Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
کیت تخمک گذاری و پسردار شدن

اگر شما والدین عزیز اومایی دوست دارید پسردار شوید خبر خوش این است که راه هایی برای افزایش احتمال پسردار شدن وجود دارد و شما می توانید با انجام آن ها به آرزویتان برسید. توجه داشته باشید تمام راه هایی که به شما در تعیین جنسیت کمک می کند مربوط به قبل از بارداری است. زیرا به محض انجام لقاح جنسیت فرزند شما مشخص می شود و دیگر نمی توانید آن را تغییر دهید. امروزه روشی که بیشتری کاربرد را از نظر علمی داشته است روش دکتر لاندروم شتلز می باشد که در کتاب انتخاب جنسیت نوزاد  خود اورده است و طبق نتایج در حدود 80 الی 90% هم موفق بوده است.

در این مقاله ما شما را با روش شتلز که می تواند احتمال بارداری پسر را افزایش دهد آشنا می کنیم تا پسردار شوید. با ما همراه باشید. 

اسپرم مردانه در مقابل اسپرم زنانه

همان طور که می دانید جنسیت نوزاد توسط اسپرم همسر شما تعیین می شود. اسپرم های مردانه شامل دو کروموزوم X و Y می باشد اما تخمک زنانه فقط کروموزوم x دارد. بنابراین اگر کروموزوم X اسپرم با تخمک جفت شود فرزند دختر ولی اگر کروموزوم Y اسپرم با تخمک جفت شود فرزند پسر خواهید داشت.

کروموزم های Y بسیار سریع حرکت می کنند و عمرشان کوتاه تر است و در صورتی می توانند خود را به تخمک برسانند که سریع مسیر دهانه رحم تا تخمک را طی کنند. اگر محیط قلیایی باشد این کار راحت تر انجام می شود. اما اسپرم های X کندتر هستند و عمرشان نیز بیشتر است و در محیط اسیدی به راحتی خودشان را به تخمک می رسانند. در حالت طبیعی محیط واژن و رحم زن اسیدی است و اگر بخواهید آن را قلیایی کنید باید با رژیم غذایی یا شست و شوی واژن با جوش شیرین از چند وقت قبل بارداری این کار را انجام دهید. ( با مراحل باردار شدن آشنا شوید)

اگر مایلید پسردار شوید چه زمانی باید نزدیکی کنید؟

اگر مایلید پسردار شوید، باید تا حد امکان در زمانی نزدیک به تخمک گذاری رابطه داشته باشید. ( نحوه داشتن نزدیکی برای پسر دار شدن ) یعنی نهایتا با فاصله 24 ساعت تا تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید و زودتر این کار را نکنید. در این وضعیت کروموزوم Y بهتر و راحت تر خود را به تخمک می رساند اما اگر سه الی چهار روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید به احتمال زیاد فرزندتان دختر خواهد شد. البته به دلیل اینکه تشخیص روز تخمک گذاری کار ساده ای نیست این روش همیشه موفقیت آمیز نخواهد بود. 

 

8934-4

کیت تخمک گذاری و پسردار شدن

 در صورتی که مایلید پسردار شوید، برای تشخیص دقیق تر روز تخمک گذاری باید از کیت پیش بینی تخمک گذاری که تقریبا روش دقیقی است استفاده کنید. برای تشخیص دقیق زمان تخمک گذاری، روزانه دوبار تست تخمک گذاری را با کیت انجام دهید. کیت های تخمک گذاری با استفاده از تعیین نوسانات هورمون LH کار می کند. حدود 12 الی 48 ساعت قبل از تخمک گذاری نتیجه کیت مثبت می شود و شما می توانید رابطه داشته باشید. البته برای شانس بیشتر بهتر است 12 ساعت بعد از مشاهده نوسانات نزدیکی داشته باشید.

اگر مایلید پسردار شوید، چه زمانی نباید نزدیکی کنید؟

اگر مایلید پسردار شوید، در زمانی که مخاط رحم که نشانه نزدیک شدن به تخمک گذاری است را مشاهده کردید از نزدیکی پرهیز کنید. اسپرم دختر کندتر و جهنده تر است. در صورتی که پیش از تخمک گذاری با فاصله سه الی 5 روز قبل نزدیکی داشته باشید، احتمال دختر دار شدن شما زیاد است. هر چقدر زمان نزدیکی شما به زمان تخمک گذاری فاصله کمتری داشته باشد، احتمال پسردار شدن بیشتر می شود.

بی فایدگی تلاش شما برای تعیین جنسیت فرزند

توجه داشته باشید که استفاده از روش شتلز راهی صد در صد در پسردار شدن شما نیست. همچنین یادتان باشد با محدود کردن زمان نزدیکی تنها در زمان تخمک گذاری، احتمال باردار شدن شما کاهش می یابد. زیرا ممکن است دقیقا در نزدیکی های با فاصله 24 ساعت تا تخمک گذاری اسپرمی قوی و قابل بارور کردن نباشد و شما باید تا سیکل بعدی منتظر بمانید. اما اگر به طور مرتب از چند روز قبل تخمک گذاری این کار را انجام دهید قطعا اسپرم های سالم با توانایی باروری بیشتر هستند و در ضمن اسپرم ها 3 الی 5 روز می توانند زنده بمانند. 

سخن آخر

اگر دوست دارید پسر دار شوید بهتر است از چند وقت قبل از بارداری برای این کار تصمیم بگیرید. برخی از پزشکان در تعیین جنسیت تجربه دارند و با بررسی کامل اسپرم ها و رژیم غذایی مرد و زن می توانند تا حد زیادی احتمال پسر دار شدن را افزایش دهند. همچنین پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر مطلب در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزندمان پسر شود را نیز در مجله اوما مطالعه کنید. 

Heidi Murkoff, author of What to Expect When You're Expecting. How to Have a Boy or a Girl. Reviewed on July 30, 2018

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 89% 89


  • profileرومینا mohseni1399/06/08

    کیت دو از کجا باید تهیه کرد . من همه اینکارارو کردم اما کیت نزدم هفته بعد باید برای تعیین جنسیت برم. ایشالا که جواب بده

    • profilefati alikhani1399/06/17

      جنسیت فرزندتون پسر بود؟؟