Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
5 علامت که به شما میگه  تخمک گذاری نزدیک است:

عدم تخمک گذاري يکي از علل شايع ناباروري در زنان است. بيش تر زنان با عدم تخمک گذاري مزمن، داراي دوره هاي قاعدگي نامنظم هستند. پيش بيني وقوع تخمک گذاري در نحوه درمان اين بيماران مفيد بوده و توانايي پزشکان را در انتخاب داروي مناسب و بي خطر افزايش مي دهد، بنابراین شما آماده هستید که به سمت والدین شدن قدم بردارید،تبریک! 

اما علائم واقعی تخمک گذاری چیست؟ در اینجا نحوه گفتن است:

احتمالاً به همان نسبت، چشم‌انداز را بسیار هیجان‌انگیز و فوق‌العاده ترسناک می‌یابید.  اما چگونه می توان فهمید که زمان بارداری فرا رسیده است؟  شما باید زمان بندی خود را درست انجام دهید.  پنج روز منتهی به تخمک گذاری و شامل تخمک گذاری، بارورترین حالت شما هستند، اسپرم می تواند چند روز زنده بماند و منتظر آزاد شدن تخمک باشد.  در مقابل، تخمک شما فقط 24 ساعت دوام می آورد، بنابراین زمانی که تخمک گذاری کردید، پنجره فرصت کمتر می شود. 

 نشانه های تخمک گذاری شماره 1: تقویم

 شما حدود 14 روز قبل از شروع پریود تخمک گذاری می کنید.  با احتساب روز اول پریود به عنوان روز 1، زنانی که سیکل های منظم 28 روزه دارند در روز 14 تخمک گذاری می کنند. اما اگر سیکل 32 روزه داشته باشید، بیشتر شبیه به روز 18 خواهد بود. واقعا نامنظم است، تقویم به هیچ وجه کمک زیادی نخواهد کرد.  میانبر می خواهید؟  یک پیش بینی تخمک گذاری آنلاین را امتحان کنید.

 علائم تخمک گذاری شماره 2: ترشح

 برای برخی از زنان این یک نشانه قابل اعتماد و ساده است.  با نزدیک شدن به تخمک گذاری، مخاط دهانه رحم شما مانند سفیده تخم مرغ فراوان، شفاف و لغزنده می شود.  بین انگشتان شما کشیده می شود  به محض اینکه ترشحات شما دوباره کم و چسبناک شد، تخمک گذاری به پایان رسیده است.

 علائم تخمک گذاری شماره 3: دمای پایه بدن (bbt)

 این کمی سخت است، اما می تواند برای کشف چرخه منحصر به فرد خود مفید باشد.  شما باید هر روز صبح قبل از بلند شدن از رختخواب با یک دماسنج پایه دمای بدن خود را اندازه بگیرید و سپس آن را روی نمودار یا کاغذ معمولی یادداشت کنید (در اینجا در مورد آن بیشتر توضیح می دهیم).  با نزدیک شدن به تخمک گذاری، تغییر سطح هورمون منجر به افزایش دما می شود.  شما در روز سنبله و روزهای منتهی به آن بیشتر بارور هستید.  

مشکل واضح: تا زمانی که افت را نبینید نمی‌دانید به اوج رسیده‌اید، و در آن زمان، در حال اتمام است.  سوابقی که در این ماه نگه می دارید به شما کمک می کند تا برنامه الگوی تخمک گذاری خود را برای سیکل بعدی خود شناسایی کنید.

 علائم تخمک گذاری علامت شماره 4: آن درد آزاردهنده

 حدود یک زن از هر پنج زن هنگام تخمک گذاری دچار ناراحتی لگنی می شود، از درد مبهم که یک یا دو روز طول می کشد تا یک وزش شدید.

 نشانه های تخمک گذاری علامت شماره 5: کیت پیش بینی تخمک گذاری

 هنوز نمی توانم بگویم استفاده از کیت های داروخانه 100 درصد جواب میده و کیت ها همراه با خطای حداقل 30 درصدی هستند. 

 Medically reviewed by Steven Gans, MD. 8 Signs of Ovulation That Help Detect Your Most Fertile Time.Updated on November 24, 2020

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 85% 85