Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
کاهش درد ناگهانی شکمی در زنان باردار با جوراب برنج

رباط گرد، رباط ضخیمی است که رحم را قلاب می کند. با رشد رحم در حاملگی، رباط کشش پیدا کرده، نازک و سفت، شبیه طناب میشود. رباط گرد می تواند منشا درد در حاملگی باشد. در واقع، مهمترین علت درد شکمی در زنان حامله می باشد. گاهی اوقات با حر کات ناگهانی، احساس درد تیز و نفوذی در نتیجه کشش رباط می کنید و این مورد اغلب، زمانی رخ می دهد که زنان حامله خم می شوند. ممکن است متوجه شوید درد در سمت راست بیشتر از چپ بوده چون رحم تمایل دارد که به سمت راست منحرف شود.

معمولا درد ناشی از رباط گرد، تیز و مختصر می باشد. اگر درد مبهمی دارید که مدتی طول میکشد، ممکن است ناشی از رباط گرد باشد، ولی باید توسط پزشک بررسی شود.

راه حل: دوش آب گرم به همراه جوراب برنج می تواند به کاهش درد کمک کند.

چگونه جوراب برنج بسازیم؟

جوراب برنج، راه ساده ای برای ساختن بالشتک گرم کننده راحت می باشد. یک جوراب ضخیم و تازه و بلند را با یک تا دو پوند (0.5-1) کیلوگرم از برنج سفید پر کنید. انتهای جوراب را ببندید. بعضی از افراد مواد گیاهی اضافه می کنند. بعد از اینکه جوراب کاملا بسته شد، به مدت دو دقیقه در مایکروفر قرار دهید. حال جوراب گرم با تابش گرما دارید. برنج، رطوبت را جذب کرده و به آرامی آن را آزاد می کند. در مورد خروج برنج ، مثل یک بطری داغ، نگران نیستید. این جوراب ها در موقع خواب هم بی خطر هستند چون با گذر زمان ، گرم تر نمی شوند. این کار راه خوبی برای کاهش درد می باشد.

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 95% 95