Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
چگونگی افزایش میل جنسی

میل جنسی از نظر پزشکی عبارت است از غریزه جنسی خود آگاه و ناخودآگاه که با میل به لذت و رضایت مشخص می شود. تمایلات جنسی، نمونه دیگری از ارتباط حیاتی بین ذهن، بدن، روح و روان است و در نگاه اول جنس به نظر یک ماده فیزیکی است و به راه حل های فیزیکی بدن باید نگاه کردلذا سلامتی می تواند در میل جنسی تاثیر داشته باشد و همه می دانند که تغذیه خوب و ورزش منظم برای سلامتی ما مهم هستند. و نداشتن رژیم غذایی مناسب باعث اختلالات جنسی مانند ( ناتوانی جنسی، فقدان میل جنسی، ناباروری و غیره ) می شود. هر چه فرد غذای مناسب تری مصرف کند این اختلالات جنسی کمتر می شود در این مقاله سعی شده است که مرور جامع بر چگونگی افزایش میل جنسی داشته باشیم:


میل جنسی چیست؟ چرا در میان برخی از ما از بین می رود؟

 

میل جنسی چیست

- کمبود میل جنسی در زنان و کمبود میل جنسی مردان دارای ریشه مشابهی هستند که دارای ویژگی های خاصی در هر جنسیت می باشد.

- برای مردان، کاهش تدریجی لیبیدو با افزایش سن مرد دیده می شود. مردها متفاوت هستند، اما اکثر مردان تا 60 یا 70 سالگی میل جنسی دارند. اگر سن دلیل کاهش میل جنسی نباشد، افسردگی یا استرس بیش از حد باعث کاهش میل جنسی می شود. سایر علل احتمالی کاهش میل جنسی در مردان عوارض جانبی دارو هستند؛ کاهش هورمون جنسی مردان به علت اختلال غدد درون ریز یا آپنه خواب. واقعیت این است که آپنه خواب می تواند به مقدار غیرطبیعی تستوسترون منجر شود.

- تستوسترون پایین همچنین می تواند اختلال نعوظ (ED) را ایجاد کند، وضعیتی که مرد نمی تواند نعوظ انجام دهد. در حالی که هر دو مسئله تستوسترون کم، ED و کمبود میل جنسی لزوما به طور همان زمان اتفاق نمی افتد. مردانی که دچار مشکلی در نعوظ هستند معمولا میل جنسی معمولی یا زیاد دارند.

- هنگامی که صحبت از میل جنسی پایین در زنان می شود، علل بسیاری وجود دارد. به گفته شریل کینگزبرگ، روانشناس جنسی، " میل جنسی زنان به عوامل مختلفی بستگی دارد و نسبتا پیچیده است."

علت رایج از دست دادن میل جنسی

- در زنان شامل مسائل مربوط به رابطه جنسی با شریک جنسی، تاثیرات اجتماعی فرهنگی (استرس شغلی، تصاویر رسانه ای از مسائل جنسی و غیره) و شرایط پزشکی (مانند فیبروئید، اندومتریوز و مشکلات تیروئید) می باشد.

- تستوسترون پایین باعث ایجاد مسائل جنسی برای زنان می شود. سطح تستوسترون زن در اواسط دهه 20 افزایش می یابد و سپس به طور پیوسته کاهش می یابد تا زمانی که یک زن در معرض یائسگی قرار گیرد. پس از یائسگی، سطح تستوسترون زن به طور چشمگیری کاهش می یابد، و در نهایت می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. قرصهای قلب و سایر انواع پیشگیری از بارداری هورمونی همچنین می تواند بر میل میل جنسی برای فعالیت جنسی تاثیر منفی داشته باشد.

- هنگامی که افزایش میل جنسی مطرح می شود، دو ماده کلیدی زیستی وجود دارد که ممکن است سطح میل جنسی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. من درباره دوپامین و پرولاکتین صحبت می کنم. تئوری این است که دوپامین باعث افزایش میل جنسی می شود ولی پرولاکتین آن را کاهش می دهد.

