Ooma
ایا لیزر برای زن باردار خطرناک است؟

شکم شما در حال بزرگتر شدن است و به سختی می توانید پاهای خود را ببینید بنابراین نمی توانید موهای پاها را اصلاح کنید! اگر در حمام در حالت ایستاده باشید، ممکن است به کمک همسرتان احتیاج داشته باشید تا بتوانید تعادل خود را حفظ کنید. اگر در داخل حمام نشسته باشید، ممکن است برای جلوگیری از سر خوردن نیاز به کمک داشته باشید.

به علت تغییرات هورمونی در دوران بارداری، ممکن است در اطراف شکم، نوک پستان یا سایر مکان های ناخواسته رشد مو را مشاهده کنید. اگر موها را اصلاح نکنید، موهای اضافی بعد از بارداری می ریزند.

لیزر موی زائد در بارداری

لیزر مو رنگدانه های تیره را در موها ایجاد می کند و باعث آسیب های حرارتی و یا مکانیکی به فولیکول مو می شود. هیچ مطالعه ای مبنی بر ایمنی لیزر مو در دوران بارداری وجود ندارد. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند از لیزر مو در دوران بارداری بپرهیزید زیرا ممکن است بر جنین تاثیر بگذارد.

اگر الکترولیز را انتخاب می کنید، از اصلاح موهای سینه در سه ماهه آخر اجتناب کنید، به ویژه اگر میخواهید به نوزاد شیر بدهید. در هفته های آخر بارداری، باید از اصلاح موهای شکم اجتناب کنید زیرا بسیار حساس هستند و در این مرحله در بارداری باعث ناراحتی می شوند.

دو نوع جریان مورد استفاده در الکترولیز، ترمولیز و گالوانیزه می باشد. ترمولیز به دیاترمی، امواج رادیویی، موج کوتاه یا فرکانس بالا اشاره دارد. الکترولیز گالوانیک یک جریان الکتریکی را از طریق بدن می فرستد که به دستگاه باز می گردد.
این نوع الکترولیز توصیه نمی شود زیرا نوزاد با مایع آمنیوتیک احاطه شده است. در این حالت، مایع آمنیوتیک به عنوان یک هادی برق عمل می کند. به همین دلیل جریان گالوانیک برای الکترولیز در حین بارداری توصیه نمی شود. ترمولیز از طریق بدن جریان نمی یابد و برای زنان باردار یا جنین مضر نیست.

بسیاری از متخصصان توصیه می کنند در دوران بارداری برای استفاده از این روش با پزشک خود مشورت کنید.

سایر روش های اصلاح در دوران بارداری

اصلاح در دوران بارداری

1- وکس

ممکن است متوجه شوید پوست شما در طول بارداری واکنشی متفاوت به وکس نشان می دهد. پوست شما ممکن است حساس تر باشد؛ استفاده از لوسیون ضدعفونی کننده تسکین دهنده قبل و بعد از اپیلاسیون ممکن است باعث کاهش سوزش یا خارش شود. همچنین ممکن است عفونت را از بین ببرد، باعث کاهش تحریک پذیری و کاهش قرمزی که موجب عفونت می شود، شود.

قبل از اپیلاسیون بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است دلیلی خاص وجود داشته باشد که وکس در طول بارداری به شما توصیه نشود. برخی از زنان باردار، استفاده از وکس را از کرم ها موثرتر می دانند.

2- کرم ها و دپیلاتورها

نگرانی اصلی در مورد دپیلاتورها در دوران بارداری، مواد فعال حاوی پودر سولفید باریم و تيگويليکلات کلسيم هستند. شواهدی وجود ندارد که آنها در دوران بارداری مضر هستند، اما مطالعاتی در خصوص ایمنی آن ها نیز موجود نیست (بهترین روش شیو کردن در دوران بارداری).
مشاهده هر گونه لوازم آرایشی، باید ابتدا این مواد را از روی بدن امتحان کنید تا متوجه شوید بدن چگونه به آن واکنش نشان می دهید. مواد شیمیایی، هنگامی که در معرض اکسیژن قرار می گیرند، بوی خاصی به جای می گذارند که ممکن است برای شما بسیار ناخوشایند باشد و در موارد نادر باعث واکنش آلرژیک شود.

3- ژیلت

اگرچه اصلاح ساده ترین گزینه در دوران بارداری نیست، اما ارزان ترین و راحت ترین گزینه است. سعی کنید با همراهی همسرتان این کار را جذاب تر کنید.  مرطوب کننده هایی که حاوی ویتامین E هستند، به برخی زنان کمک می کنند تا کمتر موهای بدن را اصلاح کنند.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: americanpregnancy.org

امتیاز مطلب: 89% 89