Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
25 سوال رایج درباره کرایولیپولیز+قیمت انجام

حتما بارها درمورد روش های لاغری موضعی شنیده اید. وقتی اسم لاغری موضعی به گوش میرسه خانم ها سریع شروع به سرچ کردن درباره دستگاه های لاغری می کنند. معمولا افراد دنبال پاسخ سوالی از این قبیل هستند مثلا کدوم دستگاه زودتر لاغر میکنه؟کدوم دستگاه ارزونتره؟کدوم دستگاه بهتر جواب میده؟ یکی از این دستگاه های لاغری کرایولیپولیز یا انجماد است که برای لاغری های موضعی استفاده می شود.

در این مقاله می خواهیم شما اومایی های عزیز را با نحوه عملکرد دستگاه کرایولیپولیز آشنا کرده  و سوالات رایج شما را پاسخ دهیم تا در صورت تمایل تصمیم درستی بگیرید. 

در این مقاله می خوانیم:


کرایولیپولیز چیست؟

قبل از مطالعه مقاله، از شما میخواهم ابتدا فیلم چگونگی عملکرد کرایولیپولیز را مشاهده کنید تا درک بهتری از ادامه مطلب داشته باشید:

کرایولیپولیز عملی برای حذف چربی به صورت غیر تهاجمی است که به دستگاه انجماد چربی نیز شناخته می شود. در این عمل سلول های چربی زیر پوست یک شوک خنک کننده می گیرند که باعث ایجاد لیپولیز و تجزیه سلول های چربی بدون آسیب رساندن به بافت های اطراف یا پوست می شود. به دنبال این مراحل، چربی طی یک دوره دو تا چهار ماهه تجزیه می شود و باعث کاهش سایز به صورت کاملا طبیعی می شود. کرایولیپولیز به منظور کاهش چربی در مناطق خاص بدن بخصوص سر معده و پشت (زیرسوتین) استفاده می شود.

 کرایولیپولیز راه حل دائمی برای کاهش چربی نیست؛ اما می تواند سلول های چربی را که در حال حاضر وجود دارد تا حدی کاهش دهد و مانع از افزایش تعداد باقی مانده سلول های چربی در بدن شود، به طوری که بعد از انجام آن فرد باید از طریق ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش و یا سایر روش های کرایولیپولیز، میزان چربی خود را ثابت نگه دارد. خوبی این روش این است که مثل روش های جراحی نیاز به استراحت ندارد و هیچ عوارض جانبی هم برای آن گزارش نشده است.  هزینه های کرایولیپولیز به دستگاه مورد استفاده و تعداد مناطق تحت درمان بستگی دارد.

کرایولیپولیز چگونه کار می کند؟

کرایولیپولیز سلول های چربی را از طریق خنک کردن تجزیه می کند، اما بافت اطراف آن را تجزیه نمی کند. پس از خنک شدن سلول ها، سلول های چربی تحت آپوپتوز قرار می گیرند که مرگ سلولی را کنترل می کند. هنگامی که آپوپتوز اتفاق می افتد، دیواره سلولی چربی تجزیه شده و باعث می شود که لیپیدها (چربی ها) از سلول ها آزاد شوند. این لیپیدها توسط سیستم تخلیه لنفاوی حمل می شود تا از طریق بدن شما به همان شیوه ای که چربی از غذای شما حذف می شود، دفع گردند. این فرایند بسیار تدریجی است و حدود 2 تا 4 ماه طول می کشد. به همین دلیل با این روش خطری برای سیستم لنفاوی شما وجود ندارد.

 

چگونگی انجام کرایولیپولیز

هنگامی که با متخصص مشورت کردید و تصمیم به انجام کرایولیپولیز گرفتید، عمل شما طبق مراحل زیر انجام خواهد شد:

