Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
تغییرات روحی شما در ماه آخر بارداری

در اغلب اوقات، ذهن شما پیرامون زایمان مشغول بوده و این امر سبب ترس و نگرانی شما می گردد. تجربه درد های پراکنده شکمی سبب بیشتر شدن اضطراب در شما گشته و ممکن است بارها از خود سوال کنید: چه زمانی به دنیا خواهد آمد؟ آیا دیر نشده است؟ آیا زودتر از موعد نیست؟ غالب این سوالات در زایمان اول مطرح هستند.

اضطراب و پریشانی به میزان کم طبیعی بوده و جهت کاهش این حالات و آماده شدن برای زایمان می توانید راهکارهای زیر را به کار ببندید:

آموزش خودتان:

 با مطالعه کتابهای مفید، تغییراتی را که در طی زایمان رخ می دهد بشناسید، روش های کاهش اضطراب را آموخته و از آنها استفاده کنید و در صورت امکان در کلاس های آمادگی زایمان شرکت کنید.

با سایر مادرانی که تجربه مشابه در حاملگی اول داشته اند صحبت کنید و از تکنیک هایی که آنها استفاده کرده اند تا زایمان راحتتری داشته باشند، سود برید.

با مراقبتان صحبت کنید.

یکی از شایعترین نگرانی های مادران باردار، میزان درد ناشی از کنتراکشنها و قدرت بدنی آنها در راستای تحمل درد است. باید بدانید، بدن شما توانایی تحمل درد زایمان را چه در نوع طبیعی، چه در نوع سزارین خواهد داشت. جهت بدست آوردن اطلاعات بیشتر و راهنمایی پیرامون نحوه زایمان با ماما مشورت کنید.

از صحبت کردن با کسانی که خود، سبب افزایش اضطراب شما می شوند، پرهیزکنید.

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 89% 89