Ooma
آتلیه نوزاد و کودک
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
10 مشکل اساسی هنگام نزدیکی در بارداری

10 مشکل اساسی شما در هنگام نزدیکی در بارداری

مشکل 1: بیماری صبحگاهی باعث می شود میل جنسی نداشته باشید:

مشکلات معده در خانم های باردار باعث می شود اکثر خانم ها احساس ناراحتی کنند و از لحاظ جسمی برای نزدیکی آماده نباشند. 

راه حل: منتظر بمانید تا احساس تهوع کمتری داشته باشید یا زمان مناسبی برای نزدیکی در نظر بگیرید. 

حالت تهوع بارداری کی تموم میشه


مشکل 2 : خستگی بارداری باعث می شود احساس خواب آلودگی داشته باشید:

رشد جنین در بدن شما خسته کننده است - به ویژه در سه ماهه اول و سوم. بنابراین باعث خواب آلودگی در هنگام خواب شب می شود.

راه حل: اولین کاری که صبح انجام می دهید نزدیکی باشد (خستگی در بارداری).


مشکل 3: شکم شما سر راه است

اگر احساس می کنید بزرگ شدن شکم مانع از لذت بردن از نزدیکی می شود، از موقعیت های مناسب استفاده کنید.

راه حل: دراز کشیدن کنار هم راحت ترین موقعیت جنسی است. زن در بالا موقعیتی است که به شما اجازه می دهد کنترل نفوذ را در دست داشته باشید. 

اندازه شکم در ماههای مختلف بارداری


مشکل 4: یک تصویر منفی از بدن باعث می شود احساس تمایل کمتری به نزدیکی داشته باشید

همانطور که بدن شما در دوران بارداری تغییر می کند، ممکن است کمتر احساس راحتی کنید، که ممکن است باعث شود کمتر تمایل به رابطه جنسی داشته باشید.

راه حل: اول، سعی کنید بر روی چگونگی تغییر بدن خود برای حمایت از جنین تمرکز کنید. ورزش های بارداری انجام دهید، مانند یوگا قبل از زایمان. این ورزش ها می تواند سلامت ذهنی را تقویت کند. غذاهای مغذی بخورید. 


مشکل 5: ورم احساس شما را تغییر می دهد

تغییرات هورمونی بارداری می تواند جریان خون را به ناحیه لگن شما افزایش دهد که این امر می تواند به شدت مزاحم یا کمی آزار دهنده باشد. برای برخی از مادران، اندام تناسلی و سایر تغییرات لوبي حساسیت را افزایش می دهد و ارگاسم قوی تر و راحتتری به ارمغان می آورد. اما برخی پس از ارگاسم احساس ناراحتی می کنند. 

راه حل: اگر ورم دستگاه تناسلی مانع از لذت بردن می شود سعی کنید از جنسی دهانی، تحریک دستی یا موقعیت های دیگر استفاده کنید. اگر ورم همراه با درد باشد، می تواند نشانه ای از وریدهای واریسی در ناحیه لگن باشد که ممکن است نیاز به درمان ویژه ای داشته باشد.

راه های پیشگیری از تورم پا در دوران بارداری


مشکل 6 : حساسیت سینه یا ترشح از سینه در طول تحریک می تواند ناخوشایند باشد

 در برخی از خانم ها در هنگام تحریک، به ویژه در طول سه ماهه سوم، ترشحاتی از سینه خارج می شود. جای نگرانی نیست. به طور مشابه حساس شدن سینه ها نیز در بارداری می تواند ناراحت کننده باشد.

راه حل: اگر ترشحات باعث ناراحتی و نگرانی شما می شود، از همسرتان بخواهید به سایر قسمت های بدن شما توجه کند. در مورد موضوع دوم، حساسیت پس از بارداری برطرف می شود. تا آن زمان، به همسرتان پیشنهاد کنید از نگاه کردن به سینه ها لذت ببرد و آن ها را کمتر لمس کند.

