Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
20 سوال رایج در لیزر موهای زائد

اگر از هیچ یک از روش های اصلاح مو راضی نیستید می توانید لیزر مو را امتحان کنید. لیزر موهای زائد یکی از معمول ترین روش های آرایشی در کل دنیا است. در این روش پرتوهای نور با شدت و متمرکز به فولیکول های مو برخورد می کنند. رنگدانه ها در فولیکولها نور را جذب می کند. در اثر این اتفاق مو از بین می رود. در این مقاله بطور کامل لیزر موهای زائد شرح داده شده است:


لیزر موهای زائد چگونه کار میکند؟

اصل کلیدی در لیزر مو مطابقت طول موج های خاصی از نور و مدت زمان پالس با یک هدف خاص (ملانین در فولیکول مو که از بافت اطراف دور می شود) است. ملانین رنگدانه طبیعی در پوست و مو است. لیزر موهای زائد یک روش پزشکی است که از پرتو متمرکز نور (لیزر) برای حذف موهای زائد استفاده می کند. در طول لیزر موهای زائد، لیزر نور را منتشر می کند که توسط رنگدانه (ملانین) در مو جذب می شود. انرژی نور به گرما تبدیل می شود که باعث آسیب رساندن به کیسه های لوله ای داخل پوست (فولیکول های مو) که موها را تولید می کنند، می شود. این آسیب باعث جلوگیری یا تاخیر در رشد مو می شود.

اگر چه لیزر موها به مدت طولانی موجب تاخیر در رشد مو می شود، اما معمولا باعث حذف دائمی مو نمی شود. بنابراین نیاز به چند بار لیزر برای حذف موهای اولیه است. لیزر موهای زائد برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند موثرتر است.

در ادامه شما را دعوت میکنم برای درک بهتره چگونگی کارکرد دستگاه  لیزر موهای زائد فیلم زیرا مشاهده کنید:

 کدام نوع لیزر برای هر نیاز خوب است؟

سه نوع محبوب لیزر عبارتند از:

انواع لیزر موهای زائد

1- لیزر دیود:

لیزر دیود برای پوست روشن و تیره بسیار موثر است. نکته کلیدی در لیزر دایود، موفقیت در انتقال انرژی بالا به پوست است. انرژی توسط ملانین اطراف فولیکول مو جذب می شود اما به بافت اطراف تاثیر نمی گذارد. لیزر دایود از یک طول موج نور استفاده می کند که دارای نرخ جذب بالای ملانین می باشد. همانطور که ملانین گرم می شود، ریشه و جریان خون به فولیکول ها را از بین می برد و رشد مو را به صورت دائمی متوقف می کند. لیزر دایود فرکانس بالا و پالس کم ارائه می کند و برای انواع پوست استفاده می شود. لیزر دایود برای پوست های تیره تر موثرتر است. این لیزر برای موهای نازک تر و روشن تر کمتر تاثیر دارد. این لیزر نرخ تکرار سریعی دارد و مناطق بزرگی را پوشش می دهد و به درمان سریع مناطق بزرگتر می پردازد.

2- لیزر الکساندریت:

این لیزر سریع ترین نوع لیزر است و برای درمان مناطق بزرگتر در میان بیمارانی که لکه های سبز زیتونی دارند موثر است. این لیزر سریع ترین نوع لیزر است. این لیزر برای حذف مو از مناطق بزرگتر بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این لیزر یکی از رایج ترین روش های حذف مو است.

3- Nd YAG:

این لیزر پالس بلند را می توان با خیال راحت برای تمام انواع پوست، از جمله برنزه استفاده کرد. این لیزر در مقایسه با انواع دیگر لیزرها برای موهای نازک یا روشن کمتر تاثیر دارد.

4- لیزر IPL

تکنولوژی IPL (نور پالسی شدید) به طور فنی درمان لیزری نیست. این تکنولوژی از طیف گسترده ای از نور با طول موج های متفاوت استفاده می کند که منجر به انرژی غیرمتمرکز در اطراف مو و پوست می شود. در نتیجه انرژی زیاد و جذب کمتر در فولیکول منجر به تخریب موثر مو می شود. استفاده از نور باعث افزایش احتمال عوارض جانبی مانند سوختگی یا تغییر رنگ پوست می شود. IPL ها معمولا برای انواع پوست های نازک تر مناسب هستند.