 •  هنگامی که لباس مخصوص پوشیدید، شما را به اتاق درمان راهنمایی می کنند.
 •  برای مدارک از قسمت های مورد نظر شما برای عمل عکس گرفته می شود، بهتر است اندازه مناطقی را میخواهید کار انجام شود، بگیرید و نزد خود نگه دارید، پوست شما برای راهنمایی دستگاه کرایولیپولیز علامتگذاری می شود. در این مرحله می توانید به راحتی بنشینید و راحت و آرام باشید.
 •  وقتی آماده شروع باشید، ژلی روی منطقه مورد نظر اعمال می شود. این لایه ژل یک غشای نازک است که میزان آن بسته به منطقه هدف متفاوت است.
 •  سپس، دستگاه کرایولیپولیز به طور مستقیم بر روی ژل قرار داده می شود. اکثر اپلیکاتورها برای جلب منطقه مشخص شده از فشار خلا استفاده می کنند.
 •  پس از مکش، روند خنک کنندگی شروع می شود. با استفاده از تکنولوژی مدرن و خنک کنندگی، پدی زیر بافت در نزدیکی دمای انجماد قرار می گیرد. این درجه حرارت پایین باعث تخریب سلول های چربی می شود و پوست اطراف و بافت های عضلانی هیچ آسیبی نمی بینند.
 •  دمای مطلوب 4 تا -11 درجه سانتیگراد است. از طریق این پروسه خنک کنندگی طبیعی، سلول های چربی در ناحیه آسیب دیده بلوری شده، از بین می رود و چربی های ذخیره شده مانند سایر سلول های مرده یا آسیب دیده آزاد می شوند.
 •  هنگامی که بخش خنک کنندگی درمان کامل می شود، منطقه به شدت ماساژ داده می شود و کار تمام می شود .

اگر در پایان درمان چربی بلورین را زیر پوستتان احساس کردید تعجب نکنید. همچنین ممکن است چند دقیقه پس از درمان احساسات عجیب و غریب در ناحیه تحت درمان داشته باشید و مشکلاتی مانند گرفتگی، فشار و سفتی، همراه با کبودی و قرمزی رامشاهده کنید. این مشکلات موقتی هستند و بعد از چند روز از بین می روند.(رژیم لاغری | چگونه لاغر شویم؟).

کرایولیپولیز در چه مناطقی از بدن قابل استفاده است؟

کرایولیپولیز از طرف FDA برای از بین بردن چربی در افرادی که دارای شاخص توده بدنی 30 یا کمتر هستند قابل استفاده و تایید شده است. بنابراین برای افراد خیلی چاق مناسب نیست. همچنین از این دستگاه برای قسمت های زیر استفاده می شود:

 •  اطراف بند سوتین و زیر سوتین
 •  شکم
 •  پهلو
 •  زیر باسن 
 • باسن
 • داخل ران
 • سرمعده
 • بازو
 • کمر (پشت کمر)
 • خارج ران
 • بخش داخلی ران
 • بازوها و مچ پا 

مناطق قابل انجام کرایولیپولیز

 عوارض جانبی کرایولیپولیز

تحقیقات اخیر نشان داده است که کرایولیپولیز عوارض جانبي مهمی مانند زخم و یا اختلال ایجاد نمی کند. اما برخی از عوارض شناخته شده این روش عبارتند از:

1-  قرمزی و کبودی:

التهاب پوست، کبودی و بی حسی موضعی در محل هدف، معمولا بعد از درمان مشاهده می شود، اما به سرعت برطرف خواهد شد.

2-  درد زودهنگام:

درد زودهنگام ممکن است چند هفته بعد از درمان رخ دهد، اما نادر است و معمولا بدون مداخله حل می شود. 

3- دگرگونی حسی:

تغییرات کوتاه مدت در عملکرد اعصاب حسی محیط ممکن است اتفاق بیفتد، اما در عرض چند هفته برطرف می شود.

4-  هیپرپلازی آدفوسیت پارادوکسیک (PAH):

در موارد نادر، چربی اضافی در محل درمان می تواند افزایش یابد.

علاوه بر عوارض جانبی کوتاه مدت، این درمان عوارض جانبی جدی تر اما نادری را نیز به همراه دارد که شامل موارد زیر می شوند:

1-  سوختگی انجمادی:

سوختگی های انجمادی درجه ی اول و دوم  بسیار نادر است و اگر اتفاق بیفتد باید خودشان بهبود یابند. این مشکل در موارد خیلی کم به علت خطای انسانی رخ می دهد و بدون آسیب دائمی به پوست بیمار بهبود می یابد.