- اگر هر دارویی مصرف می کنید، باید بدانید برخی داروها باعث افزایش آزاد شدن پرولاکتین یا باعث جلوگیری از آزاد شدن دوپامین می شوند. هر یک از این دو سناریو می تواند میل جنسی را کاهش دهد و همچنین باعث ایجاد عوارض جانبی دیگر نیز می شود. در مردان، پرولاکتین کم با نشانه های متعدد سلامت جنسی و روانی مرتبط است. سطح پرولاکتین پایین نیز با یک شاخص توده بدن (BMI)، میزان قند خون بالا، فعالیت بدنی پایین تر و سلامتی کمتر همراه است.

- مسائل مربوط به روابط، افسردگی، داروهای تجویزی، الکل، سوء مصرف مواد و / یا بیماری های مزمن مانند دیابت می تواند عامل کاهش میل جنسی باشد. BMI بیش از حد بالا نیز می تواند مشکلاتی برای مرد و زن ایجاد کند و باعث کاهش لیبیدو (میل جنسی) می شود. مطالعات نشان داده است از دست دادن مقدار کمی وزن باعث بهبود عملکرد جنسی زن و مرد می شود. مطالعه ای در دانشگاه دوک نشان می دهد افرادی که چاق هستند 25 برابر دیگران مشکلات جنسی دارند.

- فقدان میل جنسی در زنان بیشتر از مردان است، اما به طور معنی داری بر روی هر دو جنس تاثیر می گذارد. تحقیقات نشان می دهد که 32 درصد از زنان و 15 درصد مردان تمایلی به داشتن رابطه جنسی ندارند. میل جنسی پایین می تواند در هر سنی به دلایل مختلف از جمله افسردگی، استرس، مسائل مربوط به رابطه، داروهای تجویزی، تستوسترون کم، داشتن اضافه وزن، ورزش کم، و مصرف مواد مخدر یا الکل اتفاق بیفتد. بنابراین بسیاری از مردم به دنبال راهی برای افزایش میل جنسی هستند.

- اگر شما میل جنسی ندارید تنها نیستید. خبر خوب این است که داروهای طبیعی زیادی برای افزایش میل جنسی وجود دارد و می توانید به طور طبیعی میل جنسی خود را افزایش دهید. اگر افزایش میل جنسی هدف شما باشد، نیاز است که تغییراتی در شیوه زندگی خود داشته باشید. به عنوان مثال کاهش استرس، بهبود خواب، اضافه کردن فست فود طبیعی به وعده های غذایی و ورزش به افزایش میل جنسی بدون داروهای مضر کمک می کند.


افزایش میل جنسی با غذا

 

افزایش میل جنسی با غذا

بیایید در مورد چگونگی افزایش میل جنسی از طریق رژیم غذایی صحبت کنیم:

1- موادغذای طبیعی افزایش دهنده میل جنسی: 

ابجو، موز و آووکادو مواد طبیعی هستند که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی هستند و می توانند جریان خون بیشتری به دستگاه تناسلی برسانند و به طور طبیعی باعث افزایش میل جنسی می شوند.

2- غذاهای حاوی ویتامین C

ویتامین C باعث افزایش گردش خون به اندام می شود، بنابراین بهتر است مطمئن شوید غذاهای حاوی ویتامین C را روزانه مصرف می کنید. ویتامین C نیز با لیبیدو ارتباط دارد. برخی از گزینه های عالی عبارتند از بروکلی، پرتقال، فلفل قرمز و گواوا.

3- موادغذایی غنی از آهن

 به ویژه برای زنان، کمبود آهن می تواند منجر به کاهش میل جنسی، کم شدن تحریک و روانکاری و ناتوانی در ارگاسم شود. منابع عالی آهن عبارتند از سبزیجات برگ سبز تیره مانند کلم و اسفناج و گوشت گاو تغذیه شده با چمن.

