Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
بهترين زمان نزديكي براي پسردار شدن

اگر شما قلبا دوست دارید که پسردار شوید، حتما دنبال راه هایی هستید که این شانس را برای شما بیشتر کند. عوامل مختلفی مانند رژیم غذایی، زمان رابطه جنسی و نوع آن می تواند در جنسیت فرزند شما تاثیر داشته باشد. البته هنوز هیچ مدرک علمی برای اثبات این موضوع وجود ندارد اما بر اساس استدلال های منطقی و تجربه ای که در نسل های مختلف بوده است این موارد می تواند احتمال تشکیل یک نوع جنسیت خاص را بیشتر کند. در این مقاله با ما باشید تا به شما اومایی های عزیز بگوییم چه زمانی بهترین زمان برای نزدیکی برای پسردار شدن است؟

تئوری چگونگی پسردار شدن:

در هر اسپرم دو نوع کروموزم x و y وجود دارد. اما در تخمک تنها کروموزوم X که مربوط به جنسیت دختر است قرار دارد. بنابراین اینکه کدام یک از کروموزوم های اسپرم با تخمک جفت شود و لقاح را انجام دهد جنسیت فرزند شما را مشخص خواهد کرد. به این صورت که اگر کروموزوم X اسپرم با تخمک لقاح انجام دهد فرزندتان دختر و اگر کروموزوم Y با تخمک لقاح انجام دهد نوزادتان پسر می شود. از طرفی تقریبا تمام خواص ژنتیکی نوزاد نیز از همین کروموزوم ها منتقل می شود. طبق مطالعات انجام شده کروموزومی که باعث پسر شدن جنین می شود بسیار کوچک تر، سریع تر و ضعیف تر از همتای خود است. در نتیجه بارداری پسر کمی سخت است و شرایط خاص تری را می طلبد تا کروموزوم Y بتواند با تخمک ملاقات کند و جنین پسر تشکیل شود. 

 

چگونگی پسردار شدن

تاثیر نوع پوزیشن نزدیکی در جنسیت فرزند پسر

برای داشتن جنین پسر بهتر است که نزدیکی شما بصورت نفوذ عمیق و باشدت باشد. شاید از نظر احساسی این حالت ها برای شما رابطه خوبی نباشد اما همان طور که گفتیم کروموزوم پسر ضعیف و کوچک است و زود از بین می رود بنابراین هرچه اسپرم آزاد شده به دهانه رحم نزدیک تر باشد سریع تر خود را به تخمک رسانده و احتمال تشکیل جنین پسر بیشتر خواهد بود. در اینجا سه پوزیشن را به شما معرفی می کنیم که باعث میشود اسپرم با شدت و سرعت بیشتری وارد رحم شود.

1-سبک داگی یا سگی  

این موقعیت یکی از بهترین موقعیت ها برای باردار شدن پسر است. در این پوزیشن شما روی دست ها و پاها به حالت چهاردست و پا قرار می گیرید و همسرتان در پشت شما قرار گرفته و از پشت نزدیکی را انجام داده تا اسپرم با شدت و سرعت بالا و نفوذ عمیق تر وارد رحم شود. در این موقعیت اسپرم راه کمتری را طی میکند و سریعتر به دهانه رحم می رسد. در نتیجه احتمال بارداری پسر افزایش می یابد. 

2-سبک ایستاده

نزدیکی در حالت ایستاده هم یکی از پوزیشن هایی است که می تواند به پسر شدن جنین کمک کند. در این حالت اسپرم برخلاف جاذبه زمین خود را سریع تر به تخمک می رساند. در این پوزیشن اگر همسرتان قادر است شما را بلند کند و باهم رابطه داشته باشید نتیجه بهتری می گیرید. اگر نمیتواند شما به دیوار تکیه بزنید و باهم رابطه داشته باشید. در این صورت نیز کروموزوم پسر سریعتر خود را به کروموزوم تخمک می رساند.

3-سبک stradding

در این سبک شما دراز کش و یا نشسته بر روی تخت هستید. این موقعیت نیز کمک می کند تا اسپرم پسر سریع تر خود را به تخمک برساند. اما اگر دو حالت قبلی را نتوانستید اجرا کنید، این سبک کمی دشوارتر است. همه این موارد تنها شانس پسردار شدن را زیاد می کند و روش تضمینی و قطعی نیست. اما در مقاله روش های تضمینی پسردار شدن در اوما می توانید با روش های بیشتری آشنا شوید. 

بهترین زمان نزدیکی برای پسردار شدن

هر چه زمان نزدیکی شما به زمان تخمک گذاری نزدیک تر باشد احتمال پسر شدن فرزندتان بیشتر است. اما تعیین زمان دقیق تخمک گذاری کار آسانی نیست و شما باید با بررسی موارد مختلف مانند مخاط دهانه رحم، دمای بدن، کیت تخمک گذاری و ... تا حد امکان آن را مشخص کنید.