آیا IPL دائمی است؟ بر خلاف آنچه که اغلب ادعا می شود، IPL روش دائمی حذف موی نیست بلکه یک روش دائمی در کاهش مو است. اگر چه IPL به طور دائم موهای بدن را کاهش می دهد، اما به طور دائمی باعث از بین رفتن موها نمی شود.

آیا IPL مانند لیزر موهای زائد است؟ اغلب IPL و لیزر اشتباه گرفته می شوند. IPL یک نور پالسی شدید است که با استفاده از طیف کامل نور با طول موج های مختلف عمل می کند، در حالی که لیزر از یک طول موج خاص نور استفاده می کند. ... هدف رنگ فولیکول مو است.

تفاوت بین لیزر دایود و IPL چیست؟

تکنولوژی IPL نیاز به درمان منظم و طولانی مدت برای کاهش مو دارد. لیزر دایود به طور موثر با ناراحتی کمتر و درمان بیشتر پوست و مو نسبت به IPL عمل می کند.

فواید لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر برای از بین بردن موهای ناخواسته صورت، پا، بازو، زیر بغل، خط بیکینی و دیگر مناطق مفید است. فواید لیزر موهای زائد عبارتند از:

1- دقت. لیزر می تواند به طور انتخابی موهای تیره و درشت را هدف قرار دهد و پوست اطراف را بدون آسیب می گذارد.

2- سرعت. هر پالس لیزر یک ثانیه طول می کشد و می تواند موهای بسیاری را به صورت همان زمان تحت تاثیر قرار دهد. مناطق کوچک مانند بالای لب را می توان در کمتر از یک دقیقه درمان کرد و درمان مناطق بزرگ مانند پشت و یا پاها ممکن است یک ساعت طول بکشد.

3- پیش بینی پذیری. اکثر بیماران معمولا پس از سه تا هفت جلسه حذف دائمی مو را مشاهده می کنند.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

 

مراقبت های لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک روش پزشکی است که نیاز به آموزش برای انجام و ریسک بالقوه دارد. قبل از لیزر موهای زائد باید مدارک پزشک یا تکنسین را بررسی کنید. اگر در حال برنامه ریزی برای لیزر موهای زائد هستید، باید از شش هفته قبل از لیزر از سایر روش ها مانند اپیلاسیون، و الکترولیز استفاده نکنید. لیزر ریشه های مو را هدف قرار می دهد که به طور موقت با استفاده از روش وکس یا موچین از بین می رود.

همچنین شش هفته قبل و بعد از لیزر از قرار گرفتن در معرض آفتاب اجتناب کنید. قرار گرفتن در معرض تابش خورشید، لیزر موهای زائد را بی تاثیر می کند و پس از لیزر عوارض را بیشتر می کند. اگر علاقه مند به لیزر موهای زائد هستید، دکتری را انتخاب کنید که گواهی تخصصی مانند پوست و زیبایی داشته باشد و در زمینه لیزر نیز تجربه داشته باشد. اگر دستیار پزشک یا پرستار مجرب این کار را انجام می دهد، مطمئن شوید که یک پزشک در طول درمان کار را تحت نظارت دارد و در محل حضور دارد. 

قبل از لیزر موهای زائد، با پزشک مشورت کنید تا تعیین کند آیا این گزینه برای شما مناسب است یا خیر. پزشک به احتمال زیاد کارهای زیر را انجام می دهد:

 •  سابقه پزشکی خود را مرور کنید، از جمله مصرف دارو، سابقه اختلالات پوستی یا زخم، و روش های از بین بردن موهای زائد
 •  در مورد خطرات، مزایا و انتظارات، از جمله مواردی که لیزر می تواند و نمی تواند انجام دهد بحث کنید
 •  قبل و بعد از لیزر عکس بگیرید تا برای ارزیابی و بررسی های طولانی مدت استفاده شود
 • در جلسات مشاوره، در مورد یک طرح درمان و هزینه های مربوطه بحث کنید. 

