Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
کمک به زییایی جنین با مصرف این 8 غذا در بارداری

همانطور که در مقالات پیشین هم اشاره شد زیبایی جنین معمولا بصورت ژنتیکی تعریف میشود اما با مصرف برخی مواد غذایی می توانید به زیباتر شدن نوزاد خود کمک کنید. هر مادری دوست دارد پس از زایمان دارای نوزاد زیبا با پوست لطیف باشد. در اینجا چند مواد غذایی مفید در دوران بارداری را به شما معرفی می کنیم:

1.شیر زعفرانی: بسیاری از مادران باردار در طول بارداری از شیر زعفران استفاده میکنند که بهتر است مقدار زعفران آن زیاد نباشد چون در مقادیر بالا باعث افزایش خطر سقط میشود.

2. شیره نارگیل: اگر شما دیابت بارداری ندارید و یا حتی مستعد به ابتلا به آن هم نیستید می توانید در برنامه غذایی خود از هسته نارگیل استفاده کنید.

3. مصرف روزانه شیر: مادر باردار باید روزانه 2 تا 3 لیوان شیر مصرف کنند مخصوصا در سه ماهه اول بارداری نوشیدن شیر را فراموش نکنید که برای رشد جنین لازم و ضروری است.

4.مصرف تخم مرغ: تخم مرغ نیز دارای پروتئین بالاست و بهتر است مادر باردار بصورت مرتب مخصوصا در سه ماهه دوم بارداری مصرف کند .

5. بادام و گردو : مادر باردار بهتر است مرتب بادام و گردو خشک شده و یا تازه را در برنامه غذایی خود بگنجاند.

6. روغن زیتون: بهتر است مادر باردار روغن مصرفی خود را با زیتون و دانه هسته انگور جایگرین کند.

7.پرتغال: این میوه سرشار از ویتامین c است و برای تقویت و کلاژن سازی پوست جنین شما لازم است پس در برنامه غذایی خود از این میوه استفاده کنید.

8. آناناس: این میوه سرشار از آهن و ویتامین C می باشد و توصیه میشود آناناس تازه و یا آب آناناس را هفته ای یکبار مصرف کنید.

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 97% 97