Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
7 خوراکی افزایش دهنده وزن کودک

خوراکی های زیر به افزایش وزن کودکان کمک فراوان میکند.

شیر: شیر مادر برای تغذیه کودک عالی است. نوزادان و کودکان نوپا نیاز به  چربی در رژیم غذایی خود دارند. شیر حتما وزن کودک را افزایش خواهد داد. اگر  به کودک +1سال  هر روز صبح،1 لیوان شیر بدهید چاق خواهد شد.

💟خامه و ماست: اگر کودک ماست میوه ای دوست دارد آن را با میوه ها مخلوط کرده و اسموتی درست کنید. خامه هم برای کودکان بالای 1سال صبحانه ای وزن افزاست.

💟موز: موز را میتوان به نوزادان پس از 6 ماهگی  داد. سرشار از پتاسیم، و ویتامین C و B6 است. موز را پوره کرده پس از 8 ماهگی به کودک بدهید، میتوانید آنها را ساده یا با آبمیوه های شیری مخلوط کنید!

💟ارزن: از بهترین مواد غذایی برای افزایش وزن در کودکانست. این دانه غنی از فیبر، پروتئین، و ویتامین B است.آن را در فرنی کودک بریزید.

💟کره بادام زمینی: کره بادام زمینی یکی از مواد غذایی عالی برای افزایش وزن است. اگر کودک  بیش از یک و نیم سال  دارد، میتوانید 1قاشق چای خوری کره بادام زمینی بر روی نان مالیده و بدهید بخورد.

💟تخم مرغ: پس از 8 ماهگی به کودک تخم مرغ بدهید در ابتدا، فقط باید زرده بدهید. سفیده تخم مرغ را میتوان بعد از 1 سالگی بدهید. سفیده در برخی از کودکان ممکنست ایجاد آلرژی کند. سفیده تخم مرغ منبع عالی پروتئین و زرده سرشار از روی و ویتامین A، D، E و B12 هستند.

💟سیب زمینی شیرین: را به نوزادان پس از 6 ماهگی بدهید. این ماده دارای  فیبر و منبعی غنی از منیزیم، پتاسیم، ویتامین A، B6 و C است. به کودک به صورت پوره بدهید.

💟آوکادو:  را به کودک پس از6 ماهگی بدهید. آوکادو غنی از فیبر و چربیهای سالم است. اگر برای اولین بار استفاده میکنید به صورت پوره استفاده شود، و پس از1سال، میتوانید آن را با آبمیوه های شیری مخلوط  کنید.
 

امتیاز مطلب: 100% 100