Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
8 اقدام ضروری برای دختر دار شدن

امروزه خیلی از والدین دنبال تعیین جنسیت جنین هستند. در ایران بیشتر دنبال پسرزایی هستند. در این بین والدینی هم هستند که با داشتن فرزند دختر علاقه مند هستند و می خواهند شانس دختر زایی را در اقدام خود افزایش دهند، اما واقعیت امر این است که این روش ها تنها احتمال باردار شدن دختر را افزایش می دهد و روش تضمینی و مطمعن نیست، اگر دنبال روش قطعی تر هستید، باید دنبال روش های لقاح مصنوعی مانند PGD و ای وف اف، ای یو ای و ... باشید. 

 8 راه آسان و قابل اجرا توسط زوجین برای افزایش شانس دخترزایی

1. تعیین تاریخ دقیق تخمک گذاری مادر به منظور افزایش شانس دختردار شدن 

به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، به یاد داشته باشید که بهترین راه برای دستیابی به روز دقیق تخمک گذاری، رسم کردن نمودار تاریخ قاعدگی با دقت زیاد و استفاده از اپلیکیشن روزشمار تخمک گذاری است. تحقیقات بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان نشان می دهد که زمان تخمک گذاری از روز 14 سیکل قاعدگی هر زنی آغاز می شود. از آن جایی که برای بسیاری از زنان، این چرخه بین 21 الی 35 روز طول می کشد، از این رو، بهترین راه برای پیش بینی دقیق زمان تخمک گذاری رسم کردن نمودار چرخه قاعدگی یا پریود خواهد بود.

برخی از راه های علمی دیگری هم برای پیگیری زمان تخمک گذاری که میتوانید در 5 روش تعیین روز دقیق تخمک گذاری به طور کامل با آنها آشنا شوید، چک کردن قوام مخاط دهانه رحم و یادداشت نمودن دمای پایه بدن به طور روزانه هم یکی دیگر از این روش هاست، در نهایت، زن و شوهر می توانند با داشتن آگاهی کافی از روز دقیق تخمک گذاری در بدن خود، جنسیت جنین آینده خود را تعیین نموده و شانس خود را برای داشتن یک دختر بچه افزایش دهند.

2. داشتن رابطه جنسی 2 الی 3 روز قبل از آغاز زمان دقیق تخمک گذاری:

به یاد داشته باشید که اسپرم مردان بسیار قوی تر از تخمک زنان است، به همین دلیل اسپرم مردان می تواند در رحم برای مدت زمان طولانی تری زنده بماند و زمان کافی برای انجام عمل لقاح را داشته باشد. به همین دلایل، داشتن رابطه جنسی چند روز قبل از زمان تخمک گذاری در بدن زنان، به اسپرم کمک می کند تا با شنا کردن آهسته خود را به تخمک رسانده و آن را در لوله های فالوپ بارور کند. به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، به یاد داشته باشید که برای دختر شدن جنین، رابطه جنسی باید چند روز قبل از تخمک گذاری او انجام شود و سپس، حدود 2 تا 3 روز (یعنی در زمان تخمک گذاری بدن مادر) متوقف گردد. از آن جایی که تخمک زن می تواند در مهبل (واژن) برای 24 ساعت زنده بماند، در زمان تخمک گذاری بدن مادر نیز انعطاف پذیر بوده و برای ملاقات اسپرم و تخمک بسیار آماده خواهد بود.

3-اقامت اسپرم در منطقه کم عمق بدن زنان به منظور افزایش شانس دختردار شدن زوجین:

جنین دختر دوست دارد در محیط اسیدی واژن مادرش زندگی کند. از این رو، به عنوان یک خانم مطمئن شوید که در هنگام رابطه جنسی، اسپرم نفوذ کمتری در رحم شما نموده و نزدیک به ورودی واژنتان باقی مانده است. این حالت، اسپرم دخترانه به مناطق کم عمیق تری از بدن شما نفوذ کرده و شانس بیشتری برای زنده ماندن و رسیدن به تخمک خواهد داشت.

4. اجتناب از رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم:

برای داشتن یک جنین دختر، نیازی نیست که در هنگام رابطه جنسی به ارگاسم برسید. در واقع، می توان ادعا کرد که رسیدن به اوج لذت جنسی، محیط واژن زنان را قلیایی کرده و اسپرم دختر را که از این محیط متنفر است، به سادگی از بین خواهد برد.

