Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
12 نکته مهم در لاغری موضعی با کویتیشن

کویتیشن تکنیک حذف سریع چربی است. تمام روش های کاهش وزن ادعا می کنند که به صورت سریع و آسان انجام می شوند و کویتیشن نیز استثنا نیست. این روش حدود سی دقیقه زمان می برد. با وجودی که این روش می تواند به کاهش سلول های چربی کمک کند، اما تغییر رژیم غذایی یا ورزش برای کاهش وزن مورد نیاز است. 

كويتيشن چیست؟

كويتيشن یک روش فراصوت برای کاهش وزن است. برای درمان نیاز به پزشک نیست. پس از چندین جلسه، چند اینچ کاهش سایز دیده می شود. این روش از تکنولوژی كويتيشن (فراصوت) برای حمله به چربی استفاده می کند که با وجود رژیم غذایی (20 نوع رژیم غذایی موجود در دنیا) و ورزش منظم، کاهش سایز بیشتری دیده می شود. مناطقی که امکان انجام كويتيشن دارند عبارتند از:

کویتیشن و لاغری موضعی

 •  زانوی داخلی
 •  سینه مردها
 •  قسمت بالای بازو
 •  باسن
 •  پهلوها
 •  شکم

كويتيشن چگونه عمل می کند؟

این عمل براساس فرکانس پایین کار می کند. امواج فراصوت امواج الاستیکی است که برای انسان قابل شنیدن نیستند (بیش از 20،000 هرتز). یک اثر اپیزوالکتریک با استفاده از مواد کوارتز یا سرامیک امواج را تولید می کند. صدای تولید شده به راحتی از طریق حالت های مختلف فیزیکی از جلمه جامد، مایع و یا گاز منتشر می شود. بنابراین، كويتيشن یک برنامه کاربردی است که از امواج فراصوت استفاده می کند و بدون هیچگونه عمل جراحی پی می رود و با انتقال سیگنال انرژی از طریق پوست انسان باعث اختلال در بافت چربی می شود. کاهش چربی با این روش با هدف اصلاح ظاهر بدن شما انجام می شود. به این ترتیب، بله، این روش اثر خواهد کرد. اما، اگر به دنبال کاهش وزن هستید، این روش اثر نمی کند. 

مزایای استفاده از كويتيشن

مزایای استفاده از کویتیشن

این عمل نتایج کوتاه مدتی را فراهم می کند. بسیاری از مشتریان بعد از چند جلسه، کاهش قابل توجهی در سایز مشاهده کردند. با این وجود، برخی پس از پنج یا ده جلسه، تغییری مشاهده نکردند. درست مانند مکمل های کاهش وزن، هیچ دو نفر تجربه مشابهی نخواهند داشت. نتایج بر اساس متابولیسم بدن، ساختار بافت، منطقه مورد نظر، سن و تغییرات هورمونی از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. احتمالا مهمترین چیز برای یادآوری این است که فقط به این دلیل که سلولهای چربی کمتری دارید، به این معنی نیست که سلولهای چربی دیگر در اثر رژیم غذایی ناسالم بزرگتر نخواهند شد.

آیا جایگزینی برای كويتيشن وجود دارد؟

بله، جایگزین استاندارد لیپوساکشن است. لیپوساکشن مشابه است، زیرا هر دو با هدف حذف / مکیدن چربی بیش از حد از بدن بدون ایجاد عوارض جانبی بر بافت عصبی، عضلانی و رگ های عروقی عمل می کنند. توجه داشته باشید که لیپوساکشن بر خلاف كويتيشن جراحی است. لیپو كويتيشن متفاوت از لیپوساکشن معمولی است.  لیپوساکشن دارای احتمال بالایی از خطرات سلامتی و عوارض جانبی است. گزینه های غیر جراحی دیگر شامل فریز چربی می باشد.

12 نکته مهم درباره لاغری موضعی با کویتیشن

دستگاه لاغری موضعی کویتیشن

1- كويتيشن در مقابل لیپولیزر

برای افراد مبتدی، دستگاه لاغری لیپولیزر مبتنی بر لیزر است. لیزر به سمت پوست هدایت می شود تا آن را سفت کند و بافت چربی ذوب شود. گفته می شود لیزر به هر چیز دیگری شامل رگ های خونی که در مقابل آن قرار می گیرد، تاثیر می گذارد. لیزر حرارت ایجاد می کند که متابولیسم اسیدهای چرب را ایجاد می کند که باعث می شود سلول چربی مقدار زیادی انرژی آزاد کنند.

2- كويتيشن در مقابل كرايوليپوليز

شبیه به كويتيشن، كرايوليپوليز نیز به دنبال رسوب های چربی بزرگ است و هیچ بهبودی نیاز ندارد.

