Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
شما باردار هستید، آیا این علائم بارداری هم دارید؟

نشانه های بارداری عبارتند از: ناخوشی خصوصا ناخوشی صبحگاهی، تغییر در پستان ها، دریافت بیشتر مایعات و تکرر ادرار، یبوست خفیف، افزایش ترشحات واژینال، تغییر در طعم دهان و تغییر در اشتها

زودرس ترین علامتی که سبب مشکوک شدن به بارداری می گردد، رخ ندادن خونریزی ماهانه در زنی است که قبلا خونریزی های دوره ای منظم داشته است. گاهی اوقات زنان باردار دارای خونریزی های خفیف و نامنظم هستند که به اشتباه پریود ماهانه تفسیر می شود. سایر نشانه های بارداری همان نشانه های ذکر شده در فوق هستند که به ترتیب توضیح داده می شوند.

احساس ناخوشی: ممکن است بیماری یا ناخوشی کنید، اگر چه احتمال بروز این حالت در صبح بیشتر است اما الزاما تنها در صبحگاه مشاهده نمی شود. اگر تمام طول روز احساس ناخوشی و بیماری می کنید حتما با مامای خود مشورت کنید.

تغییرات پستان ها: پستانها غالبا بزرگتر شده، حساس گشته و احساس ناراحتی می نمایند. این حالات مشابه تغییرات قبل از رخ دادن قاعدگی بوده و علت آن تغییرات هورمونی است. بزرگ شدن پستانها به همواره تیره شدن هاله پستان و بروز استریا غالبا در بارداری مشاهده می گردد.

تکرر ادرار: گاهی اوقات، چندین بار در طول شب، جهت دفع ادرار بیدار می شوید.

افزایش ترشحات واژینال: افزایش ترشحات واژینال بدون هر گونه سورش، خارش و بو در ابتدای بارداری رخ می دهد.

تغییر طعم دهان: بسیاری از زنان این حالت را با احساس طعم فلزی در دهان توصیف می کنند

تغییر در ذائقه: بصورت تنفر از قهوه، تنباکو، سیگار یا غذاهای چرب غالبا بروز می یابد.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 92% 92


 • profileغزاله قلعه نویی1398/09/12

  سلام خسته نباشید ببخشید من توی هفته ۶ هستم و دو سه روزی میشه که دور نافم احساس سوزش یا تیرکشیدن میکنم دائمی نیست گاهی وقتا میگیره و ول میکنه آیا طبیعیه؟؟

  • profileوحیده میرزایی1397/04/23

   سلام
   من ٢٦ سالمه یک فرزند ٢ سال و ٨ ماهه دارم وبه تازگی اقدام به بارداری کردم. این پریودم ٨ روز تاخیر افتاده و تقریبا اطمینان دارم باردارم . با توجه به اینکه بار اول حاملگی سرکلاژ برایم انجام شد ایندفعه چه زمانی به پزشک مراجعه کنم تا دیر نباشد؟‌
   گاهی اوقات که بیشتر فعالیت میکنم درد دل و کمر میشوم که با استراحت رفع میشود آیا طبیعی است؟؟؟

   • profileپزشک اوما1397/04/31

    سلام ابتدا از بارداری مطمعن شوید و آزمایش بتا بدهید استراحت نسبی داشته باشید. سرکلاژ به طول دهانه رحم شما بستگی دارد و در صورت نیاز و با مشخص شدن در سونوگرافی پزشک درخواست میدهد

  • profileسحر قماش1396/10/27

   سلام. من 29 سالمه. پریودهای منظم اما دردناکی دارم. این ماه طبق محاسبات نرم افزار و همینطور نوع ترشحاتم 16 17 همین ماه تخمک گذاری داشتم. توی این ماه دوبار رابطه با پیشگیری طبیعی داشتم(همیشه از کاندوم استفاده می کنیم)از چند روز بعد از تخمک گذاری در ناحیه زیر شکم دردهای شبیه پریودی ، گرفتگی و کمر دردم شروع شد جوریکه هی منتظر بودم پریود شم و بعد از اون ترشحاتم زیاد شد اما بی بو هستند و خارش و سوزش هم ندارم و الان 3 روزه که حالت تهوع دارم و کمی سوزش معده و دردهای زیر شکمم به قوت خودش باقیه و سینه هام کمی ورم کرده و سینه سمت راستم دردناکه. از اونجایی که امروز 27 هست و من باید تقریبا 5 ماه اینده پریود بشم. ممکنه این علائم بخاطر کیست یا عفونت باشه؟

   • profileپزشک اوما1396/10/28

    سلام عزیزم. علائم قبل از پریودی از یک هفته قبل از پریود شروع میشه و ممکنه از یک ماه تا ماه بعدی متفاوت باشی پس این تغییرات نیز ممکنه بدلیل تغییرات هورمونی باشه. اگر در ماه های بعدی هم همین درد شکم را داشتید بهتره از نظر عفونت و کیست معاینه شوید.