2- علائم واسواژال:

 این علائم شامل سرگیجه، عرق کردن، تهوع و حتی خستگی بعد از انجام کار با دستگاه می باشند. این علائم باعث کاهش ناگهانی ضربان قلب و فشار خون می شود. هر یک از این نشانه ها ممکن است در طول درمان یا بلافاصله پس از آن اتفاق بیفتد. در صورت افت فشار یا کاهش ضربان ناگهانی قلب نیاز به مراقبت های پزشکی می باشد تا حال فرد نرمال شود. 

3-  تزریق زیر پوستی:

 در برخی موارد، منطقه درمان شده سخت می شود و گاهی اوقات متورم خواهد شد. این اتفاق مدت کوتاهی پس از درمان رخ می دهد و گاهی اوقات با درد خفیف و یا ناراحتی همراه است که باید با پزشک معالج برای برطرف کردن آن صحبت کنید و ممکن است از طریق تزریق زیر پوستی آن را درمان کند. 

4-  Hyperpigmentation:

 این علائم همیشه بی ضرر و موقتی است. به این معنی که  قسمت های کوچکی از پوست در محل درمان تیره تر از پوست اطراف آن می شود. در اغلب موارد این تغییر رنگ خود به خود برطرف می شود.

5-  فتق:

اگر فتق شکم دارید ممکن است با این کار  فتق موجود بدتر شود. البته این عارضه بسیار بسیار نادر است.

مقاله پیشنهادی اوما: 15 نکته مهم درباره لیپوماتیک

چگونه باید برای درمان کرایولیپولیز آماده شوم؟

کرایو  یک روش بسیار ایمن و کاملا غیر تهاجمی است. با این حال، چند کار قبل از درمان می توانید انجام دهید تا راحت تر باشید:

1. اگر کاندیدای خوبی هستید، با پزشک خود صحبت کنید.

کرایولیپولیز  یک ابزار کاهش وزن نیست. در حالت ایده آل، پوست شما باید سالم و منعطف باشد. اگر عفونت فعال دارید یا پوست شما در ناحیه هدف مشکل دارد، باید درمان را به تعویق بیندازید. در نهایت، باید در وضعیت سلامت عمومی باشید.

2.  ببینید چند جلسه درمان نیاز دارید.

اکثر بیماران به منظور دستیابی به اهداف زیباشناختی، سه بار درمان می شوند و دو تا چهار ماه بین هر درمان فاصله می باشد. در طول مشاوره با پزشک می توانید بهترین تعداد دفعات درمان را تعیین کنید.

3. از مصرف داروهای ضد التهاب اجتناب کنید.

به جز داروهای Advil یا Ibuprofen برای درمان بیماری های خاص، بهتر است از داروهای ضد التهابی قبل از درمان اجتناب کنید. کرایولیپولیز گاهی اوقات باعث کبودی می شود. داروهای ضد التهاب می تواند احتمال وقوع این اتفاق را افزایش دهد و همچنین شدت کبودی را بیشتر می کند. البته یادتان باشد همیشه قبل از قطع هر گونه دارو با پزشک خود مشورت کنید.

4. خود را برای برخی از دردهای جزئی آماده کنید.

شواهد حاکی از آن است که تقریبا 9 مورد از 10 بیمار کرایولیپولیز هیچ دردی را تجربه نمی کنند. با این حال، تقریبا 10٪ از بیماران برخی از دردها را معمولا چند روز پس از درمان تجربه می کنند. بر اساس این آمار، بعید است که احساس درد زیادی داشته باشید. اما بهتر است آمادگی آن را داشته باشید. شما می توانید به کنترل درد با داروهایی مانند ایبوپروفن و اسپانکس یا لباس های تنگ بپردازید. در موارد شدید، ممکن است داروهای مسکن تجویز شود.

5. قبل از درمان آرام باشید.

آرامش بخشیدن به ذهن و بدن قبل از هر عمل و حصول اطمینان از پوشیدن لباس مناسب یکی از ساده ترین راه ها برای راحت بودن و انجام بهتر عمل است. در روز درمان باید لباس های مناسب بپوشید.  همچنین باید لباس های ارزان بپوشید و در نظر بگیرید که یک ست اضافی نیز همراه داشته باشید. ژل بین اپلیکاتور کرایو و پوست شما اعمال می شود، بنابراین لباس هایتان ممکن است خیس شوند.

