Ooma
نشانه های فرا رسیدن زمان زایمان

تجربه بارداری و زایمان برای هر زنی متفاوت است. به محض شروع علائم هر کس ممکن است احساس متفاوتی از سایر زنان باردار در شرف زایمان داشته باشد. به همین خاطر است که داستان های متفاوتی را می توان راجع به زایمان از مادران شنید.

علائمی که ممکن است  پیش از وقوع زایمان (فاز نهفته) و در شرف درد ها و علائم زایمان تجربه کنید به شرح ذیل هستند:

   1-  درد مداوم کمر یا درد شکم، مشابه درد های پیش از قاعدگی و گرفتگی عضلات

   2-  انقباضات شدید و دردناک با تعداد دفعات و شدت متغیر، که ممکن است متوقف شده و دوباره آغاز شوند.

   3-  پاره شدن کیسه آب و دفع محتویات آن به صورت روان و یا قطره قطره. این اتفاق ممکن است خیلی پیش از وقوع زایمان اتفاق بیفتد، با این حال زمانی که کیسه آب پاره شد پزشک خود و یا بیمارستان را مطلع کنید.

   4- ترشحات مایل به قهوه ای و یا آغشته به خون (ترشحات با ظاهری خونی). ترشحات دهانه رحم برای جلوگیری از ورود باکتری و ایجاد عفونت در رحم لایه ای محافظتی بر سر راه کانال گردنه رحم ایجاد می کنند. این ترشحات چسبناک و غلیظ هستند. زمانی که احساس یا مشاهده کردید که این ترشحات چسبناک را دفع کرده اید، زایمان به زودی یا چند روز پس از آن آغاز می شود. دیدن این ترشحات نشانه آن است که همه چیز درست و طبق برنامه پیش می رود.

   5-  احساس ناراحتی در شکم و یا دفع مدفوع شل

   6-  احساس هیجان، بدخلقی، عاطفی بودن، بی قراری، اضطراب، و بی تابی

   7-  اختلال در خواب

ممکن است بین علائم آمادگی برای زایمان و خود زایمان تشابه وجود داشته باشد. به همین خاطر ممکن است تشخیص این نشانه ها از هم اندکی دشوار باشد.

چگونگی احساس شما در مراحل اولیه آمادگی برای زایمان و خود زایمان به عوامل زیر بستگی دارد:

   1-  به دنیا آوردن فرزند دیگری در گذشته

   2-  چگونگی احساس و واکنش شما به درد

   3-  میزان  شناخت و آمادگی شما برای زایمان


منبع: مرجع سایت انگلیسی

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 93% 93