5. ایجاد تغییرات اساسی در رژیم غذایی روزانه برای تعیین جنسیت جنین :

 

رژیم غذایی برای دختر دار شدن

 

به یاد داشته باشید که اگر محیط واژن زنی اسیدی تر باشد، به زنده ماندن اسپرم دختر کمک زیادی می کند. برای ایجاد این حالت، شما هم به عنوان زنی که مشتاق داشتن فرزند دختری هستید، نیاز به حفظ تعادل pH بدن خود از طریق اصلاح رژیم غذایی روزانه دارید. در این دوره حساس از زندگی، شما باید به مصرف کم سدیم، پتاسیم و کافئین اکتفا کنید، زیرا این عناصر به طور طبیعی در قلیایی شدن محیط واژن یک زن موثرند.

علاوه بر این موراد، به یاد داشته باشید که بهتر است برای ایجاد حالت قلیایی در بدن خود، مصرف کلسیم و منیزیم را به مقدار زیادی افزایش دهید. مصرف برخی از مواد غذایی که در رژیم غذایی روزانه می توانند سبب قلیایی شدن محیط واژن زنان شوند، عبارتند از: پنیر، لوبیا سبز، انواع توت ها، مرغ، برنج و تخم مرغ.

در نهایت، به خاطر داشته باشید شما به عنوان زنی که تمایل به داشتن فرزند دختر دارید، به مصرف بیشتر غذاهای اسیدی نیازمند هستید، چون محیط اسیدی مطلوب برای زنده ماندن اسپرم دخترانه بسیار موثر است. بنابراین، شما می توانید موادی مانند شکلات، سرکه، نوشابه و مرکبات را در منوی رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید. همچنین، از مصرف غذاهای قلیایی در این دوره اجتناب کنید.

در نهایت، افرادی که تمایل دارند تا صاحب فرزند دختری شوند، باید مصرف کم نمک را در رژیم غذایی خود، آن هم برای مدت طولانی حفظ کنند. این حالت شانس مادران را در داشتن نوزاد دختر افزایش می دهد. اجتناب از خوردن غذاهای شور مانند پنیر آبی، مواد غذایی فرآوری شده و گوشت نمک سود شده برای این افراد توصیه اکید می شود .

خانم سهام رشیدی، کارشناس مامایی و زنان، در مورد رژیم غذایی دختردار شدن می گویند: " برای دختردار شدن بهتر است از مصرف سیب بپرهیزید، سیب کمتر اسیدی است و یک محیط مناسب برای اسپرم y در مخاط واژن ایجاد می کند. همچنین موز ویتامین و مواد معدنی زیادی دارد ، بخصوص پتاسیم که باعث یشود محیط واژن بیشتر قلیایی شود و همین به نوبه ی خود منجر به زنده ماندن کروموزوم y  میشود. 

6. استفاده از روش شتلس برای داشتن جنین دختر :

این روش، راه حل محبوب دیگری است که کمک می کند تا تصورات زن و شوهرهای جوان برای داشتن فرزند دختر به طور طبیعی به حقیقت بپیوندد. با توجه به نظریه های علمی، کروموزوم Y که تعیین کننده جنین پسر است، حرکت سریع تری نسبت به کروموزوم های X که عامل به وجود آورنده جنین دختر هستند، دارد.

بر اساس روش Shettles، زوج های مشتاق برای داشتن فرزند دختر باید رابطه جنسی منظمی را با پایان یافتن دوره ماهانه خود، تا سه روز قبل از آغاز تخمک گذاری در بدن مادر داشته باشند.

7. استفاده از یک حمام گرم برای دختردار شدن :

محققان بعد از انجام تحقیقات فراوانی، به این نتیجه رسیده اند که اسپرم به وجود آورنده دختر نسبت به اسپرم به وجود آورنده پسر، تحمل زیادی به درجه حرارت و گرمای بالا دارند. بنابراین، هنگامی که مردی قبل از انجام رابطه جنسی از دوش آب گرم استفاده کند، این حالت برای زنده ماندن اسپرم های دخترانه در بدن او کمک زیادی کرده و شانس دختر شدن فرزند او را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. با این حال، به خاطر داشته باشید که بهتر است بعد از این اتفاق، برای مدت چند روز آینده دمای اسپرم های مردان کاهش داده شود.