در واقع اگر بتوانید دقیقا در روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید احتمال پسردار شدن بسیار بالاست. اگر 4 تا 5 روز  قبل از تخمک گذاری رابطه داشته باشید کروموزوم های پسر تا اون روز از بین رفته و احتمالا تنها کروموزوم های دختر زنده می ماند. شما می توانید از طریق نرم افزار اوما روز تخمک گذاری خود را مشخص کنید که بتوانید دقیقا در آن روز نزدیکی داشته باشید. بنابراین روز تخمک گذاری تا 12 ساعت بعد از زمان تخمک گذاری بهترین زمان برای پسردار شدن و چند روز قبل از روز تخمک گذاری بهترین زمان برای دختر دار شدن است. در این مقاله ارتباط بین روز تخمک گذاری و تعیین جنسیت بطور کامل توضیح داده شده است.

تاثیر نوع لباس زیر همسرتان

شاید شنیده اید که نوع لباس زیر مردان نیز در پسردار شدنتاثیر دارد. اگرچه هیچ گونه سند علمی در این زمینه وجود ندارد اما قدیمی ها به این قضیه معتقد بودند. بنابراین بعنوان یک نیروی کمک کننده قابل استفاده است. استفاده از لباس زیری که بیضه را خیلی گرم نکند اما تنگ و فشرده باشد باعث زنده ماندن بیشتر کروموزم پسر در اسپرم می شود. 

تاثیر ارگاسم زن بر پسر دار شدن

از قدیم ها می گویند اگر زن در رابطه به ارگاسم برسد احتمال پسردار شدن بیشتر است. در هنگام ارگاسم زن مواد قلیایی در واژن بیشتر می شود که این ویژگی کمک میکند کرموزوم Y اسپرم بیشتر زنده بماند. بنابراین برای پسردار شدن بهتر است شما قبل از همسرتان به ارگاسم برسید. همچنین برای قلیایی کردن محیط واژن بهتر است نیم ساعت قبل از نزدیکی دوش بگیرید و واژن خودتان را با آب گرم و جوش شیرین بشویید. حواستان باشد جوش شیرین وارد واژن نشود و برای دختر دار شدن باید 24 ساعت قبل از نزدیکی دوش بگیرید تا محیط واژن اسیدی شود.

تاثیر رژیم غذایی مادر بر پسر دار شدن

مطالعات نشان می دهد که رژیم غذایی مادر نیز قبل از بارداری می تواند در تعیین جنسیت دخیل باشد. وقتی رژیم غذایی زن غنی از سدیم و پتاسیم باشد و مقدار کمتری از کلسیم و منیزیم داشته باشد تخمک کروموزوم y  اسپرم را جذب و کروموزوم x اسپرم را دفع می کند. رژیم غذایی مادر باید حداقل 2ماه قبل از اقدام به باردار شدن آغاز و حتما توسط یک متخصص تغذیه نوشته شود. در این مقاله بهترین رژیم غذایی برای پسردار شدن توصیه شده است. عکس این رژیم برای دختر دار شدن مناسب است.

 

بهترین زمان نزدیکی برای پسردار شدن

سخن آخر

همان طور که ملاحظه کردید عوامل مختلفی در کنار هم می توانند احتمال تشکیل یک جنسیت خاص را افزایش دهند و شما می توانید برای بیشتر کردن شانس خود چند کار را با هم انجام دهید. البته باز هم تاکید می کنیم که این موارد پایه و اساس علمی ندارند اما بر اساس تجربه کاربردی هستند. امیدواریم شما اومایی عزیز نیز به آرزوی پسردار شدن خودتان برسید. 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 96% 96


 • profile😶 😑1399/04/30

  من همون روز اقدام کردم و از قبل تمام کارها و رژیم هایی ک تو اوما گفته رو انجام دادم ولی دختر شد. اینا همش چرته

  • profileزھرا کبیر1399/01/05

   مگه نمیگن گرم شدن بیضه باعث میشه اسپرم کمتری تولید بشه این چرا برعکس نوشته

   • profile👑 Shaghayegh 👑 💔1397/11/01

    اصلا هیچ ربطی نداره واسه پسر یا دختر همش چرته

    • profileفروزان سعادت1397/09/30

     فکر نمیکنید یه قسمتش اشتباست؟! چند روز قبل از تخمک گذاری بچه دختر میشه نه چند روز بعد. چون چند روز بعد از تخمک گذاری تخمک از بین میره

    • profilefarzane omrani1397/09/17

     ما که فعلا بچه دار نمیشیم نه دختر و نه پسرش😔

     • profileکاملیا حیدریان1397/02/16

      عالی بود... عالییییی...