Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
آیا نزدیکی در صبح باعث افزایش احتمال بارداری میشود؟

 در حالی که برخی مطالعات ادعا می کنند تعداد اسپرم مرد در صبح بالاتر است، تفاوت ها بسیار کم است. می گویند تعداد اسپرم همسر شما از 87 میلیون نفر در شب به 88 میلیون در صبح می رسد. این ممکن است خیلی خوب باشد اما در دنیای واقعی خیلی تغییر ایجاد نشده است. بعد از همه این ها برای باردار شدن فقط یک اسپرم لازم است به مقصد برسد. پس هیچ فرقی ندارد که شما شب برای بارداری اقدام کنید یا شب!

اگر واقعا می خواهید شانس بارداری را افزایش دهید، بهتر است در زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید. برای زنان با یک دوره معمول 28 روزه، دوره باروری از حدود روز 10 تا حدود روز 16 از چرخه است. در طول این مدت چند روز قبل از تخمک گذاری و یکی دو روز بعد از آن اقدام داشته باشید.

اما خودتان را مجبور نکنید که فقط برای باردار شدن رابطه جنسی داشته باشید. اسپرم سالم می تواند به مدت پنج روز در دستگاه تولید مثل زنانه زندگی کند، بنابراین دو بار در طول باروری شما مقدار زیادی است.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 97% 97


 • profileسحر ناز21 روز قبل

  من ۲ روز پشت سر هم با فاصله ۱۶ ساعت نزدیکی داشتم، نزدیکی اول پیشگیری کردم ولی نزدیکی دوم یعنی ۱۶ ساعت بعد نزدیکی بدون پیشگیری داشتم. آیا احتمالش هست حامله بشم؟ چون نزدیکی دوم ۱۶ ساعت بعد بود و منی کم. آیا اسپرم لازم تشکیل شده که بارداری رخ بده؟؟؟

  • profileریسا نورزی1399/05/15

   عالی هست

   • profilemozhde brin1399/02/12

    عالی بود

    • profileپرستو (پسرم دنیام❤)1399/01/18

     عالی بود