Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
چند دقیقه طول می کشد تا پیام غذا خوردن به مغز برسد؟

 20 تا 25 دقیقه طول می کشد تا پیام غذا خوردن به مغز برسد و در این مدت فرد با احساس گرسنگی زیاد، مقدار زیادی غذا می خورد اما مصرف میان وعده می تواند از این مسئله و چاقی ناشی از آن و همچنین خستگی زودرس جلوگیری کند.
 مصرف یک میان وعده مناسب از بروز خستگی زودرس در افراد جلوگیری می کند و موجب افزایش تمرکز افراد می شود.
 یک میان وعده مناسب شامل انواع میوه ها و ساندویج های خانگی است، گفت: استفاده از شیرینی، شکلات، چیپس و پفک به عنوان میان وعده مناسب نیست.
 مصرف میوه ها و سبزی ها به عنوان میان وعده در افزایش توانایی فکری و قدرت بدنی افراد نقش مهمی را برعهده دارد همچنین میان وعده ها موجب کاهش ولع آنها در وعده های اصلی می شود.
 مصرف یک میان وعده مناسب موجب می شود که افراد غذا را سریع نخورند چرا که سریع غذا خوردن موجب می شود که افراد غذای بیشتری بخورند.
 حدود20 تا 25 دقیقه طول می کشد تا پیام غذا خوردن به مغز برسد و در این مدت فرد با احساس گرسنگی زیاد، مقدار زیادی مواد غذایی مصرف می کند که منجر به بروز چاقی در فرد می شود.
 مصرف میان وعده ها برای افراد چاق بسیار ضروری است به دلیل اینکه این افراد عادت به پرخوری دارند و اگر این افراد تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهند و از حجم آن بکاهند و در واقع همان حجم سه وعده اصلی غذایی خود را به چند وعده تقسیم کنند، از پرخوری آنها جلوگیری می شود.

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100