6. فراموش نکنید با خود سرگرمی هایی همراه داشته باشید.

بسته به خصوصیات درمانی، هر جلسه ممکن است چندین ساعت طول بکشد. چند ساعت بیکاری باعث کسالت شما می شود بنابراین سعی کنید یک کتاب خوب یا فیلم تلویزیونی مورد علاقه خود را همراه داشته باشید. بسیاری از بیماران نیز کمی می خوابند. به طور کلی، کارهای کمی در مقایسه با جراحی تهاجمی باید انجام دهید. سعی کنید تا جایی که میتوانید راحت باشید تا نتیجه بهتری بگیرید. 

 

کرایولیپولیز

چه کسی نامزد انجام کرایولیپولیز است؟

کرایولیپولیز برای همه مناسب نیست. این روش برای افرادی طراحی شده است که فقط به دنبال از بین بردن چربی استریل هستند که نمی توانند با ورزش یا رژیم آن را از بین ببرند و قطعا جایگزینی برای کاهش وزن نخواهد بود و بیشتر برای زیبا شدن اندام به کار می رود. بهترین نامزدها برای این روش:

 •  افرادی که سالم هستند
 •  افرادی که شاخص توده بدنی  بین 20 تا 30 دارند.
 •  افرادی که دارای پوست سالم بدون سوختگی هستند.

تعدادی از بیماری ها وجود دارد که می تواند مانع از انجام روش کرایولیپولیز شود. این بیماری ها عبارتند از:

 - Cryoglobulinemia بیماری است که خون حاوی ذراتی است که هنگامی که دمای بدن پایین می آید، توده می شود. این توده ها باعث لخته شدن خون خواهند شد و می توانند به شرایط بسیار شدیدتری مانند سکته مغزی منجر شوند.

- هموگلوبینوری می تواند باعث کم خونی متوسط تا شدید شود. 

- بیمارانی که حساسیت به سرما دارند، مانند بیماری ریودین، پرون یا سرمازدگی، باید از کرایولیپولیز اجتناب کنند.

 اگر از هر یک از بیماری های فوق رنج می برید یا هرگونه نگرانی دیگر در مورد سلامتی دارید، قبل از درمان به پزشك خود اطلاع دهید.


25 سوالات رایج درباره لاغری با کرایولیپولیز

در این قسمت به سوالات رایج شما پاسخ داده شده است:

1- چه مدت طول می کشد تا بعد از کرایو تغییرات را ببینیم؟

ممکن است سه هفته پس از درمان تغییرات را ملاحظه کنید، اما بیشتر افراد تغییرات را بین یک تا سه ماه پس از درمان مشاهده می کنند. بدن شما هنوز از طریق متابولیسم سلول های چربی را از بین می برد و همچنان این کار به مدت چهار تا شش ماه بعد از درمان ادامه می یابد.

2- آیا محدودیت زمانی در انجام کرایو در سال است؟

بطور کلی باید بین انجام کرایو در یک منطقه  و منطقه دیگر حداقل 40 روز فاصله وجود داشته باشه و بطور کلی در سال بیش از 3 بار توصیه به انجام کرایو نمیشه. 

3- آیا از کرایولیپولیز برای کوچک کردن سینه و از بین بردن سلولیت استفاده میشه؟

این عمل را نمی توان در سینه استفاده کرد و نمی تواند برای کاهش سلولیت استفاده شود. (15 باور نادرست درباره سلولیت )

4-آیا کرایو باعث کاهش وزن هم میشه؟

کرایولیپولیز برای کاهش وزن یا به عنوان یک درمان چاقی در نظر گرفته نمی شود و جایگزین روش های دیگر تهاجمی و بزرگتر چربی زدایی مانند لیپوساکشن نیست. دستگاه های لاغری موضعی تنها برای تغییرات سایز تاثرگذار هستند.

5- چه مدت طول می کشد تا پس از درمان کرایولیپولیز بهبودی اتفاق بیفتد؟

این عمل کاملا غیر تهاجمی است و بنابراین در اکثر موارد بیماران در همان روز عمل به حالت طبیعی خود بازمی گردند، اگر چه در صورت تجربه هر گونه قرمزی، ممکن است بخواهید یک یا دو روز قبل از بازگشت به حالت عادی خود استراحت کنید.