4- غذاهای غنی از کلاژن 

تولید کلاژن به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. این مسئله تاثیر منفی بر سلامت پوست دارد و باعث می شود پوست کمرنگ تر شود. این پدیده باعث کاهش نعوظ در مردان و کاهش دیواره واژن در زنان می شود. برای افزایش مقدار کلاژن، می توانید بیشتر از آبمیوه های استخوانی مصرف کنید و پودر کولاژ مکمل را انتخاب کنید. ویتامین C نیز به افزایش تولید کلاژن کمک می کند.

5- سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین یا یام غنی از پتاسیم و ویتامین A است. پتاسیم به فشار خون بالا کمک می کند و باعث افزایش احتمال اختلال نعوظ  در مردها می شود.

6- هندوانه 

در سال 2008، تحقیقات انجام شده در تگزاس A & M نشان داد هندوانه ممکن است اثر ویاگرا داشته باشد. فیتونوتایدرها به نام لیکوپن، بتا کاروتن و سیترولین موجود در هندوانه به تسکین رگ های خونی کمک می کنند. در حالی که هندوانه ممکن است به عنوان ارگانیک خاص به عنوان ویاگرا نباشد، اما به افزایش میل جنسی کمک می کند.

7- ادویه جات مانند جوز هندی و گشنیز 

ادویه جات غنی از آنتی اکسیدان هستند و برای سلامتی عمومی و افزایش میل جنسی مفید هستند. تحقیقات منتشر شده در مجله BMC طب مکمل و جایگزین به طور خاص دریافتند که عصاره های جوز هندی و گشنیز باعث افزایش میل جنسی در مردها می شود. گشنیز همچنین در بهبود نفس بد مناسب است.

8- شکلات تلخ

 تحقیقات نشان داده است مصرف شکلات منجر به آزاد شدن فنیل اتیلامین و سروتونین می شود که منجر به اثرات ضد افسردگی و خندیدن می شود. سعی کنید شکلات تیره با قند پایین و کیفیت بالا انتخاب می کنید.

9- آجیل برزیلی

این آجیل حاوی سلنیوم بالا است، که نقش مهمی در حفظ سطح تستوسترون سالم دارد.

10- بادام 

بادام غنی از روی، سلنیوم و ویتامین E است و حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و چربی های سالم است که می تواند سلامت جنسی و تولید مثل را بهبود بخشد.

11- آب

کم آبی بدن می تواند عوارض جانبی منفی داشته باشد و باعث کاهش میل جنسی می شود. اگر می خواهید از خستگی، سردرد و خشکی واژن اجتناب کنید آب بنوشید.

غذاهای کاهش دهنده میل جنسی

1- چربی های ترانس و غذاهای سرخ شده 

غذاهای چرب و یا حاوی چربی ترانس به هیچ وجه مفید نیستند. اثرات نامطلوب مصرف اسیدهای چرب ترانس میتواند شامل افزایش تولید اسپرم غیرطبیعی برای مردان و تداخل در حاملگی زنان باشد. 

2- غذاهای فرآوری شده

مواد شیمیایی موجود در این غذاها ممکن است بر عملکرد جنسی تاثیر بگذارد.

3- پروتئین با کیفیت پایین

گوشت گیاهی کارخانه ای به خاطر هورمون های اضافه شده و آنتی بیوتیک ها شناخته شده است که می تواند منجر به عدم تعادل هورمونی در بدن شود.

4- غذاهای پر سدیم

غذاهایی که سدیم بسیار زیاد دارند، مانند غذاهای کنسرو شده و غذاهای فرآوری شده، می توانند منجر به فشار خون بالا شوند و جریان خون به ارگان های جنسی را کاهش می دهند.

5- لبنیات متعارف 

شیر، پنیر و سایر محصولات لبنی از شیر گاو می توانند هورمون های مصنوعی داشته باشند که تأثیر منفی روی سطوح استروژن و تستوسترون دارند.

7- شکر 

شکر به طور کلی تاثیر منفی بر هورمون های جنسی دارد. مطالعات تاثیر وحشتناک شکر را بر تستوسترون نشان می دهد. در مطالعه ای که در سال 2013 بر روی مردان انجام شد، مصرف گلوکز به طور متوسط 25 درصد سطح تستوسترون خون را کاهش داد، صرف نظر از اینکه آیا مردان مبتلا به دیابت، پیش دیابت یا تحمل گلوکز طبیعی بودند یا خیر. همچنین میزان تستوسترون پس از مصرف گلوکز نیز کم می ماند. 

