Ooma
پرسش (1400/06/24):

سونو و ازمایش برای تنبلی تخمدان

سلام خدمت پزشک محترم من ۷ماهه زایمان طبیعی کردم و شیردهی هم ندارم.....از بعد زایمان یکبار پریود شدم درحد لک زیر دلم خیلی درد میکرد ازمایش هورمون و سونو انجام دادم ک میفرستم ممنون میشم اگ دارو لازمه بهم بگین چ دارویی بخورم نمیتونم فعلا حضوری برم پیش پزشک...

سونو و ازمایش برای تنبلی تخمدان
سونو و ازمایش برای تنبلی تخمدان
تنبلی تخمدان نداری ک...همه رو نرمال زده
Pco هستی
بقیش نرماله
نوشتهpcoیعنی تنبلی
ال اچ خون باید پایین تر از اف اس اچ باشه تا تنبلی ت برطرف بشه
خب باید چیکار کنم تا بیاد پایین
چراعزیزم دکتر سونو گف داری
سلام عزیز جان
روش جلوگیریتون چیه عزیزدلم؟
طبیعی .
عزیزدلم
نتیجه آزمایش و سونوگرافی شما بیانگر مشکل تخمدان پلی کیستیک است که در اصطلاح به عنوان تنبلی تخمدان نیز شناخته می شود. این مشکل با ایجاد اختلال در تخمک گذاری منجر به بروز مشکلاتی همچون دوره های نامنظم ماهیانه شده و می تواند در ایجاد شرایطی که شما در آن هستید نقش داشته باشد. برای حل این مشکل
حتما تلاش‌ کنید تا اگر وزن بالا است کاهش داده شود.
سه‌روز در هفته و هر بار به مدت 30 دقیقه ترکیبی از ورزش های یوگا و هوازی را انجام دهید. اصلا نیازی ب به باشگاه نیست و می توانید در منزل تمرینات را انجام دهید. رقص نیز گزینه خوبی است.
مصرف مواد قندی و همچنین تهیه شده با آرد سفید را به حداقل رسانده و ماکارونی، سیب زمینی و ذرت کمتر بخورید. نان سبوس دار مصرف کنید.
برای دارو مصرف قرص ال دی یا مارولین یا روکین را شروع کرده و هر روز راس یک ساعت مشخص مصرف کنید. در طی مصرف بسته اول حتما همچنان جلوگیری داشته باشید. بعد از اتمام بسته اول اگر قرص ها 21 عددی بودند، 7 روز به بدن فرصت دهید طی این 7 روز خون‌ریزی باید شروع شود. سپس. راس روز هشتم مجددا مصرف بسته جدید را شروع کنید. از این زمان به بعد قرص کار جلوگیری را نیز انجام می‌دهد.
حداقل تا 6 ماه داروها را استفاده کرده و مجددا سونوگرافی را تکرار کنيد 🌷🌷
ممنون از شما پزشک محترم ، خانم دکتر عزیز من ریزش مو هم دارم آیا نیازی هست که دارو براای این مورد مصرف کنم؟
خواهش میکنم جان دلم 💕💕از نظر کم خونی چک شدید؟
بله نرمال بود
عزیزم درجاتی از ریزش مو در دوران پس از زایمان طبیعی است اما اگر این مشکل زمینه هورمونی داشته باشد با مصرف ال دی تا حد کنترل می شود.
مکمل زینک پلاس و بیوتین نیز مصرف کنید🌷🌷
سپاس گذارم 🌺🌺🌺
خواهش میکنم عزیزم💞💞💞💞

سوالات مشابه