Ooma
پرسش (1400/07/28):

بی تابی و رفلاکس نوزاد دوماهه

دخترم امروز خیلی بی تا‌بی کرد از بیس روزگی کولیکش شروع شد ک با دایمتیکون اروم میشد شبا راحت مبخابید ولی از دیشب تو خاب ناله کرد امروز حتی یه ساعت راحت نخابید چن وقته اب دهنش میومد و دستشو محکم میبرد سمت دهنش دکتر الان گفت رفلاکس پنهان داره😥☹چیکار کنم چطور آرومش کنم فقط وقتی رو سینه میزارمش رو دستم آروم میشه
رفلاکس کی خوب میشه؟ درمانش چیه؟

شاید بخاطر واکسنه که زدی عزیزم درد داره بیقراری میکنه
۷ روز پیش واکسن زدیم عزیزم
کولیک فقط دوره ش باید بگذره اما قطره های پروکید،کولیکز و گریپ میکچر خارجی در کاهش درد موثره
ننو سنتی هم برای خوابش خیلی کمک کننده هس
عه
خب پس هیچی😐
عزیزم خودمم گهواره سنتی دارم براش مث قنداق میبندم توش راحت میخابید
اما از دیشبه ناله میکنه😥
نمیدونم😥 دکتر میگه رفلاکسه
رفلاکس بی قراری میاره؟
پسر منم همش دستاشو تو دهنش میذاره اب دهنش میاد میگن لثه هاشه خارش داره

سلام عزیزم منم اینطوری بود دخترم مثل دختر شما خیلی گریه میکرد
دو تا متخصص بودم و یه فوق تخصص یه قطره نوشته برام واقعا راضی بودم الان همرام نیست خونه خودم نیستم فردا یادم بفرست عکس بفرستم اسمش یادم نیست فقط تو یخچالی
در ضمن دکتر گفت تو این سن اوج رفلاکس
طبیعی
من بچه ام شیر خشکی
بخدا زود زود بخوابم سهت ۳و نیم
واسه سن پسر شما اره واسه لثه هاشه
باشه عزیزم ممنون میشم
سلام مامان جان
دلبندتان تب یا بی اشتهایی ندارد ؟
سلام دکتر جان
نه خداروشکر شیرشو مرتب میخوره تب هم نداره
بسیار هم عالی عزیزم ❤️
علت احتمالا تشدید رفلاکس است. برای کمک به کاهش شدت این مساله تلاش کنید تا:
- در هنگام گریه و بیقراری موقعیت فرزندتان را تغییر دهید به عنوان مثال او را بغل کرده و یا راه ببرید. همچنین می توانید ماساژ کمر را امتحان کنید و یا اینکه لباس او را درآورده و تماس پوست به پوست داشته باشید.
-فرزندتان را حتماً با زاویه ۳۰ درجه خوابانده و اگر او را کمی به سمت چپ متمایل کنید بهتر است.
- دلبندتان را در ننو قرار دهید. حرکات نوسانی ننو بسیار موثر و مفید است.
- برای چندبار در فواصل منظم شکم را با ملایم در جهت عقربه های ساعت به صورت دورانی ماساژ دهید. برای این کار دست ها را کمی گرم کرده و با روغن زیتون و روغن بچه چرب کنید، سپس در ابتدا دور ناف را ماساژ داده و بعد هرچه از ناف دورتر می شوید، به صورت دورانی به شعاع دایره های ماساژ خود اضافه کنید. بعد کمر و دست و پاها را ماساژ دهید. این کار نباید به قدری طولانی شود که فرزند شما را اذیت و کلافه کند. به علاوه ماساژ دادن نباید بلافاصله بعد از خوردن غذا انجام شود. همچنین به یاد داشته باشید که خواندن یک موسیقی مانند لالایی و یا هر آهنگ دیگری همراه با این کار می‌تواند تاثیر آرامش بخشی بیشتری را به دنبال داشته باشد.
- فرزندتان را به گونه ای در بغل بگیرید چه شکم او روی ساعد دست شما باشد و همزمان پشت او را ماساژ دهید. در هنگام گریه کردن این شیوه بغل کردن به همراه درآوردن صدای خخخخخ با تن صدای بم می تواند موثر باشد.
- حرکت دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که فرزند خود را به پشت بخوابانید، سپس پاهای او را در دست گرفته و طوری تکان دهید که گویی در حال پدال زدن برای دوچرخه است. این کار را نیز هر بار چند دقیقه به مدت چندبار در روز انجام دهید.
- در هنگام شیر خوردن دقت کنید که تمام هاله سینه در دهان نوزاد قرار گیرد نه فقط نوک آن، تا از ورود هوای به معده جلوگیری شود.
- بعد از هر بار شیردهی حتما آروغ فرزندتان را بگیرید.
- به رژیم غذایی خود دقت کنید و حتماً مصرف مواد غذایی نفاخ را کاهش دهید. همچنین به طور موقت مصرف لبنیات به ویژه فرآورده های تهیه شده از شیر گاو را قطع کرده و ببینید که آیا در فرزندتان علائم بهبودی مشاهده می شود یا نه.
- یک سشوار با صدای کم را با فاصله ۲۰ الی ۳۰ سانتیمتر از فرزندتان در حالت روشن قرار دهید، به طور معمول بچه ها با شنیدن صدای سشوار آرام می شوند و گریه و بیقراری آن‌ها پایان یافته و به خواب میروند.
و به علاوه مکررا در فواصل کوتاه سینه را در دهان دلبندتان قرار دهید. صبور باشید و مداومت کنید. همچنین با توجه به شرایط موجود لازم است به متخصص اطفال برای دریافت دارو نیز مراجعه کنید تا انشالا حال کوچولو شما کاملاً خوب شود💗
ممنونم عزیزم بابت توضیح کاملتون و اینکه انقدر حوصله به خرج دادین😍😍 خدا خیرتون بده❤
مامان گل از دعای خیر و زیباتون ممنونم نازنینم 💗🌸🌸💗و خواهش میکنم جان دلم 💜💜💜
stk: |~|11|~|18_col