Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
5 مزایا و 5 مضرات کار با دستگاه آر اف فرکشنال  ( rf )

درمان با فرکانس رادیویی (rf) چیست؟

بر اساس اصطلاح علمی (rf)، درمان رادیوفرکانسی یک ابزار غیر جراحی برای "تغییر شکل" بدن و صورت از زیر لایه سطحی پوست است. این روش از دستگاه های پیشرفته طراحی شده برای درمان مشکلات پوستی ناشی از پیری در مردان و زنان (مانند چین و چروک، بافت چربی بیش از حد و یا سلولیت) استفاده می کند.  این روش از امواج رادیویی استفاده می کند که عمدتا انرژی گرمایی است و برای بازسازی بافت و تولید الاستین و کلاژن جدید طراحی شده است.

بر خلاف روش های تهاجمی که عمدتا بر بیشتر لایه های سطحی پوست تاثیر می گذارند، حرارت حاصل از درمان رادیوفرکانس عمدتا در عمیق ترین لایه پوست، درم، بدون تاثیر بر لایه های بالای آن مانند اپیدرم، اثر می کند.
از آن جا که گرما باعث انقباض بافت های زیر زمینه (به خصوص در سطح درم) می شود، بافت های نرم در داخل آن قسمت از بدن، فشرده و منقبض می شود و حتی کلاژن جدید ایجاد می کند که به طور معمول چند ماه طول می کشد تا تکمیل شود.

قرار گرفتن بافت های نرم در مقابل امواج رادیواکتیو به همراه کلاژن سالم باعث جوان تر و الاستیک تر شدن پوست می شود.  ار اف فرکشنال درمانی است که به طور قابل توجهی پوست شما را سفت می کند و نشانه های پیری را کاهش می دهد. RF  با هدف قرار دادن خطوط ظریف، چین و چروک، پوست شل، علائم کششی و منافذ باز نتایج قابل ملاحظه ای ارائه می دهد که سه بار درمان آن در فواصل 4 هفته ای می باشد.

مزایای استفاده از ار اف فرکشنال یا رادیوفرکانسی

1. کاهش حذف سلولیت 

فقط خانم ها تحت تاثیر سلولیت قرار می گیرند. سلولیت مشکل پوستی زنانه است که معمولا در اطراف باسن و در پشت ران که چربی ذخیره می شود، ایجاد می شود. با توجه به درمان RF، مشکلات پوستی ناشی از سلولیت با استفاده از این روش درمان می شود. حرارت حاصل از درمان RF باعث کاهش بافت های چربی اضافی می شود.

2. کاهش چربی های بدن

بر خلاف سلولیت که چربی های پوستی عمیق دارند و فقط در خانم ها دیده می شود، چربی کل بدن در مردان و زنان دیده می شود. از دید آناتومی، سلولیت و چربی کلی بدن یک چیز مشترک دارند - مشکل مربوط به بافت های چربی از زیر سطوح پوست سطحی و لایه های پایینی پوست است. مکانیسم گرمای حاصل از درمان RF موجب می شود که چربی های بدن ذوب شده و به سیستم منتهی شود و باعث از دست دادن چربی های بدن می شود.

3. محکم کردن پوست

 پوست را تقویت و سفت می کند، خطوط و چین و چروک ها را کاهش می دهد، بافت و تن پوست بهبود می یابد. به طور تقریبی چروک های پوستی خطوط واضح روی پوست افراد سالخورده می شود که اغلب به دلیل پیری ایجاد می شود. در مواردی که مشکلات پوستی مربوط به چین و چروک نمی باشد، ناشی از تغییرات ناگهانی وزن می باشد که باعث کشیدگی پوست می شود.

با استفاده از درمان RF، بافت نرم عمیق زیر پوست تحریک می شود که از طریق تولید بافت های جدید کلاژن که نسبت به امواج RF واکنش پذیر هستند، روند بهبود تسهیل می شود.  RF برای پوست صورتی که آویزان شده است استفاده می شود.

4. لیپوساکشن پس از عمل

همه افرادی که از لیپوساکشن استفاده می کنند 100٪ به نتیجه مطلوب نمی رسند. گاهی در ناحیه ای که چربی های بدن برداشته شده است توده هایی دیده می شود. اگرچه اقداماتی می توان برای بهبود این مسئله انجام داد اما درمان RF می تواند به عنوان درمان غیر جراحی برای تسکین پوست استفاده شود.

5. بازسازی هیکل

درمان RF با استفاده از تکنولوژی که در زیر سطح پوست عمل می کند و لایه های سطحی را دست نخورده باقی می گذارد به بازسازی بدن می پردازد. علاوه بر درمان سلولیت، حذف چربی های ناخواسته، سفت کردن پوست و صاف کردن پوست پس از لیپوساکشن،  RF به تغییر شکل بدن نیز کمک می کند. در این روش، بیمار پس از تغییر شکل در اثر کاهش وزن زیاد، می تواند به بازسازی بدن بپردازد. 

6-  کاهش علائم زخم و کشش 

همانطور که کلاژن جدید تحریک می شود، پوست سالم تر، قوی تر و تصفیه شده و در نتیجه بافت صاف شدن پوست و کاهش علائم زخم ها می شود.

7- منافذ باز را كاهش می دهد

اندازه منافذ بطور قابل توجهی بعد از 2 تا 5 درمان بهبود می یابد.