بزرگ و حساس شدن سینه زنان در دوران بارداری از همان ماه اول


مشکل 7 : ترشحات اضافی واژن می تواند حساسیت را کاهش دهد

هنگامی که باردار هستید، بیشتر از گذشته احساس مرطوب بودن دارید. و افزایش ترشحات واژن می تواند در طول رابطه جنسی بیشتر دیده شود. در حالی که این افزایش روانکاری خوب است اما می تواند باعث سخت شدن حفظ نعوظ و یا رسیدن به ارگاسم شود.

راه حل: کاهش تحریک در ابتدای نزدیکی باعث کاهش میزان رطوبت می شود.


مشکل 8 : تغییر بوی طبیعی بدن

بسیاری از زنان باردار متوجه تغییر بوی منطقه واژن می شوند. این تغییر به خاطر ترشحات می باشد که باعث تغییر بو، غلظت و طعم ترشحات واژن می شود. 

راه حل: اگر این بو شما را ناراحت میکند، یک روغن معطر به قسمت داخلی ران های خود ماساژ دهید. شستشوی سریع قبل از رفتن به رختخواب به کاهش بوی بد کمک می کند.


مشکل 9 : خونریزی سبک پس از رابطه جنسی شما را نگران می کند

لکه بینی بعد از رابطه جنسی ممکن است باعث نگرانی شود.

راه حل: ترس کاملا طبیعی است: هنگام بارداری، رحم شما با عروق خونی اضافی پر می شود، ناحیه لگن افزایش جریان خون دارد و دهانه رحم رسیده تر می شود - که هر کدام می تواند خونریزی کمی ایجاد کند. تا زمانی که لکه بینی سبک باشد، جای نگرانی وجود ندارد.

10 علت ترشحات و لکه بینی قهوه ای در بارداری


 

مشکل10:  نوسان میل جنسی شما باعث می شود شما در یک چرخه قرار بگیرید

گاهی احساس می کنید نمی توانید یک دقیقه هم نزدیکی جنسی را تحمل کنید و چند لحظه بعد به شدت احساس نیاز می کنید. در هنگام بارداری نوسان میل جنسی طبیعی است.

راه حل: مطمئن باشید این نوسانات در میل جنسی کاملا طبیعی است. همان طور که می دانید هیچ دو بارداری دقیقا شبیه هم نیستند. بعضی از خانم ها به دلیل تغییرات هورمونی افزایش میل جنسی را مشاهده می کنند. میل جنسی در طول سه ماهه دوم افزایش یا کاهش می یابد. گاهی اوقات افزایش میل جنسی به علت کاهش علائم اولیه بارداری، مانند بیماری صبحگاهی، و افزایش انرژی برای نزدیکی جنسی می باشد. جریان خون اضافی به لگن، واژن و خروسه باعث می شود راحت تر به اوج جنسی برسید و ارگاسم قوی تر و طولانی تر شود. اما همان طور که تغییرات هورمونی باعث افزایش میل جنسی می شوند، گاهی نیز باعث کاهش شدید میل جنسی می شوند. با نزدیک شدن به زمان زایمان، میل جنسی دوباره کاهش می یابد، گاهی حتی بیشتر از سه ماهه اول، و باعث چالش های فیزیکی (درد به خاطر بزرگ شدن شکم) و روحی (انتظار برای زایمان) می شود.

 

چه چیزی در نزدیکی جنسی در بارداری طبیعی است؟

نگرانی های بالا در بارداری کاملا طبیعی است. ممکن است در رابطه جنسی علائم غیرمنتظره ای ببینید بنابراین اگر نگرانی یا سوالی دارید، با پزشک صحبت کنید. چه زمانی باید با دکتر تماس بگیرید:  اگر در معرض هر گونه علائم نگران کننده ای در طول بارداری هستید با پزشک خود تماس بگیرید.

آیا داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری امن است یا خطر دارد؟

برای اکثر زوج ها، رابطه جنسی در طول بارداری ایمن است، اما پزشک ممکن است در بارداری پر خطر از شما بخواهد در 9 ماه رابطه جنسی نداشته باشید. همچنین ممکن است مجبور شوید مقاربت بدون ارگاسم، بدون نفوذ، و یا نفوذ با کاندوم داشته باشید. 

مقالات پیشنهادی در رابطه با این مقاله

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.whattoexpect.com

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100