6- خطرات و عوارض احتمالی درمان کرایولیپولیز چیست؟

عوارض جانبی زیادی در رابطه با کرایولیپولیز وجود ندارد. از آنجا که این عمل غیر تهاجمی است، هیچ زخم بازی وجود ندارد و بنابراین خطر عفونت نیز وجود نخواهد داشت. با این حال، برخی از بیماران ممکن است قرمزی، بی حسی، درد، کبودی، سوزن سوزن شدن، تورم یا ناراحتی در ناحیه تحت درمان را تجربه کنند. این مسئله به این دلیل است که بافت بین دو لوله خنک کننده در طول فرایند قرار می گیرد. هرگونه عوارض جانبی مانند موارد ذکر شده موقت است و ظرف چند ساعت یا چند روز ناپدید می شود.

7- بعد از درمان کرایولیپولیز چه باید کرد؟

مشاوره پس از درمان ممکن است شامل استفاده از داروهای مسکن برای درمان درد در ناحیه تحت درمان و استفاده از کمپرس های سرد برای درمان تورم در منطقه هدف باشد. 

8- چه کسی نباید درمان کرایولیپولیز را استفاده کند؟

برای درمان کرایولیپولیز، بايد به طور کلی سالم و انتظارات واقع بينانه داشته باشيد. اکثر افراد می توانند کرایولیپولیز را انجام دهند. البته کرایولیپولیز برای افرادی که چاق هستند توصیه نمی شود، زیرا این روش نتایج قابل توجهی برای آن ها نخواهد داشت. اما می توانند بعد از کاهش وزن برای زیباتر شدن از این روش استفاده کنند. 

9- آیا کرایولیپولیز پوست شل شده را سفت می کند و به درمان سلولیت می پردازد؟

انجام کرایو باعث سفت شدن پوست منطقه مورد نظر می شود اما نمیتوان از این دستگاه تنها به منظور سفت کردن پوست استفاده کرد .درمان به گونه ای انجام می شود که به منظور هدف قرار دادن سلول های چربی باشد. به طور کلی کرایولیپولیز برای درمان سلولیت طراحی نشده است اما در کنار از بین بردن چربی باعث تحریک کلاژن در آن منطقه نیز می شود. همچنین دستگاه های فرکانس رادیویی می توانند به راحتی با کرایولیپولیز همراه شوند تا علاوه بر چربی سوزی پوست را نیز سفت کنند.

 

سوالات رایج کرایولیپولیز

10- بعد از کرایو چربی کجا می رود؟

چربی در سلول های کیسه مانند می ماند و با افزایش و کاهش وزن شما، منبسط و منقبض می شود. در طول کرایولیپولیز حدود 25% این سلول ها کشته می شوند و چربی ذخیره شده را آزاد می کنند. این چربی در طول هفته های بعد دوباره جذب می شود. هنگامی که بدن شما سلول های بلورین را متابولیز می کند، چربی ها از بین می روند. سلول های چربی دوباره باز نمی گردند. با این حال، مهم است بدانید که کرایولیپولیز روشی برای کاهش وزن نیست. انجماد سلول های چربی به سادگی باعث می شود که محتوای آنها آزاد شود. وزن شما فقط در اثر کرایولیپولیز تغییر نمی کند  بلکه باید رژیم غذایی درست داشته باشید و ورزش کنید تا به نتایج مطلوب برسید. همچنین در نظر داشته باشید، سلول های باقی مانده چربی در منطقه تحت درمان، و همچنین در سراسر بدن، هنوز هم قادر به رشد با انباشت چربی های جدید می باشند.

11- آیا می توانم کرایولیپولیز را در حین بارداری انجام دهم؟

بعید است روش انجماد چربی کرایولیپولیز باعث بروز مشکل در بارداری شود اما این روش در زنان باردار مورد بررسی قرار نگرفته است. به همین دلیل توصیه نمی کنیم این روش را در بارداری انجام دهید.  این روش درمانی هیچ تاثیری در ابتدای بارداری ندارد. البته شما نمیتوانید نتایج آن را ببینید، زیرا در طول بارداری افزایش وزن دارید. اما کرایولیپولیز برای مادران پس از زایمان مناسب می باشد. 

