Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
در دیابت بارداری، مصرف آناناس مجاز است؟

میوه ها انتخاب بسیار مناسبی برای دوران بارداری و بخصوص میان وعده هست. آناناس میوه غنی از ویتامین ها و املاح فراوام است اما شاخص گلایسمیک آن متوسط است. آناناس تازه دارای خواص بیشتری نسبت به آناناس کنسرو شده، خشک و یا آبمیوه آن دارد. اگر شما دیابت بارداری دارید، می دانید نوع موتد غذایی مصرفی شما بسیار حائز اهمیت است. اگرچه نگه داشتن قند خون در طول روز اهمیت زیادی دارد اما نوع کربوهیدرات و مقدار دریافتی آن نیز مهم است. از یک طرف آناناس میوه غنی برای دوران بارداری است و از سوی دیگر ممکن است قند خون را بالا ببرد. پس بهتر است در مصرف آن احتیاط کرده و حد متعادل را در پیش بگیرید.

نگاهی به خواص آناناس:

مزایا:

** آناناس تازه و یا یخ زده حاوی مقدار اندکی کربوهیدرات می باشد.

** آناناس حاوی مقادیر زیاد ویتامین c  و مقدار خیلی کم سدیم می باشد.

معایب:

** آناناس معمولا بعنوان میوه ای با شاخص گلایسمیک متوسط شناخته میشود.

** آب آناناس حاوی مقادیر زیادی قند می باشد.

توجه:

بدلیل داشتن گلایسمیک متوسط بهتر است آناناس را در اندازه های کوچک مصرف کنیدو یا در بدنامه غذایی خود آن را با غذاهای حاوی گلایسمیک پایین مصرف کنید که مشکلی برای قند خون ایجاد نکند.

غذاهایی که بهتر است با آناناس مصرف کنید:

پاستا

جو

عدس

غلات کامل

بلغور

برنج

ینابراین افراد با دیابت بارداری می توانند، آناناس را بصورت متوسط مصرف کنند و در مصرف آن تعادل داشته باشند اما اگر شما احساس کردید که مصرف حتی اندک آناناس باعث افزایش قند خون شما میشود، مصرف آن را قطع کرده و میوه دیگر را جایگزین کنید.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 88% 88


  • profileایدا ♡1398/02/20

    باعث سقط جنین نمیشه؟؟؟