8- کافئین

کافئین زیاد بر عملکرد جنسی تاثیر می گذارد.

9- الکل

الکل بیش از حد منجر به کاهش میل جنسی، تحریک و حساسیت می شود. اگر میخواهید مشروب بنوشید، یک لیوان شراب قرمز غنی از پلی فنل را انتخاب کنید. آنتی اکسیدان ها در شراب قرمز می توانند به گشاد شدن رگ های خونی و افزایش جریان خون به مناطق اصلی تحریک کمک کنند. 

چگونگی افزایش میل جنسی با روغن های ضروری

- آیا می خواهید از روغن های ضروری مانند چوب صندل، گل رز، یاسمن و یلانگ یلانگ استفاده کنید، طبیعی است این مواد باعث افزایش میل جنسی مردان و زنان می شود. همچنین برای بهبود روحیه نیز مناسب هستند.

- وقتی صحبت از روغنهای ضروری برای تعادل هورمونی می شود، روغن چوب صندل برای هر دو جنس مخصوصا برای افزایش میل جنسی مفید است. این ماده در تعادل تستوسترون در مردان و زنان بسیار عالی است. چوب صندل یک ماده طبیعی افزایش دهنده میل جنسی است، به همین دلیل در بسیاری از عطرها استفاده می شود.

- برای مردان با تستوسترون کم، می توانید چند قطره روغن چوب صندل را به دئودورانت یا لوسیون خانگی اضافه کنید تا نه تنها بوی خوبی داشته باشید، بلکه هورمون ها و میل جنسی شما را نیز بهبود می بخشد.

- روغن دارچین یکی دیگر از گزینه های ضروری اسانس است که باعث افزایش میل جنسی می شود. روغن دارچین یک درمان طبیعی برای ناتوانی جنسی است. این ماده با تأثیر آنزیم ها در مسیر اکسید نیتریک برای افزایش جریان خون به اندام تناسلی عمل می کند.


چگونگی افزایش میل جنسی با مکمل ها

 

مکمل های افزایش دهنده میل جنسی

مکمل های مناسب برای افزایش میل جنسی در مردان:

 1.  L-arginine  هزار میلی گرم دو بار در روز: کمک به کاهش انقباض رگ های خونی و بهبود جریان خون به ناحیه تناسلی.
 2.  Ginkgo biloba صد و بیست میلی گرم دو بار در روز: ممکن است جریان خون را به اندام تناسلی بهبود بخشد.
 3.  Tribulus  هشتاد و پنج تا دوبیست و پنجاه میلی گرم سه بار در روز: در طب سنتی چینی برای افزایش قوای جنسی استفاده می شود.
 4.  ماکا (500 میلی گرم سه بار در روز): تحقیقات نشان می دهد که این گیاه انطباق پذیر به افزایش میل جنسی کمک می کند.
 5.  نیاسین (250 میلی گرم سه بار در روز): وازودیلاتور ویتامین B3 (نیاسین) به بهبود جریان خون کمک می کند.

مکمل های مناسب برای افزایش میل جنسی در زن ها

 •  Panax Ginseng ( هزار میلی گرم یک بار در روز به مدت سه هفته): این ماده باعث افزایش میل جنسی در زنان در طول یائسگی می شود.
 •  مکا (500 میلی گرم سه بار در روز): تحقیقات نشان می دهد این گیاه میل جنسی، تعادل هورمونی و باروری را در زنان افزایش می دهد.
 •  آهن (25-30 میلی گرم روزانه): اگر کم خونی ناشی از کمبود آهن دارید، مکمل آهن می تواند به افزایش میل جنسی شما کمک کند. مکمل های آهن می تواند باعث یبوست شود - بنابراین توجه کنید که حتما کم خونی شما ناشی از کمبود آهن باشد.
 •  Yohimbine : (پانزده تا سی میلی گرم روزانه): نشان داده شده است که این ماده به نارسایی ارگاسم کمک می کند. 
 •  Ashwagandha (پانصد میلی گرم یک یا دو بار در روز): نشان داده شده است این ماده به زنان کمک کند تا افسردگی جنسی آن ها برطرف شود. 