دکتر همچنین دستورالعمل های ویژه ای برای آماده سازی برای لیزر موهای زائد ارائه می دهد. این دستورالعمل ها شامل موارد زیر است:

 •  در معرض خورشید قرار نگیرید. از توصیه های پزشک در خصوص قرار نگرفتن در معرض آفتاب تا شش هفته قبل از درمان پیروی کنید و روزانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 •  روشن کردن پوست. از کرم های ضد آفتاب که پوست شما را تیره می کند اجتناب کنید. اگر اخیرا برنزه کرده باشید، پزشک ممکن است کرم سفید کننده پوست تجویز کند.
 •  اجتناب از روش های دیگر حذف مو. موچین، وکس و الکترولیز می تواند فولیکول مو را مختل کند و باید حداقل چهار هفته قبل از درمان از استفاده از آن ها اجتناب کنید.
 •  اجتناب از داروهای رقیق کننده خون. از پزشک خود در مورد داروهایی مانند آسپیرین یا داروهای ضد التهاب که باید قبل از لیزر اجتناب شود سوال کنید.
 •  اصلاح منطقه لیزر. روز قبل از لیزر، اصلاح منطقه توصیه می شود. اصلاح موهای روی سطح پوست را از بین می برد اما ریشه زیر پوست باقی می ماند. در صورت اصلاح نکردن، موهای روی سطح پوست در اثر لیزر می سوزد و باعث آسیب پوستی می شود.

آیا می توان قبل از لیزر از وکس استفاده کرد؟

حداقل چهار هفته قبل از لیزر مو، از وکس استفاده نکنید. مو هدف اصلی تمام دستگاه های لیزر است، و اپیلاسیون / وکس و بند انداختن مو را از پوست حذف می کند. بهترین راه پیش از لیزر استفاده از تیغ می باشد.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

 

انجام لیزر موهای زائد

تجهیزات لیزری با توجه به رنگ، ضخامت و و رنگ پوست شما تنظیم می شود. بسته به لیزر یا منبع نور مورد استفاده، شما و تکنسین باید از محافظ مناسب چشم استفاده کنید. همچنین لازم است لایه بیرونی پوست خود را با ژل سرد یا دستگاه خنک کننده ویژه محافظت کنید. این کار به نفوذ لیزر به پوست کمک می کند. بسته به نوع لیزر، یک دستگاه خنک کننده در نوک دستگاه یا یک ژل خنک ممکن است برای محافظت از پوست شما و کاهش خطر عوارض جانبی استفاده شود. هنگامی که دکتر لیزر را فعال می کند، پرتو لیزر از طریق پوست شما به فولیکول های مو منتقل می شود. گرمای شدید از پرتو لیزر باعث آسیب به فولیکول های مو می شود که مانع رشد مو می شود.  درمان ناحیه کوچک مانند بالای لب ممکن است چند دقیقه طول بکشد. درمان منطقه بزرگتر، مانند پشت، ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد.

سپس، تکنسین یک پالس نور را به منطقه درمان می فرستد و چندین دقیقه منطقه را نگاه می کند تا اطمینان حاصل کند بهترین تنظیمات برای بررسی واکنش های بد انجام شده است. هنگامی که لیزر درمانی کامل شود، پک های یخ، کرم ضد التهاب یا لوسیون، یا آب سرد برای کاهش هر گونه ناراحتی به شما داده می شود. جلسه بعدی معمولا چهار تا شش هفته بعد برنامه ریزی می شود. جلسات درمان تا زمان متوقف شدن رشد مو ادامه می یابد.

مراقبت بعد از لیزر بیکینی

لیزر موهای زائد معمولا نیاز به یک سری دو تا شش جلسه ای درمان دارد. فاصله بین درمانها بسته به موقعیت متفاوت است. در مناطقی که موها به سرعت رشد می کنند، مانند بالای لب، درمان ممکن است در چهار تا هشت هفته تکرار شود. در مناطقی که رشد موها آهسته است مانند پشت، درمان ممکن است هر 12 تا 16 هفته انجام شود.

برای هر درمان عینک ایمنی ویژه برای محافظت چشم در برابر پرتو لیزر استفاده می کنید. دستیار ممکن است در صورت لزوم دوباره محل را اصلاح کند. پزشک ممکن است بی حسی موضعی به پوست شما اعمال کند تا هر گونه ناراحتی در طول درمان کاهش یابد.

 • ممکن است پس از لیزر موهای زائد، قرمزی و تورم تا چند ساعت مشاهده کنید.
 • برای کاهش هر گونه ناراحتی، در منطقه تحت درمان یخ قرار دهید. در صورت بروز واکنش پوستی بلافاصله بعد از لیزر، پزشک ممکن است کرم استروئید را روی ناحیه آسیب دیده اعمال کند.
 • پس از لیزر مو و بین درمان های برنامه ریزی شده، برای شش هفته از قرار گرفتن در معرض تابش خورشید اجتناب کنید. روزانه از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

نتایج

موها فورا از بین نمی روند، اما طی یک دوره چند روزه تا هفته ای می ریزند. ممکن است رشد مو ادامه داشته باشد. درمان های مکرر معمولا ضروری است، زیرا رشد و ریزش مو به طور طبیعی به صورت چرخه ای اتفاق می افتد و درمان لیزر با فولیکول های مو در مرحله رشد جدید بهتر عمل می کند.