12- یک جلسه درمان چقدر طول می کشد؟

کرایو برای از بین بردن چربی در پهلوها، شکم، ران ها و بازوها استفاده می شود. هر منطقه نیاز به حدود 60-80 دقیقه درمان دارد. اگر بیش از یک منطقه را تحت درمان قرار دهید، کل عمل چندین ساعت طول می کشد یا ممکن است نیاز به برنامه ریزی برای چندین عمل داشته باشید. بعضی از کلینیک ها دستگاه دو سری را ارائه می دهند که به طور همزمان دو ناحیه را با هم درمان می کنند و وقت کمتری می گیرد. 

13- به چند جلسه درمان با کرایو نیاز است؟

تعداد جلسات درمان با کرایو بستگی به حجم چربی شما دارد. اگر فرد لاغری هستید و تنها بصورت موضعی شکم و پهلو دارید اغلب یک جلسه پاسخگو خواهد بود اما اگر فرد تپلی هستید ممکنه به تعداد جلسات بیشتری نیاز باشه.

14- آیا کرایولیپولیز درد دارد؟

در ابتدا برخی افراد درد کوتاهی را به دلیل مکش چربی به داخل پروب احساس می کنند که هرچه آن منطقه سفت تر باشه درد بیشتری را باید تحمل کنید. این درد خیلی کوتاهه و ممکنه به دو دقیقه هم نرسد.

15- آیا کرایو برای بازو و ران پا و خارج ران جواب میده؟

کرایو برای بازو توصیهنمی شود. در مورد خارج ران هم اگر به اندازه ای چربی باشه که داخل پروب کشیده شود قابل انجامه. داخل ران نیز با وجود چربی زیاد می توان آن را انجام داد.

16- برای جلوگیری از سوختگی با دمای بالا در کرایو چیکار می کنند؟

این هنر پزشک شماست البته برخی پوست های حساس به هر حال نسبت به تغییرات دمایی واکنش نشان می دهند. اما پزشک قبل از آغاز آنتی فریز را باز میکنه و این پد ضد سرما را گذاشته و بعد کرایو نصب می شود تا پوست آسیب نبیند. باید در طول انجام  کار نیز پوست شما چک شود.

17- قیمت کرایو چگونه است و آیا به زمان انجام آن بستگی داره؟

قیمت در هر کلینیک و با توجه به منطقه مورد نظر متفاوت خواهد بود و از حدود 100 تا 300 تومان برای هر منطقه انجام میشه. بهتره زمان انجام کار بالای 60 دقیقه باشه مگر اینکه پوست خیلی حساسه باشه و در زمان کوتاه کار شود.

18- مزایای روش کرایولیپولیز چیست؟    

1- در کرایولیپولیز تعداد سلولهای چربی کم می شود و کاری به حجمشان ندارد 2- با یک بار کرایولیپولیز بین 4 تا 12 سانتی متر سایز کم خواهیم کرد. 3- حتی در کبد های چرب با گرید پایین  نیزمی توان کرایولیپولیز کرد. 4- کرایولیپولیز روشی بی خطر و بدون عارضه می باشد.

19- آیا کرایو با بیهوشی همراه است؟چه مدت استراحت نیاز داره؟

خیر کرایو روشی بسیار آسان است و نیاز به هیچ گونه بیهوشی و بی حسی نداره. شما بلافاصله بعد از انجام کار میتونید به کارهای روزمره بپردازید. حتی می توانید بلافاصله بعد از انجام کار خودتان رانندگی کنید.

20- آیا لازمه همراه انجام کرایو اب زیاد بخورم یا ورزش کنم؟

خیر مانند روش های کویتیشن و آراف و ... نیازی به مصرف آب و ورزش  زیاد نیست اما اگر مصرف شود سرعت کاهش سایز شما قطعا بیشتر خواهد شد (8 رژیم لاغری سریع و موثر).

21- آیا کرایو برای ناهمواری های بعد از لیپوماتیک مناسب است؟

خیر برای از بین بردن این ناهمواری ها باید ال پی جی یا آراف انجام دهید و استفاده از کویتیشن  یا کرایو پیشنهاد نمیشود.