8. استفاده از روش دوش واژینال به منظور افزایش شانس دختر بودن جنین:

امروزه، دانشمندان نتیجه گیری کرده اند افرادی که خواهان فرزند دختر هستند، می توانند به منظور به وجود آوردن محیط اسیدی در واژن خود از طریق روش دوش واژینال اقدام کنند. در واقع، این مادران می توانند از روش دوش واژینالی، درست پس از انجام فعالیت های جنسی استفاده کنند. به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، به خاطر داشته باشید که برای بهتر عمل کردن روش دوش واژینالی، شما می توانید یک بخش سرکه را با چهار بخش آب، خوب مخلوط کرده و نیم ساعت قبل از انجام عمل مقاربت با همسرتان، مهبل (واژن) خود را با این مخلوط سرکه و آب شستشو دهید. به محض این که محلول آب اسیدی در تماس با مخاط واژن شما قرار می گیرد، میزان سطح PH واژن شما را افزایش داده و شانس بارداری بیشتر میشود. همچنین، استفاده از این روش باعث می شود که محیط واژن شما، به منطقه مطلوبی برای زندگی اسپرم های به وجود آورنده دختر تبدیل شود.

سایر نکات کمک کننده در دختردار شدن زوجین

 • در اقدام برای پسردار شدن بهتره تعداد دفعات نزدیکی محدود باشد اما برای دختردار شدن تعداد نزدیکی را بیشتر کنید، از روزی که پریود تمام شد، هر روز اقدام کنید
 • کیت تست قلیایی را برای اندازه گیری ph واژن از داروخانه خریداری کنید
 • آمیزش جنسی رو در رو داشته باشید، زیرا اسپرم در ناحیه نزدیک دهانه رحم ذخیره نمیشود
 • از مصرف داروهای سرماخوردگی و سینوسی در نزدیک تخمک گذاری بپرهیزید
 • استفاده از مکمل کرن بری و قرص کلسیم و منیزیم شانس دخترزایی را افزایش میدهد

1- Heidi Murkoff. How to Have a Boy or a Girl. www.whattoexpect.com. Reviewed July 30, 2018
2-Fiona Peacock. how To Conceive A Girl – 9 Tips To Conceive A Baby Girl. www.bellybelly.com.au. Updated: February 2, 2019
3- How to conceive a girl? www.huggies.com.au.june 2018

خانم سهام رشیدی
این مطلب به ویرایش و تأیید رسیده است، ایشان فارغ التحصیل کارشناسی مامایی از دانشگاه کردستان بوده و در حال حاضر دارای مطب خصوصی در اهواز میباشند، و در زمینه های مراقبت هاي دوران بارداری، زايمان و پس از زايمان مشاوره تعيين جنسيت، بلوغ، يائسگي ، زناشوئي، نازايي و اختلاالات جنسي درمان بيماري هاي زنان تنظيم خانواده پاپ اسمير و ... در حال فعالیت میباشند برای آشنایی بیشتر با وی میتوانید صفحه اینستاگرام ایشان را مشاهده نمایید.

امتیاز مطلب: 96% 96


 • profileنیکی و نی نیش1398/02/14

  من خوندم تخم مرغ و برنج و ماکارونی برای دختر دار شدن مفیده ولی در مقاله به قلیایی کردن رحم اشاره شده یعنی کمتر مصرف کنیم؟

  • profilemalihe hashemi1398/02/03

   خیلی جامع و مفید بود.تشکر

   • profileالی🌟🌟 زندگی زیباست 😍 خوش اومدی به وجود من🥰1397/10/03

    خب یه سوال مگه نمیگن بعد اقدام نیم ساعت بلند نشیم چجوری بعدش بل سرکه بشوییم

    • profilenooshin k1398/02/03

     قبل از رابطه باید با سرکه بشوری.

   • profileElham Asghari1397/05/17

    عالی و مفید باتشکر

    • profileParisa Amiri1397/02/21

     خیلی خوب و نکته ای بود ممنون 🙏

     • profileآزاده احدی1395/04/25

      ممنون از مطلب. میشه یه مطلب هم از اقدامات پسر دار شدن بزارید