3- تاثیر كويتيشن در کاهش وزن

تاثیر طولانی مدت در کاهش وزن در كويتيشن وجود ندارد. شما می توانید سلول های چربی زیادی را از بین ببرید، اما اگر رژیم غذایی شما دارای کالری بیشتری از نیاز بدن باشد، چربی اضافی در سلول های باقی مانده ذخیره می شود.

4-  موارد عدم استعمال كويتيشن

برخی از موارد منع مصرف عبارتند از:

 •  این روش برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود.
 •  زنان باردار و همچنین افراد صرعی باید از انجام این روش خودداری کنند.
 •  افراد مبتلا به بیماری هایی مانند فشار خون، دیابت و سرطان نباید از روش كويتيشن استفاده کنند.
 • افرادی که در قسمت درمان ایمپلنت های فلزی دارند نباید از این روش استفاده کنند.

5- اثرات جانبی كويتيشن

گرچه عوارض جانبی كويتيشن به ندرت شنیده می شود، اما این به این معنا نیست که هیچ عارضه ای ندارد. عوارض جانبی که در بررسیها یافتیم عبارتند از:

 •  قرمزی پوست و تحریک شدن پوست
 •  افزایش دمای بدن
 •  درد و دل درد خفیف
 •  افزایش تشنگی
 •  سردرد

6- مراقبت های پس از كويتيشن چیست؟

مهمترین بخش این فرآیند این است که دستورالعملهای مراقبت های پس از كويتيشن را دنبال کنید. برای شروع، بهتر است از الکل اجتناب کنید. الکل حاوی کالری بدون ارزش غذایی می باشد. سایر ملاحظات مهم مراقبت بعد از کویتیشن عبارتند از:

 •  افزایش مصرف آب
 •  مواد غذایی غنی تر و مواد مغذی را انتخاب کنید
 •  تمرین روزانه را برای سفت کردن پوست و کاهش وزن اضافی استفاده کنید
 •  از غذاهای چرب اجتناب کنید
 •  منطقه درمان را ماساژ دهید.

7- آیا درمان کویتیشن نتایج فوری و طولانی مدت را به ارمغان می آورد؟

اکثر مشتریان پس از یک جلسه، کاهش چند سانتی متر سایز را مشاهده می کنند. نتایج ممکن است با ساختار مختلف بافت، محل درمان، سن، متابولیسم، داروها و تغییرات هورمون ها متفاوت باشد. رژیم غذایی مناسب و افزایش فعالیت بدنی قطعا باعث نتایج بهتر می شود.

8- در طول کویتیشن چه احساسی دارید؟

یشتر مشتریان این روش را بدون درد توصیه می کنند. با این وجود، ممکن است ناراحتی ناشی از سر و صدایی خاص دیده شود، اما اگر با اپلیکاتور تماس نداشته اید، هیچ آسیبی دیده نمی شود. در طول درمان نیز ممکن است کمی احساس گرما کنید.

9- آیا قبل یا بعد از کویتیشن باید دستورالعمل خاصی را دنبال کنید؟

ما رژیم کم کالری را توصیه می کنیم (رژیم لاغری سه روزه سریع) و توصیه می کنیم حداقل 1.5 لیتر آب قبل و بعد از جلسه بنوشید. آب آشامیدنی بخشی ضروری برای از بین بردن چربی است.

10- نتایج كويتيشن چیست؟

تعداد جلسات كويتيشن به پاسخ بدن شما به این روش بستگی دارد. 

11- آیا جایگزینی برای كويتيشن وجود دارد؟

بله، جایگزین استاندارد لیپوساکشن است. لیپوساکشن مشابه است، زیرا هر دو با هدف حذف / مکیدن چربی بیش از حد از بدن بدون ایجاد عوارض جانبی بر بافت عصبی، عضلانی و رگ های عروقی عمل می کنند.

12- آیا کویتیشن جراحی است؟

توجه داشته باشید که لیپوساکشن بر خلاف كويتيشن جراحی است. لیپو كويتيشن متفاوت از لیپوساکشن معمولی است.  لیپوساکشن دارای احتمال بالایی از خطرات سلامتی و عوارض جانبی است. گزینه های غیر جراحی دیگر شامل فریز چربی می باشد.

8 رژیم لاغری سریع و موثر

رژیم لاغری | چگونه لاغر شویم؟

رژیم لاغری شیر در 4 هفته


تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.dietspotlight.com

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 97% 97


 • profilesophia banoo1397/05/30

  سلام.ممنونم بابت مقاله مفیدتون.من فکر میکنم هر روشی غیر از ورزش و رژیم غذایی مناسب،ضررش بیشتر از منفعتش هست.اینکه به سلول های چربی حمله کرد،چه با صوت چه با لیزر و یا سرما،ریسک ابتلا به سرطان رو چندین برابر میکنه.اضافه وزن یک شبه به وجود نیومده که یک شبه هم رفع بشه 😊🙂