چه کارهایی باعث کاهش میل جنسی میشود؟

کارهای کاهش دهنده میل جنسی

بیایید در مورد چگونگی افزایش میل جنسی به طور طبیعی با برخی از تغییرات سبک زندگی صحبت کنیم.

ورزش بیش از حد

باعث کاهش میل جنسی می شود. کمبود میل جنسی یکی از خطرات ورزش بیش از حد است. تمریناتی که هورمون رشد انسانی را افزایش می دهند، مانند تمرینات وزن و تمرینات پشت سر هم می توانند جریان خون را به اندام تناسلی بهبود بخشند. همچنین، یوگا به افزایش جریان خون تناسلی و ارگاسم کمک می کند.

سیگار کشیدن

اگر سیگار می کشید، در اینجا دلیل دیگری برای متوقف کردن آن وجود دارد. سیگار کشیدن نه تنها میل جنسی و رضایت را کاهش می دهد، بلکه باعث کاهش باروری نیز می شود. بر طبق تحقیقات انجام شده، سیگاری ها کمتر از شش بار در ماه رابطه جنسی دارند، در حالی که مردانی که سیگار نمی کشند دو برابر این مقدار نزدیکی جنسی دارند.

اعتماد به نفس

اگر تصویر بدن یا اعتماد به نفس یک مسئله است، چگونه افزایش میل جنسی خود را به معنی بهبود عزت نفس و درام جنسی شما با تمرکز بر ویژگی های خود به جای معایب خود. شما همچنین باید راه هایی برای کاهش میزان استرس خود و بهبود طول و کیفیت خواب خود پیدا کنید. افزایش میل جنسی به معنی بهبود عزت نفس و میل جنسی با تمرکز بر ویژگی های خوب به جای معایب است. همچنین باید راهی برای کاهش میزان استرس و بهبود طول و کیفیت خواب پیدا کنید.

درمان دارویی میل جنسی

میل جنسی پایین به خاطر مسائل جسمی یا روحی یا هر دو است. برآورد شده است چهار نفر از 10 مرد بالای 45 سال دارای تستوسترون کم هستند. در همین حال، انجمن پزشکی آمریکا برآورد می کند که چند میلیون زن در ایالات متحده از اختلال تحریک جنسی زنانه رنج می برند. بسیاری از افراد در مورد نحوه افزایش میل جنسی به درمان متعارف روی می آورند.

درمان جایگزین تستوسترون

برای مردان، درمان جایگزین تستوسترون یک درمان رایج معمول است. بسیاری از مردان فکر می کنند داروهای تجویزی مانند ویاگرا یا سیالیس پاسخ ساده ای هستند. در حال حاضر، نکته مهم این است که بدانید: داروها میل جنسی شما را افزایش نمی دهد - آنها فقط به شما کمک می کنند تا نعوظ داشته باشید. این داروها دارای عوارض جانبی از جمله مشکلات حافظه، درد پشت، از دست دادن شنوایی و بسیاری دیگر هستند.

کرم استروژن

اگر یک زن دارای میل جنسی کمی باشد و از قبل یائسگی را تجربه کرده باشد، معمولا کرم استروژن واژینال برای درمان خشکی واژن توصیه می شود. درمان تستوسترون به صورت قرص نیز به طور معمول برای زنان توصیه می شود. اگر یک بیماری مانند فیبروم باعث مسائل جنسی شود، احتمالا توصیه می شود که فیبروئید (ها) را جراحی کنید. قرص ضد بارداری میل جنسی شما را کاهش میدهد، پزشک گزینه غیر هورمونی را تجویز می کند.

