Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
شکم زنان باردار پسر

یکی از افسانه های شایع در بارداری این است که می توانید جنسیت نوزاد را با استفاده از اندازه و شکل شکم بگویید. با این حال، این ابعاد هیچ ارتباطی با جنسیت فرزند شما ندارند. این ابعاد و اندازه ها فقط موقعیت جنین، جفت و رحم را نشان می دهد و رابطه ای با جنسیت نوزاد ندارد. بنابراین، ممکن است شنیده باشید هنگامی که شکم بالاتر است فرزند شما دختر است و هنگامی که شکم پایین تر است فرزند شما پسر است. ممکن است این نکات برای شما درست نباشد.

شکل و اندازه شکم در بارداری

فرم بارداری شما یکی از مواردی است که اطلاعات زیادی در خصوص بارداری شما ارائه می دهد. در هر جلسه ملاقات با پزشک قبل از زایمان، پزشک یا ماما شکم شما را اندازه گیری می کند تا مطمئن شود شکم در حال رشد است. در اینجا آنها ارتفاع پایه را – بالای رحم از استخوان شرمگاهی- را اندازه گیری می کنند. این اندازه در هر هفته در دوران بارداری رشد می کند. در هفته 22 بارداری این عدد به 20 تا 24 سانتیمتر رسیده است.

گاهی اوقات شکم خانم بالا قرار دارد و فرزند او پسر دارد و یا شکم پایین قرار دارد و فرزند دختر است. این مسئله در بارداری های مختلف متفاوت است. بعضی از خانم ها در تمام بارداری ها شکمشان بالا قرار دارد و برخی دیگر در تمام بارداری ها شکمشان پایین قرار دارد (17 علایم حاملگی پسر). بالا یا پایین بودن شکم به عوامل زیادی بستگی دارد.

اندازه و شکل شکم شما عمدتا در مورد وضعیت بدن شما، چگونگی حمل جنین، چگونگی رشد رحم رشد و چگونگی قرارگیری جنین در رحم در هر روز می باشد.

شکل شکم زن باردار پسر

شکل شکم زن باردار پسر

ممکن است شنیده باشید شکل و موقعیت شکم، بالا و یا پایین بودن آن، نشان دهنده بارداری پسر یا دختر است. فرهنگ ها و سنت های مختلف روش های متفاوتی برای تعیین جنسیت جنین دارند و ممکن است نظرات با یکدیگر متفاوت باشد.

شکل شکم شما هندوانه ای است یا شبیه توپ بیسبال ؟یکی دیگر از باورهای قدیمی که برای تعیین جنسیت جنین مورد استفاده قرار می گرفته شکل شکم در دوران بارداری بود زنانی که شکمشان مثل هندوانه باشد نوزادشان دختر و زن حامله ای که شکمش فرمی شبیه توب بیسبال دارد نوزادش پسر خواهد بود.

وقتی در شکم مادر باردار ، جنین پسر باشد ، معمولا شکم مادر باردار به حالت یک توپ گرد در می‌آید که کمی از کناره های شکم فاصله گرفته و از وسط شکم ، بیشتر برآمده می‌باشد. در این حالت اگر به دو کنار شکم مادر حامله دقت کنیم ، انگار کمی به طرف داخل بدن حالت فرورفتگی دارند. اما در مورد جنین دختر ، وضعیت کمی با جنین پسر متفاوت است.

حدس زدن جنسیت نوزاد در حال حاضر بسیار پیچیده است و بسیاری از خانم ها از اسکن اولتراسوند و سایر روش ها استفاده می کنند تا به صورت دقیق جنسیت جنین را تعیین کنند (جنین پسر کجای شکم قرار دارد؟).

چرا شکم کوچک و بزرگ است؟

توضیح اشکال مختلف شکم توسط دکتر جان تپپیل در مقاله ای در مورد بارداری مناسب مطرح شده است. مشاهدات او عبارتند از:

  •  حجم عضله خوب باعث می شود شکم کوچکتر به نظر برسد.
  •  حجم عضلات ضعیف تر باعث می شود شکم برزگتر به نظر برسد.
  •  نوزادان بزرگتر باعث می شوند شکم بزرگتر به نظر برسد.
  •  چند قلوها باعث می شوند شکم بزرگ تر به نظر برسد.
  •  شکل طبیعی رحم زن می تواند شکل شکم را تغییر دهد.
  •  تنه کوتاهتر باعث عریض تر شدن شکم می شود.
  •  تنه بلندتر باعث باریک تر شدن شکم می شود.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: pregnancy.lovetoknow.com

امتیاز مطلب: 85%
85