Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
کیلید : پاسخ تمام سوالهای ملکی

ازگذشته واگذاری و پیداکردن ملک اصطلاحا یک کار مردانه محسوب می‌شد و خانم‌ها کم‌تر علاقه‌ای به جستجو در بین مشاورین املاک نشان می‌دادند و ترجیح این بود، خانم‌ها صرفا برای بازدید نهایی از ملک حضور فیزیکی داشته باشند،‌ که دلایل آن در گذشته موجه بود. اما امروزه دیگر با تغییر و ارتقا فرهنگ در جامعه  در خصوص یکسان بودن فعالیت خانم‌ها و آقایان این مهم نیز اصلاح شده است. از سوی دیگر جستجوی خانه همچون سایر خدمات و فعالیت‌های روزانه از طریق فضای اینترنت صورت می‌گیرد و می‌توان به‌ راحتی خرید یک کالا، برای اجاره آپارتمان در باغ فیض یا موارد دیگر اقدام کرد.

این امرتا جایی پیشرفت کرده که می‌توان با عکس‌های سه بعدی که مالکان یا مشاورین از ملک در سایت‌ها قرار می‌دهند بازدید جزئی از واحد داشت و بعد از آن برای بازدید حضوری اقدام کرد. اما سامانه‌های مختلف این فرآیند را بروزرسانی کرده و درحال اضافه کردن ابزارهای خود هستند تا این فرآیند تسهیل شود. 

یکی از بزرگترین سامانه‌های فعال در این حوزه سامانه هوشمند کیلید است که فایل‌های خود را از طریق هوش‌مصنوعی انجام می‌دهد. هوش مصنوعی توانسته وجوه تمایز این سامانه را نسبت به سایر سامانه‌های فعال در این حوزه افزایش دهد و ابزار‌های مختلفی برای این بخش فراهم کند تا مردم بتوانند کمترین فعالیت فیزیکی را برای بهترین خرید یا اجاره داشته باشند. 

این ابزارها در بخش‌هایی همچون جستجو ایجاد شده که یکی از مرسوم‌ترین آنها اعمال فیلتر است. کاربر از طریق این ابزار می‌تواند با مشخص کردن محله مورد نظر خود، متراژ، بازه قیمتی و سایر مباحث کاربردی به هدف خود که پیدا کردن بهترین گزینه برای تأمین نیاز مسکن خود است، دست یابد. یکی دیگر از ابزار جستجو پیدا کردن خانه مورد نظر از روی نقشه با مشخص کردن محدوده مورد نظر است. این ابزار گستره جستجو را به مقدار بسیار زیادی کوچک‌تر کرده و کاربر را از گشتن در بین فایل‌های نامناسب بازمی‌دارد. از سوی دیگر کیلید با نقشه حرارتی خود که هر منطقه را به نسبت ارزش و تعداد معاملات به رنگ‌های خاص خود مشخص می‌کند، دید بازتری به کاربران برای ورود به هر منطقه می‌دهد. 

گفتنی است یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارهای کیلید تخمین قیمت است. این ابزار تنها با وارد کردن کد پستی تمام اطلاعات ملک را به متقاضی ارائه می‌دهد. اطلاعاتی همچون متراژ، نوع ساخت، سال ساخت، قیمت و ارزش واقعی ملک که سامانه هوشمند کیلید آن را تخمین زده ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است این تخمین قیمت از ضریب خطای بسیار پایینی برخوردار است و این دقت بالا به‌واسطه تکنولوژی هوش مصنوعی است که کیلید آن را در تمام بخش‌های خود به کار گرفته است. گفتنی است این ابزار تمام مؤلفه‌هایی که نیروی انسانی برای تخمین قیمت یک ملک در نظر می‌گیرد را محاسبه کرده و ارائه می‌دهد. 

این ابزارها در نهایت به افزایش آگاهی و اطلاعات مسکنی مردم کمک می‌کند و باعث می‌شود تهیه مسکن راحت‌تر و با کیفیت بیشتری صورت بگیرد. تمام این موارد را می‌توان در بخش اطلاعات بازار مسکن کیلید مشاهده کرد. این بخش کیلید تمام اطلاعات معاملات ملک را در قالب نمودار در اختیار کاربران قرار می‌دهد. گفتنی است کاربر می‌تواند این اطلاعات را در بازه‌های زمانی مختلف و منطقه دلخواه مشاهده کند. 

گفتنی است ابزاری که استقبال بسیاری برای استفاده از آن در بین مردم به‌خصوص خانم‌ها شد، سیستم (AR) است. این ابزار می‌تواند تمام فایل‌هایی که در فاصله 500 متری دید دوربین گوشی همراه قرار دارد را نشان دهد. بدین‌صورت اگر قصد خرید یا اجاره آپارتمان در یوسف‌آباد را داشته باشید، می‌توان با قدم زدن در این محله و نگاه کردن به دوربین گوشی همراه خود، خانه‌هایی که در سامانه کیلید بارگذاری شده‌اند را مشاهده کنند. 

از سوی دیگر کیلید در بخشی مجزا با عنوان کیلید مگ" KiliDmag" تمام این اطلاعات را به‌صورت گزارش‌هایی همراه با مطالبی در خصوص مسکن و شهرسازی، معماری، دکوراسیون داخلی، سبک زندگی و سایر حوزه‌های کاربردی تولید کرده و به انتشار می‌رساند. ازاین‌رومی‌توان کیلید را منبعی برای دریافت کلیه اطلاعات ملکی دانست و از آن به‌عنوان مرجعی برای رفع کلیه نیازهای ملکی استفاده کرد. به زبان ساده تمام متقاضیان خرید یا اجاره آپارتمان در ولنجک می‌توانند قبل از اقدام به جستجوی ملکی ابتدا به سامانه هوشمند کیلید مراجعه کرده و با آگاهی بیشتر به سراغ خرید یا اجاره در این محله اقدام بروند. 

امتیاز مطلب: 100% 100