22- بهترین منطقه جواب دهی در کرایولیپولیز کدام منطقه است؟

بهترین منطقه شکم و پهلو و در درجه بعد زیر سوتین است. کرایو داخل ران و بالای باسن و بازو جوابدهی خوبی نخواهد داشت.

23- آیا کرایو برگشت پذیر است؟

توجه داشته باشید که کل سولول های چربی منطقه مورد درمان از بین نمیره و تعدادی از سلول های چرب اطراف بافت می مانند. بنابراین اگر بطور ناگهانی یهو مثلا 7 کیلو اضافه کردی، ممکنه چربی ها برگرده. پس بعد از آن باید حواستان به میزان اضافه وزنتان باشد.

24- آیا کرایو برای BMI های خیلی بالا هم جواب میده؟

در افراد خیلی چاق هم جواب میده اما چون حجم چربی زیاده و تغییرات با یکی دو جلسه براشون محسوس نیست این روش برای آن ها توصیه نمی شود. چون باید چند جلسه انجام دهند که از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه نیست و خودشان هم اذیت می شوند. 

25- آیا کرایو رژیم غذایی خاصی داره؟

خیر نیاز به رژیم غذایی خاصی نیست اما اگر رژیم غذایی ( رژیم لاغری سه روزه سریع) بگیرید و ورزش کنید زودتر به نتیجه می رسید و با این کار ممکنه فقط یک جلسه کرایو برایتان کافی باشد.

1- ngargiola, M. J. Motakef, S. Chung, M. T. Vasconez, H. C & Sasaki G. H. (2015). Cryolipolysis for fat reduction and body contouring: safety and efficacy of current treatment paradigms. Plastic and reconstructive surgery, 135(6), 1581-90.

2- Krueger, N. Mai, S. V., Luebberding, S., & Sadick, N. S. (2014). Cryolipolysis for noninvasive body contouring: clinical efficacy and patient satisfaction. Clinical, cosmetic and investigational dermatology, 7, 201-5

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 99% 99


 • profileپزشک اوما1397/07/02

  سلاک عزیزم. تقریبا برای دیدن نتیجه اولیه کرایولیپولیز باید سه هفته صبر کنید، و نتیجه نهایی آن بعد از سه ماه مشخص میشه باعث کاهش وزن نمیشود اما بصورت موضعی کاهش سایز میدهد، مصرف مکمل های چربی سوز در نتیجه لاغری موضعی اهمیتی ندارد

  • profileرویا 66 🤩1397/06/05

   با سلام خسته نباشید مقاله خوبی بود، ببخشید ٱیا بعد از انجام کرایولیپولیز بلافاصله متوجه لاغری موضعی میشویم؟ آیا مصرف مکمل های چربی سوزی در دفع زودتر چربی بعد از کرایو مفید است؟

   • profileعسل هوشیار1397/05/27

    سلام من سیزده سالمه و مجرد هستم
    برام ضرری داره؟

    • profileپزشک اوما1397/05/27

     سلام . بله بهتره کرایولیپولیز در سنین بالای 18 سال انجام نشود. زیر 18 سال تنها با رژیم غذایی و ورزش زیر نظر متخصص باید باشه

   • profileساغر یوسفی1397/05/07

    ممنونم مفيد بود و استفاده كردم

    • profileالهام احدی1397/05/07

     سلام تشكر ميكنم از سايت خيلي خوب و علمي شما، آيا كرايوليپوليز برگشت داره؟ آيا كاهش وزن در كرايوليپوليز ديده ميشه؟ آيا كرايوليپوليز درد داره؟

     • profileپزشک اوما1397/05/20

      سلام اگر وزن شما بطور ناگهانی چندین کیلو افزایش نداشته باشه ، کرایولیپولیز برگشت ناپذیر است اما همانطور که در مقاله اشاره کردم این دستگاه لاغری موضعی باعث کاهش وزن نمیشه و تنها کاهش سایز را بدنبال خواهد داشت، کرایو در زمان انجام دردی نداره، تنها در چند ثانیه اولیه احساس مکش و شاید گرمی ایجاد میشه و بلافاصه بهبود می یابد نگران نباشید