Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
چگونه باید شیرم را بدوشم؟

دوشیدن شیر با دست آسان است و با تمرین می توانید در این کار موفق شوید. وسایلی که براي دوشیدن شیر بکار می روند باید تمیز باشند. شیرتان را می توانید با دست یا شیردوش هاي نوع دستی و یا برقی بدوشید. این وسایل بعد از هر بار استفاده باید فورا شسته شوند. (شیر دوش هاي دستی خیلی مناسب نیستند و بهتر است حتی المقدور مورد استفاده قرار نگیرند) دست ها را با آب و صابون، ولی پستان را فقط با آب ساده بشویید و از بکار بردن هر گونه کرم، لوسیون، روغن و ... پرهیز کنید. براي دوشیدن شیر، دست باید طوري قرار گیرد که دو انگشت زیر پستان و درست در لبه تحتانی هاله پستان و شست در بالا روي لبه فوقانی هاله واقع شود.( براي خروج شیر باید روي این قسمت فشار وارد شود نه به نوك یا خود پستان. زیرا فشار دادن نوك پستان نه تنها سبب جاري شدن شیر نمی شود، بلکه موجب ترك خوردگی،سوزش و نازك شدن پوست نوك پستان هم می شود.)

شیر دوشیدن

  آن گاه باید دست را به قفسه سینه تکیه داده و اول پستان را به طرف قفسه سینه و سپس به جلو آورد تا شیر به آسانی خارج شود. با قرار دادن انگشتان در جهات مختلف هاله ، مجاري دیگر شیر هم تخلیه می شوند. براي جمع آوري شیر از لیوان یا ظرف دهان گشاد ( که قبلا جوشانده اید ) استفاده کنید . گاهی لازم است لیوان تمیزي هم زیر پستان دیگر قرار دهید تا قطره هاي شیري که هم زمان با دوشیدن از پستان دوم ترشح می شوند جمع آوري گردند. از شیردوش هاي برقی به صورت تکی یا دو تایی ( جهت دوشیدن همزمان پستان ها) نیز می توانید استفاده کنید که قابل استریل درآب جوش بوده ، با برق و باطري کار می کنند و قدرت مکش آنها خوب است و بدون هیچگونه درد و ناراحتی مقدار بیشتري شیر را در زمان بسیار کمتري از پستان هاي مادر می دوشند و به هیچ عنوان با دست تماس ندارند،در نتیجه میزان آلودگی نیز در دوشیدن شیر به حداقل ممکن می رسد. این شیر دوش ها در منزل و یا محل کار مادران شاغل قابل استفاده هستند.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100


  • profileفیروزه مجیدی1397/08/06

    عزیزانی که از شیردوش برقی استفاده کردن تجربه شونو بنویسن راضی هستن؟ من از شیردوش دستی استفاده میکردم و هرطور شده دردشو تحمل میکردم تا عسل بانوم شیر ذخیره داشته باشه. اما ماما بهم گفت نه شیردوش دستی استفاده کن نه برقی، فقط دست. آیا واقعا شیردوش برقی کارش بدون درده؟ از چه مارکی راضی هستین؟