نتایج به طور قابل توجهی متفاوت است و پیش بینی آنها دشوار است. در اکثر مردم لیزر موهای زائد ماه ها طول می کشد و ممکن است سال ها طول بکشد اما لیزر موهای زائد از بین رفتن دائمی مو را تضمین نمی کند. هنگامی که موها دوباره رشد می کنند، معمولا روشن تر و نازک تر هستند.

عوارض لیزر موهای زائد بدن

خطرات عوارض جانبی بسته به نوع پوست، رنگ مو، برنامه درمان و پیوستگی به پیش درمان و مراقبت پس از درمان متفاوت است. شایع ترین عوارض ناشی از لیزر موهای زائد عبارتند از:

 •  سوزش پوست. ناراحتی موقت، قرمزی و تورم بعد از لیزر موهای زائد دیده می شود. علائم و نشانه ها معمولا ظرف چند ساعت ناپدید می شوند.
 •  تغییرات رنگدانه. ممکن است لیزر موهای زائد به طور موقت پوست را تیره یا روشن کند. روشن شدن پوست در افرادی دیده می شود. که قبل و بعد از درمان در معرض خورشید قرار گرفته اند و یا پوست تیره ای دارند.
 • لیزر موهای زائد برای پلک ها، ابروها و مناطق اطراف آن توصیه نمی شود، زیرا احتمال آسیب شدید به چشم وجود دارد.
 • برای جلوگیری از تغییرات موقتی در رنگ پوست تحت درمان تا یک ماه آینده از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

- یک یا دو روز بعد از لیزر، منطقه تحت درمان پوست شما مانند آفتاب سوختگی می باشد. کمپرس سرد و مرطوب کننده ممکن است کمک کند. اگر صورت شما درمان شده باشد، روز بعد می توانید آرایش کنید، مگر اینکه پوست شما تاول زده باشد.

- به ندرت لیزر موهای زائد موجب زخم شدن، تاول زدن و سایر تغییرات در بافت پوست می شود. دیگر عوارض جانبی نادر عبارتند از خاکستری شدن موها یا رشد بیش از حد مو در اطراف مناطق تحت درمان، به ویژه در پوست تیره تر.

- احتمال ایجاد تاول بسیار کم است اما در افرادی که دارای لکه های تیره تر هستند بیشتر دیده می شود. سایر عوارض جانبی بالقوه تورم، قرمزی و زخم است. آلرژی دائمی یا تغییرات در رنگ پوست نادر است.

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه ها متفاوت است و به عوامل زیر بستگی دارد:

 •  اندازه محل مورد درمان و زمان لازم برای درمان
 •  تعداد درمان های مورد نیاز
 •  آیا لیزر توسط پزشک انجام می شود یا خیر؟
 •  محلی که لیزر را انجام می دهید

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مشورت کنید.

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی میشود؟

 لیزر نه تنها به بافتهای داخلی بدن نفوذ نمیکند بلکه حتی پوست اطراف موهای زاید هم از خطر ایجاد اسیب و سرطان به دور خواهد بود. میزان نفوذ لیزر موهای زائد تنها به اندازه ای است که به فولیکول ها و ریشه مو برسد و آن ها را از بین ببرد. حتی موهای سفید که فاقد رنگدانه اختصاصی هستند توسط لیزر بعنوان هدف شناسایی نمیشوند و تحت تاثیر قرار نمیگیرند.

چند روز بعد از لیزر موها میریزد؟

ریزش موهای زائد بعد از لیزر، یک مرحله طبیعی است؛ حدودا 3 هفته بعد از لیزر موهای زائد، موهایی که در مرحله رشد خود قرار داشته اند شروع به ریزش می کنند. این موهای زائد شبیه به جوش های سر سیاه یا ریش های سیاهی هستند که از فولیکول خود جدا می شوند.

