Ooma
آتلیه نوزاد و کودک
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
ای وی اف مثبت و لکه بینی، علت چیست؟

خونریزی در دوران بارداری می تواند فوق العاده ترسناک باشد. خونریزی در حین بارداری با ای وی اف می تواند دوبرابر نگرانی داشته باشد زیرا مراقبت های زیادی برای رسیدن به حاملگی صورت گرفته است. بارداری که از طریق ای وی اف به دست آمده است نسبت به بارداری طبیعی میزان خونریزی بیشتری دارد. تقریبا در 40٪ از خانم هایی که از طریق ای وی اف باردار می شوند خونریزی رخ می دهد. دلایل خونریزی می تواند به خاطر عواملی مانند آزمایش های واژینال و داروهایی که برای افزایش جریان خون مورد استفاده قرار می گیرند، باشد. جریان خون می تواند از صورتی کم رنگ تا قهوه ای تیره باشد و جریان خون می تواند از لکه بینی خفیف تا جریان قاعدگی باشد.

اما پاسخ خانم دکتر ارشادی، جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی در این مورد: "در مورد لکه بینی در بارداری با ای وی اف باید گفت اگر در هفته های اول بعد از ای وی اف هست می تواند مربوط به اختلال در جایگزینی نطفه باشد که بامصرف داروهایی از قبیل پروژسترون اغلب برطرف می شود .گاها هم مربوط به ای وی اف ناموفق می باشد که منجر به سقط می گردد".

علت لکه بینی در اوایل بارداری با ivf

اولین چیزی که باید بدانیم این است که بسیاری از زنان در دوران بارداری خونریزی را تجربه می کنند ولی همچنان حاملگی سالمی دارند. بسیاری از زنان بر این باورند که ظاهر شدن خون به معنای سقط جنین اجتناب ناپذیر است. برخلاف تصور غلط، دلایل متعددی وجود دارد که یک زن ممکن است هنگام بارداری خونریزی داشته باشد و همه آنها بد نیستند. علل رایج خونریزی در حاملگی عبارتند از:

1-  خونریزی لانه گزینی

 خونریزی لانه گزینی که ناشی از پارگی عروق خونی متصل کننده نطفه به دیواره رحم.

2- خونریزی ناشی از هماتوم

خونریزی بین دیواره رحم و غشایی که جنین را احاطه کرده است. هماتوم است که در بارداری رایج است

3- عفونت واژن 

در ابتدای بارداری بسیار شایع است و قابل درمان است. تشخیص های معمول عبارتند از: عفونت های قارچی و دستگاه ادراری.

4-  تحریک ناشی از مقاربت

 در موارد دیگر ممکن است خونریزی علت مشخصی نداشته باشد. گاهی اوقات خونریزی نشانه ای از مشکل در بارداری است. اگر خونریزی دارید باید بلافاصله اقداماتی انجام دهید. با متخصص خود تماس بگیرید. آنها به احتمال زیاد توصیه می کنند استراحت مطلق داشته باشید و مصرف آب را افزایش دهید. مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که آرام باشید و به پزشک مراجعه کنید.

 

دکتر فاطمه ارشادی
این مطلب به ویرایش و تأیید رسیده است، ایشان متخصص زنان و زایمان، فارغ التحصیل سال 1375 پزشکی عمومی از دانشگاه تهران و رشته تخصصی جراحی زنان ونازایی از دانشگاه هرمزگان در سال ۱۳۸۳ می باشد. خدمات قابل انجام در مطب وی درمانها وجراحی های مربوط به بیماریهای زنان، انجام سونو گرافی، مراقبتهای دوران بارداری و راهنماییها و مشاوره های لازم جهت ازمایشات غربالگری جنین و انجام زایمان های طبیعی و سزارین می باشد.

امتیاز مطلب: 89% 89