هنگام کار با دستگاه ار اف

 سوزن های  RF به صورت دقیق با بالاترین استانداردهای پزشکی ساخته می شوند تا بهترین درمان ممکن برای RF های میکرو سوزن را ارائه دهند.  سطح صاف سوزن یک پالس انرژی یکنواخت را فراهم می کند، که باعث کم کردن آسیب ناخواسته به بافت اطراف می شود بسته به علائم و درمان، بین سوزن میکرو غیر عایق و عایق یکی را انتخاب کنید

یک کرم بی حسی موضعی 20-30 دقیقه قبل از درمان استفاده می شود. درمان حدود 20-30 دقیقه طول می کشد که شامل مراقبت پس از درمان می باشد.  بیمار ممکن است در عرض 3-4 ساعت در معرض اریتم گذرا قرار گیرد. درمان معمولا حدود 3-4 هفته فاصله دارد و اکثر بیماران نتایج خوبی را پس از 2-4 تست مشاهده می کنند.

عوارض ناشی از درمان با ار اف فرکشنال

 

دستگاه ار اف فرکشنال رادیوفرکانسی

در حالی که کشف درمان با فرکانس رادیویی یکی از بهترین کشف های صنعت مراقبت از پوست است، اما درمانی کامل نیست. در حقیقت، این درمان خطرات خاصی دارد که ممکن است بیمار را تحت تاثیر قرار دهد.

1.    درمان با فرکانس رادیویی اثرات جانبی جزئی دارد:

درمان RF به دلیل عدم ایجاد صدمات در فرآیند، فوق العاده است، اما این درمان لزوما 100٪ بدون ریسک نیست. عوارض جانبی متداول درمان RF عبارتند از:

  •  قرمزی روی پوست
  •  تورم ملایم
  •  حساسیت محل درمان
  •  و فرورفتگی

ممکن است کبودی نیز به عنوان یک عارضه جانبی دیده شود. همانطور که هیچ دو نفر شبیه نیستند علائم و عوارض جانبی RF نیز در افراد مختلف متفاوت است. کارشناسان توصیه می کنند پس از درمان RF از محلول های موضعی پوست استفاده نشود تا احتمال عوارض جانبی کاهش یابد.

2.    درمان با ار اف دارای تابش است:

در این درمان تابش وجود دارد. کارشناسان می گویند این میزان تابش باعث آسیب نمی شود، اما ممکن است بعضی افراد حساس باشند. کسانی که حساس هستند درد را تجربه می کنند. 

3.    دیگر اثرات جانبی جدی

درمان RF عوارض جانبی جدیتری نسبت به موارد ذکر شده دارد. برای درمان هایی مانند سفت کردن پوست، عوارض جانبی مانند: سوختگی، زخم های دائمی، تغییر رنگ پوست، زخم های باز، کاهش چربی پوستی عمیق و عفونت ها ممکن است دیده شود.

4.    خروجی همیشه قابل پیش بینی نیست

این درمان برای سفت کردن پوست در مقایسه با درمان های دیگر تاثیر بیشتری دارد اما نتیجه این درمان همیشه قابل پیش بینی نیست. 

5.    بعضی از درمان های رادیویی تنها برای درصد کمی از بیماران کار می کند:

بعضی از متخصصان معتقدند این روش به تنهایی برای سفت کردن پوست مناسب نیست. مزایای استفاده از فرکانس رادیویی و درمان به تنهایی برای همه موثر نیست. اگر هم برای همه موثر باشد به قدر کافی خوب نیست و باعث سفت شدن پوست نمی شود.

ممکن است درمان فرکانس رادیویی به دلیل عدم ایجاد آسیب، یک راه مناسب برای مقابله با برخی از مشکلات رایج پوست باشد اما این نیز معایبی دارد. درمان RF باعث عوارض جانبی می شود که از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما می توان به راحتی با اقدامات احتیاطی مناسب مانع از ایجاد این عوارض جانبی شد. اگر این درمان برای شما موثر نباشد، چطور باید متوجه شوید:

در نهایت، آنچه که نگران آن هستید این است که آیا این درمان به پوست شما آسیب وارد می کند یا خیر. تنها راه فهمیدن این موضوع مشورت با یک متخصص پوست و آزمایش است. معمولا قبل از انجام درمان اصلی، از درمان های دیگر تست می شود. در این آزمایشات RF در بعضی از قسمت های بدن انجام می شود و واکنش بدن به کرم ها و ابزارها مشاهده می شود. اما حتی در این صورت، ممکن است پوست صورت شما به دستگاه واکنش نشان دهد بنابراین ابتدا در قسمتی از زیر چانه یا گردن که کمتر دیده می شود آزمایش را انجام دهید. چه کاری برای عوارض جانبی کم انجام دهید:

  • به هرحال عوارض جانبی کمی از جمله قرمزی، تورم و حساسیت مشاهده می کنید.
  • متخصص پوست قادر است به شما چگونگی مقابله با این عوارض یا چگونگی جلوگیری از این عوارض جانبی را نشان دهد.
  • درمان های RF می تواند بسیار موثر باشد، به ویژه اگر توانایی مالی برای درمان مداوم داشته باشید. اغلب اوقات نتایج بعد از چند جلسه درمان مشاهده می شود.

مقالات پیشنهادی اوما در ارتباط با لاغری موضعی

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 95% 95