رشد دوباره موها زمانی اتفاق می افتد که فولیکول هایی که در مرحله استراحت خود قرار داشتند به مرحله رشد برسند و در طی چند هفته بعد شروع به رشد کنند؛ بخاطر همین لیزر موهای زائد باید در طی جلسات منظم انجام بشود تا بتواند تمام موهای زائد را پوشش بدهد.

سوالات رایج شما درباره لیزر موهای زائد

سوالات رایج شما درباره لیزر موهای زائد

1-  لیزر موهای زائد بر روی کدام قسمت های بدن بهتر اثر می کند؟

لیزر موهای زائد می تواند بر روی تمام بدن مورد استفاده قرار گیرد اما در مناطق بیکینی، لب، چانه و زیر بغل موثرتر است.

2-  لیزر موهای زائد برای چه کسانی بهتر هستند؟

اگر موهای تیره، ضخیم و درشت داشته باشد لیزر بهتر اثر می کند (ایا لیزر برای زن باردار خطرناک است؟). 

3- کدام داروها را باید قبل از لیزر متوقف کنید؟

مانند اپیلاسیون، این درمان نیز با برخی از داروها ناسازگار است. هر گونه داروئی که حساسیت به نور داشته باشد باید حداقل یک هفته قبل از درمان متوقف شود. همچنین اکثر آنتی بیوتیک ها حساسیت به نور دارند، بنابراین اگر عفونت دارید، باید چند هفته طول قبل از لیزر، آنتی بیوتیک را متوقف کنید. بیماران نباید از مراقبت های پوستی با فعالان قوی مانند رتینوئید و اسیدهای هیدروکسیل استفاده کنند." این ترکیبات می توانند باعث افزایش گردش سلول های پوستی، آسیب پذیر شدن پوست در برابر خورشید و تحریک در طول دوره درمان شوند. اگر مطمئن نیستید که داروی شما می تواند با لیزر تداخل داشته باشد، با دکتر خود مشورت کنید.

4- چه مدت طول می کشد تا لیزر اثر کند؟

 افراد متفاوت هستند، بنابراین تعداد جلسات هر فرد نیز متفاوت است. او توضیح می دهد که " لیزر موهای زائد زمانی اثر می کند که مو در سرعت رشد فعال خود قرار دارد." قسمت های مختلف بدن دارای نرخ های رشد متفاوت هستند و بنابراین بسته به اینکه شما کدام منطقه را درمان می کنید ممکن است زمان درمان طولانی یا کوتاه باشد اما اکثر مشتریان به طور متوسط 6 تا 8 درمان نیاز دارند.

5-  آیا واقعا نیاز به حضور در تمام جلسات دارید؟

بله دکتر لولیس هشدار می دهد: "یکی از بزرگترین اشتباهات مردم این است که در تمام جلسات شرکت نمی کنند." "هنگامی که رشد موها کاهش می یابد، بیماران جلسات بعدی را شرکت نمی کنند." 

6- آیا پس از لیزر امکان برگشت و رشد دوباره مو وجود دارد؟

حتی پس از لیزر، گاهی موها دوباره رشد می کنند. اما معمولا پس از شش تا هشت بار لیزر، کاهش قابل توجهی در رشد مو دیده می شود. هر گونه رشد دوباره می تواند با هر 6 تا 12 ماه لیزر، مدیریت شود.

7- آیا می توانید به صورت دائمی از موها خلاص شوید؟

پس از آسیب رسیدن به فولیکول ها، امکان رشد موهای جدید وجود ندارد. با این حال، حتی الکترولیز 100٪ دائمی نیست. به این ترتیب، لیزر یک بار دیگر مو را می سوزاند. 

8- آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

دائمی به معنای همیشه است. هنگامی که به حذف دائمی موها اشاره میکنیم، به معنی عدم رشد دوباره مو می باشد. به طور متوسط، لیزر موهای زائد 70٪ تا 90٪ باعث کاهش دائمی مو در مناطق تحت درمان می شود.

9- جلسه لیزر موهای زائد چه مدت طول می کشد؟

زمان درمان به اندازه منطقه درمان و روش مورد استفاده بستگی دارد. ناحیه کوچکی مانند بالای لب ممکن است پنج دقیقه طول بکشد، در حالی که یک منطقه بزرگ مانند پشت یا پاها ممکن است یک ساعت طول بکشد.

10- چندین جلسه برای لیزر موهای زائد مورد نیاز است؟

معمولا 4-6 جلسه برای لیزر موهای زائد مورد نیاز است. در این جلسات حدود 80 درصد از موهای فعال از بین می روند. سپس هر 4-6 هفته ، بسته به منطقه تحت درمان، باید لیزر انجام شود.

