداری نشاندهنده عفونت است. وقتی عفونت شدید تر میشود ترشحات ترکیب زرد و سبز میشود. این ترشحات زرد رنگ باکتری واژینوسیس است که همراه با خارش و تورم است.

در ترشحات واژن در اویل بارداری چه زمان دکتر برویم؟

1-شما ترشحات سفید رنگ دارید اما بو ندارد. اما این ترشحات باز حساس شدن واژن و درد در آن ناحیه شده است که در این مورد بهتر است به پزشک مراجعه کنید چون ممکن است نوعی قارچ باشد.

2-ترشحات خاکستری با بوی ماهی، که نشانه عفونت واژن است.

3-ترشحات سبز-زرد رنگ با بوی تند و شدید

4-ترشحات سبز-خاکستری و یا زرد روشن که بوی بدی دارد و همراه با خارش و احساس سوختگی است.

مراقبت های لازم در ترشحات واژن در بارداری

مراقبت های لازم در ترشحات دوران بارداری

 • در صورت زیاد بودن ترشحات می توانید از پد بهداشتی استفاده کنید که ترشحات را جذب کند.
 • در هنگام بارداری از تامپون استفاده نکنید.
 • از شورت جنس نخی استفاده کنید.

منبع: momjunction.com

امتیاز مطلب: 94%
94


 • profileعاطفه کیانی خواه1397/10/09

  این ترشحات برای جنین خطرناکه

  • profilenilay 😍1397/07/01

   ترشحات قهوه ای روشن در اوایل بارداری نشانه چیست؟