- سایر روش های معمول برای افزایش میل جنسی مردان و زنان شامل تغییر دارو یا تجویز داروهای ضد افسردگی می باشد. با این حال، بسیاری از داروهای ضد افسردگی می توانند باعث کاهش میل جنسی شوند. برای هر دو مردان و زنان، مشاوره های روابط یا درمان جنسی گاهی توصیه می شود و مفید است.

اقدامات احتیاطی برای افزایش میل جنسی

اگر میل جنسی شما کم باشد و درمان های طبیعی کمک نکنند، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. همچنین مهم است عوارض جانبی هر یک از داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید را بدانید تا اطمینان حاصل کنید که آنها میل جنسی شما را پایین نمی آورند.


یوگا و افزایش میل جنسی

یوگا شگفت انگیز است و به شما کمک می کند تعادل را در دنیای خود از نظر جسمی، ذهنی و احساسی پیدا کنید. یوگا به ما اجازه می دهد تا بهتر با خودمان و همسرمان ارتباط برقرار کنیم.  یوگا استرس را کاهش می دهد و انرژی ما را افزایش می دهد اما آیا تاثیری بر افزایش میل جنسی دارد؟ مطالعاتی که تا سال 2009 انجام شد نشان داد که "تمرین یوگا منظم، چندین جنبه از عملکرد جنسی در زنان را بهبود می بخشد، از جمله میل، تحریک، ارگاسم و رضایت کلی". پس از آن یوگا یک راه فوق العاده برای بهبود زندگی جنسی شما است ، نه؟

چگونه یوگا می تواند زندگی جنسی شما را بهبود بخشد:

 1.  یوگا به افزایش انعطاف پذیری کمک می کند.
 2.  یوگا به حفظ یک تصویر بدنی سالم و عزت نفس کمک می کند.
 3.  یوگا به شما کمک می کند که در لحظه یاد بگیرید.
 4.  یوگا به افزایش میل جنسی کمک می کند.
 5. یوگا باعث افزایش میل جنسی می شود
 6. تمرین منظم یوگا باعث بهبود انعطاف پذیری و افزایش اعتماد به نفس و آرامش می شود.

می توانید از یوگا به عنوان دروازه ای به تجربه عمیق تر از صمیمیت دوستانه و آرامش کامل استفاده کنید. در اینجا برخی از حرکات یوگا که بدون شک باعث افزایش میل جنسی می شود ذکر شده است:

1. حالت گربه / گاو 

یوگا و افزایش میل جنسی

 •  شانه ها بطور مستقيم بالاي کمر باشد و باسن روي زانو باشد.
 •  نفس را حبس کنید و قفسه سینه را از شکم دور کنید و به سمت بالا برسانید.
 •  نفس را بیرون بدهید و شکم را به ستون فقرات نزدیک کنید و شانه ها را از هم دور نگه دارید.
 •  این کار را پنج بار تکرار کنید.

مزایا: شما عضلات Kegel را تقویت می کنید - این عضلات در طول ارگاسم درگیر هستند. تمرینات کگل قوی باعث تولید ارگاسم بهتر و کنترل بهتر می شود.

2. حالت زاویه اتصال

یوگا و میل جنسی

 

 •  پاها را با هم بچسبانید، زانو ها را خم کنید و اجازه دهید آنها را به سمت زمین برسانید.
 •  انگشتان پا را با دست ها بگیرید. نفس بکشید و بدن را تاب بدهید. نفس را بیرون بدهید. سر به طرف انگشتان پا خم کنید. این حالت را می توانید در حالت دراز کشیده نیز انجام دهید.
 •  تا 10 بشمارید و نفس را نگه دارید.

مزایا: زاویه اتصال برای افزایش میل جنسی عالی است، کشیدن ران های داخلی و باز کردن مفصل ران برای طیف گسترده ای از حرکت ها استفاده می شود. در این حالت، اغلب اضطراب از بین می رود. این حرکت جریان خون را به ناحیه لگن بهبود می بخشد و جایی که خون جریان داشته باشد، انرژی و سرزندگی نیز به وجود می آید. گردش خون و افزایش جریان خون به طور مستقیم با سطح تحریک ارتباط دارد.

