Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
کاهش ریزش موی تضمینی با این مکمل ها

مو تأثیر شگرفی در زیبایی افراد دارد. در نتیجه داشتن موهایی سالم و پر پشت آرزوی همه انسان ها اعم از مرد و زن است. این در حالیست که در اکثر مواقع این آرزو به یک آرزوی دیرینه تبدیل می شود و اکثر مردم پس از اقدامات مختلف برای جلوگیری از ریزش مو، سرانجام تسلیم آن می شوند. ریزش مو معضلی در زندگی همه افراد به خصوص خانم هاست. در این مقاله شما را با مکملی ترکیبی آشنا می کنیم که ریزش مو را در 90 درصد زنانی که از آن استفاده کرده اند، کاهش داده است.

بنا بر تحقیقاتی که اخیرا در نشریه زیبایی و سلامت پوست منتشر شده است، امگا 3 و آنتی اکسیدان هایی که برای سلامتی مصرف می کنید، می توانند برای موی شما نیز مفید باشند.

گروهی متشکل از 80 زن سالم که فقط ریزش موی خفیف با الگوی زنانه داشتند، روزانه به مدت 6 ماه مکمل های روغن ماهی، روغن هسته انگور سیاه، ویتامین E، ویتامین C، و لیکوپن مصرف کردند. پس از گذشت یک دوره 6 ماهه نتایج از این قرار بود: در 62 درصد خانم ها حجم مو افزایش یافت، و قطر موها به میزان قابل توجهی ضخیم تر شد. ریزش مو نیز در 90 درصد خانم ها به طور چشم گیری کاهش یافت. با توجه به نتایج مطالعات، 92 درصد خانم هایی که از این مکمل ها استفاده کردند از نتایج آن راضی بودند.  

هر چند ریزش موی خانم ها معمولا به دلیل عوامل ارثی، التهابی، و هورمونی است، با این حال  محققان معتقدند که اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان‌های موجود در مکمل‌ها ممکن است بتوانند به سلامت رگ‌های خونی، غشای سلولی، رشد سلولی و فعالیت‌های ضد التهابی در داخل و اطراف فولیکول‌های مو کمک ‌کنند.

این در حالی است که اکثر  ویتامین‌هایی که ادعا می‌کنند می توانند باعث تقویت موهای شما ‌شوند، تنها زمانی موثر خواهند بود که شما به شدت دچار کمبود مواد مغذی ضروری باشید. اما برای اینکه این دسته مکمل ها برایتان مفید باشند، لازم نیست که حتما دچار کمبود جدی مواد مغذی باشید. زیرا هیچ کدام از زنانی که در این تحقیق حضور داشتند، دارای کمبودهای تغذیه‌ ای نبودند.

اگر وسوسه شده اید این مکمل‌ها را امتحان کنید، بهتر است در ابتدا حتما با پزشک خود مشورت کنید، زیرا برای مثال روغن هسته انگور سیاه می‌تواند در افرادی که فشار خون پایین دارند، باعث کاهش بیشتر فشار خون شود، و همچنین می‌تواند سرعت لخته شدن خون را کاهش دهد. در اینجا مکمل ها و مقدار دوز مصرفی آنها، که خانم ها در این مطالعه از آن استفاده کردند را برایتان بازگو می کنیم.

   - روغن ماهی: ۴۶۰ میلی گرم

   - روغن هسته انگور سیاه: ۴۶۰ میلی گرم

   - ویتامین E: ۵ میلی گرم

   - ویتامین C: ۳۰ میلی گرم

   - لیکوپن: ۱ میلی گرم

اگر برخی از مکمل‌های ذکر شده را فقط در دوزهای بالاتر پیدا کردید، نگران نباشید. (مخصوصا لیکوپن و ویتامین E که تقریبا همیشه در دوزهای بالاتر از آنچه در این تحقیق مورد استفاده قرار گرفته، بفروش می‌رسند). کمی ویتامین بیشتر به شما آسیبی نمی‌رساند. همچنین به خاطر داشته باشید که مانند هر روش درمانی ریزش مو، برای حفظ نتایج حاصل شده باید مصرف این مکمل‌ها را دامه دهید.برای اطلاعات بیشتر این مقاله هم " برای ریزش مو چه باید کرد" مطالعه کنید.

ترفند طبیعی برای تحریک رویش موها

ریزش مو پس از زایمان


منبع: مرجع سایت انگلیسی

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100