11- لیزر موهای زائد هر چند وقت باید انجام شود؟

برای تاثیر لیزر موهای زائد، لیزر باید در طول مرحله فعال رشد انجام شود. انجام لیزر هر 4-6 هفته باعث می شود شانس درمان فولیکول های مو در منطقه در طول مرحله فعال بیشتر شود.

12- آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

اکثر بیماران درد لیزر را مانند درد سوزن توصیف می کنند. به عنوان مثال، لیزر موهای زائد در ناحیه پشت و صورت درد بیشتری دارد و منطقه زیر بغل نیز منطقه حساسی است.

13- آیا لازم است قبل از لیزر موهای زائد، بدن را اصلاح کنید؟

اگر سریع عصبانی می شوید، باید 24 ساعت قبل از جلسه لیزر از مصرف کافئین اجتناب کنید. روز قبل از درمان باید منطقه را با یک تیغ تمیز و جدید اصلاح کنید. اصلاح باعث می شود لیزر بتواند فولیکول ها را پیدا کند.

14- آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟

برخی موها به لیزر مقاوم هستند یا دوباره پس از درمان رشد می کنند - هرچند موهای جدید ممکن است ظریف تر و روشن تر باشند. عوارض جانبی رایج لیزر عبارتند از: التهاب پوست. ناراحتی موقت، قرمزی و تورم بعد از لیزر امکان پذیر است.

15- نتایج لیزر موهای زائد از چه زمانی دیده می شود؟

اکثر بیماران به چهار تا هفت جلسه درمان نیاز دارند که بین جلسات باید سه تا شش هفته فاصله باشد تا تمام فولیکول های مو در منطقه مورد هدف قرار گیرند. با توجه به اندازه منطقه درمان، نتایج طی چند ماه دیده می شوند.

16- آیا امکان سرطان پوست پس از لیزر موهای زائد وجود دارد؟

در حال حاضر هیچ تحقیقی ایجاد سرطان در اثر لیزر را نشان نداده است. اما برخی از خطرات مانند قرمزی، زخم و تغییر رنگ در منطقه تحت درمان وجود دارد .

17- بعد از لیزر موهای زائد چه قدر زمان نیاز دارید تا بتوانید اصلاح کنید؟

پس از لیزر، باید 10 روز صبر کنید سپس اصلاح کنید. 

18- آیا لیزر موهای زائد صدمه ای ایجاد می کند؟

لیزر موهای زائد به اندازه اپیلاسیون آسیب نمی زند و سریعتر عمل می کند. 

19- آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود؟

لیزر موهای زائد در منطقه بیکینی باعث ناباروری نمی شود." لیزر مورد استفاده کمتر از یک میلیمتر به داخل پوست نفوذ می کند، بنابراین هیچ راهی برای رسیدن به تخمدان ها وجود ندارد، اما حتی اگر به تخمدان ها برسند (البته هرگز به هیچ وجه نمی رسند) هیچ آسیبی به تخمدان وارد نمی شود.

20- آیا لیزر موهای زائد باعث سفید شدن مو میشود؟

اگر خیلی بدشانس باشید بله لیزر ممکنه باعث از بین رفتن رنگدانه های مو شود و موهای زائد را سفید کند.

1- SAM ESCOBAR. Everything You Need to Know Before Trying Laser Hair Removal. Aug 8, 2018

2- Mayo Clinic Staff. Laser hair removal. May 16, 2018

3- Stephanie S. Gardner.  Laser Hair Removal. on July 15, 2017

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 90% 90


 • profileرویا 66 🤩1397/06/05

  سلام و خسته نباشید مقاله عالی بود، من یکسالی هست لیزر موهای زائد انجام دادم البته فقط زیر بغل و بیکنی، الان میخواستم ببینم باید مجدد شارژ کنم یعنی مثل جلسات اول برم لیزر یا شارژ آن فرق مکنه!؟

  • profileساغر یوسفی1397/05/07

   ممنونم مقاله كاملي بود، من كيست دارم آيا ليزر بيكني و زير بغل مشكلي ايجاد نميكنه؟ ممنونم راهنمايي كنيد

   • profileپزشک اوما1397/05/20

    سلام ساغر جان لیزر موهای زائد نور است و اشعه نیست و به همین دلیل خطری برای کیست و یا باروری شما نخواهد داشت