3. حالت کبوتر

حالت های یوگا و میل جنسی

 •  ساق پای چپ موازی با کف پا باشد، پاشنه را به کشاله ران نزدیک کنید.
 •  پای راست را به یک خط راست پشت سر بگذارید.
 •  به آرامی به سمت ساعد به طرف پایین حرکت کنید، سر را روی دست قرار دهید.
 •  قبل از رفتن به سمت دیگر، 10 شماره نفس را نگه دارید.

مزایا: حرکت کبوتر برای رها کردن تنش عمیق در ناحیه کمر عالی است و ذهن را آرام می کند. با تمرکز بر روی نفس کشیدن، از تفکرات خود دور می شوید. این مسئله توانایی شما برای ایجاد یک حس صمیمیت جنسی با شریک زندگی افزایش می دهد.

4. حالت عقاب 

حرکت یوگا و میل جنسی

 •  زانوی خود را پایین بیاورید.
 • پاشنه پا را روی زانوی چپ بگذارید، سپس جلوی پای راست را در اطراف پای چپ قرار دهید.
 •  خم شوید و به آرامی به پاها برسید.
 •  بازوها را در معرض هوا قرار دهید. دست چپ را به سمت راست بچرخانید، کف دستها را در آرنج خم کنید، دور گردن قرار دهید تا کف دست ها به هم بچسبند. آرنج را به سمت آسمان بلند کنید و تا پشت قلب بکشید.
 •  پنج شماره نفس را نگه دارید، آزاد کنید و حرکت را برای سمت دیگر انجام دهید

مزایا: حرکت عقاب بسیار جذاب است. هنگامی که پاها را آزاد می کنید، تمام خون از طریق دهانه رحم جریان پیدا می کند و کل منطقه را برای نزدیکی جنسی آماده می کند!

5. پل زدن

حرکت یوگا و افزایش میل جنسی

 •  دراز بکشید، زانوها را خم کنید، و پاها را از هم جدا کنید و 5 اینچ زیر باسن قرار دهید.
 •  پاها را به سمت آسمان بکشید. انگشتان تان را در زیر کمر قرار دهید، تیغه های شانه را با هم جمع کنید و هر دو را روی پایه نگه دارید.
 •  10 شماره نفس را نگه دارید، به مدت دم و بازدم انجام دهید.

مزایا: پل موجب بهبود ارگاسم می شود. پل شبیه به انجام Kegel است، زیرا شما همان عضلات لگن را فشار می دهید.

6. حرکت سگی

حرکت های یوگا و میل جنسی

 •  پاشنه پا را از هم جدا کنید، پاشنه ها را به سمت کف قرار دهید. دست ها را باز کنید و حالت وی شکل درست کنید.
 • شانه ها را از گوش دور کنید و گردن را آرام کنید.
 •  برای پنج تا 10 شماره نفس را نگه دارید

مزایا: حرکت سگ، ذهن را آرام می کند و میل جنسی را تقویت می کند. این حرکت نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس می شود، بلکه باعث می شود شخصیت شما جذاب تر به نظر برسد و باعث افزایش آرامش می شود.
این حرکت باعث کاهش تنش عضلانی در پشت و بهبود انعطاف پذیری می شود.

7. زوایای گسترده

یوگا و افزایش میل جنسی

 •  صاف بنشینید، پاها را از هم جدا کنید
 •  پشت پاها را به کف فشار دهید، زانوها و پا را به سمت آسمان فشار دهید.
 •  نفس بکشید. نفس را بیرون بدهید و بر روی باسن دراز بکشید و سعی کنید به انگشتان بزرگ پا برسید.
 •  برای 10 شماره نفس را نگه دارید. با هر بازدمی، سینه را به سمت پایین بکشید.

مزایا: مانند زاویه محدود، این حرکت برای افزایش میل جنسی خوب است و باعث بهبود جریان خون به ناحیه لگن و افزایش انرژی و سرزندگی می شود.

Zawn Villines. 10 ways to boost libido. www.medicalnewstoday.com. Thu 6 December 2018

امتیاز مطلب: 92%
92